17 niepodważalnych praw pracy w zespole

17 niepodważalnych praw pracy w zespoleBudowanie skutecznego zespołu i zarządzanie nim nie jest prostym zadaniem. Nawet ludzie, którzy wprowadzili swój zespół na najwyższy poziom, mają trudności z odtworzeniem źródeł jego sukcesów. Czy tajemnica tkwi w etyce pracy? W wytworzonej „chemii”? Jakimi narzędziami powinieneś się posługiwać, by stworzyć lub odtworzyć zespół?

W książce pod tytułem 17 niepodważalnych praw pracy w zespole John C. Maxwell, specjalista od przywództwa i autor bestsellerów „New York Timesa”, dzieli się ważnymi zasadami kreowania zespołu, które są niezbędne w skutecz-nym biznesie, w twojej rodzinie, kościele lub organizacji.

Dr Maxwell w praktyczny i konkretny sposób pokazuje, jak:

• Prawo Wysokiego Morale zainspirowało pięćdziesięcioletniego mężczyznę, który nie potrafił nawet pływać, do treningów i wzięcia udziału w najtrudniejszym triathlonie świata.

• Prawo Szerszej Perspektywy zmobilizowało byłego prezydenta USA do podróży autokarem po kraju, spania w piwnicy i wykonywania pracy fizycznej.

• Przestrzeganie Prawa Tablicy Wyników pomogło spółce internetowej w rozwoju i zarabianiu pieniędzy, podczas gdy tysiące innych firm z tej samej branży poniosło porażkę.

• Lekceważenie Prawa Płacenia Ceny doprowadziło jednego z największych sprzedawców detalicznych na świecie do bankructwa po 128 latach działalności.

17 niepodważalnych praw pracy w zespole wyposaży cię w metody i przybliży postawę niezbędną do zbudowania skutecznego zespołu – bez względu na to, czy jesteś trenerem, zawodnikiem, nauczycielem, studentem, prezesem spółki, czy wolontariuszem.

John C. Maxwell jest uznanym na świecie specjalistą od przywództwa, mówcą i autorem, którego książki sprzedały się w nakładzie dwunastu milionów egzemplarzy. Jego organizacje wyszkoliły ponad milion liderów na całym świecie. Jest założycielem Injoy Stewardship Services i EQUIP.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Ilość stron: 312
Format (wymiary): A5
ISBN: 978-83-63488-80-2
Przekład (tłumacz): Jan Muranty
Redakcja i korekta: Barbara Nowak
Opracowanie graficzne: RED Paweł Brankiewicz
Skład i łamanie: RED Paweł Brankiewicz
Tytuł oryginału: The 17 Indisputable Laws of Teamwork

Fragment książki

Każdego dnia jesteś w pewnym sensie częścią zespołu. Pytanie nie brzmi: Czy weźmiesz udział w czymś, w czym uczestniczą inni? Pytanie brzmi: Czy twoje zaangażowanie w coś, co robią inni, odniesie sukces? Odpowiedź na tak postawione pytanie znajdziesz w tej książce. Wszyscy wiedzą, że praca w zespole jest rzeczą dobrą. Więcej, ma ona kluczowe znaczenie! Na czym jednak tak naprawdę polega? Co sprawia, że zespoły wygrywają? Dlaczego niektóre z nich docierają prosto na szczyt, swoją wizję przekuwają w rzeczywistość, a inne nie osiągają niczego? Na te pytania nie ma prostych odpowiedzi. Gdyby były, mielibyśmy w sporcie championów bijących raz za razem kolejne rekordy świata, a lista firm Fortune 500 nigdy by się nie zmieniała.

Jedno z wyzwań w badaniach nad pracą zespołową polega na tym, że nawet ci, którzy pomogli zespołowi osiągnąć najwyższy poziom w swojej branży, mają niekiedy trudności w określeniu różnicy między świetnym zespołem a zbiorem jednostek, które nie potrafią się zjednoczyć. Niektórzy twierdzą, że kluczem do zwycięstwa jest bezwzględne kierowanie się w pracy etyką. Czyż nie widzisz jednak wokół siebie wielu tak właśnie ciężko pracujących osób, które nigdy nie współpracowały z innymi, by w pełni rozwinąć swój potencjał? Inni sądzą, że wspaniałe zespoły powstają dzięki odpowiedniej „chemii”. Często mówią: „Nie potrafię wyjaśnić, jak się tworzą, ale od razu je rozpoznaję”. Czy istnieje jakiś sposób wzięcia przykładu z takich zespołów i nauczenia się, jak zbudować własny zespół?

Co roku większą część mojego życia zawodowego jako komunikatora stanowi przemawianie do licznych audytoriów, zawsze więc szukam prostych sposobów przekazania słuchaczom złożonych prawd. Na tym właśnie polega praca komunikatora – skomplikowane zagadnienie czynić prostym. W 1998 roku napisałem 21 niezaprzeczalnych praw przywództwa. Chciałem podzielić się z innymi wszystkim, czego nauczyłem się przez trzy dekady kierowania ludźmi. Reakcja była oszałamiająca. Książka znalazła się na liście bestsellerów biznesowych „New York Timesa”, „Wall Street Journal”, „Business Week” i na rynku Stowarzyszenia Księgarzy Chrześcijańskich (CBA). Jestem za to naprawdę wdzięczny. Co ważniejsze, w ciągu ostatnich kilku lat nauczania praw w całych Stanach Zjednoczonych i na pięciu kontynentach miałem przyjemność obserwować, jak ludzie się z nimi zapoznają, stosują w życiu i doskonalą swoje umiejętności przywódcze. Poznanie tych praw zmieniło ich życie, a ja uzmysłowiłem sobie, że znalazłem skuteczne narzędzie pomagania im w uczeniu się, jak przewodzić innym.

Pragnę uczynić budowanie zespołu czymś tak prostym do przyswojenia, zapamiętania i wprowadzenia w życie, jak przewodzenie innym. Chcę pozbawić ten temat otaczającej go tajemnicy. Dlatego ciężko pracowałem, aby określić prawa pracy zespołowej. Wspaniałe w prawach pracy w zespole jest to, że można na nich polegać. Bez względu na to, kim jesteś, skąd pochodzisz lub w jakich znalazłeś się okolicznościach, możesz zawierzyć tym prawom.

Zobacz również

Sztuka mediacji

Sztuka mediacji – Ken Sande

Najlepszy poradnik z dziedziny rozwiązywania konfliktów. – Josh McDowell Konfliktów i sporów nie sposób uniknąć. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *