Główna / Teologia / nauczanie / Abraham – Charles R. Swindoll

Abraham – Charles R. Swindoll

Abraham - Charles R. SwindollWierzyć jak Abraham
Kim był Abraham – biblijny patriarcha, uznawany zgodnie przez żydów, chrześcijan i muzułmanów za „ojca wiary”?
Dlaczego niezwykła historia jego przyjaźni z Bogiem stała się punktem przełomowym w dziejach ludzkości?
Czego możemy nauczyć się od tego starożytnego nomady dzisiaj – w epoce smartfonów i internetu?

Charles R. Swindoll odpowiada na te pytania w fascynującej opowieści o jednym z najciekawszych biblijnych bohaterów wiary. Przedstawia barwny portret wielkiego człowieka, który wyprzedził swoje czasy i pod wieloma względami był podobny do nas – tak w chwilach tryumfu, jak i słabości.

Książka Swindolla to wielowymiarowa biografia, a jednocześnie praktyczny przewodnik zachęcający współczesnego czytelnika do codziennej wędrówki ze Stwórcą śladami starożytnego „ojca wiary”. Ponadczasowa historia Abrahama inspiruje do ufnego zawierzenia Bogu także w XXI wieku.

O autorze

Charles R. Swindoll – autor bestsellerowych książek o życiu chrześcijańskim i nauczyciel biblijny uznawany za jednego z najbardziej wpływowych amerykańskich kaznodziejów ostatniego półwiecza. Założył międzynarodową fundację Insight for Living popularyzującą znajomość Pisma Świętego i rozpowszechniającą praktyczne biblijne wskazania w formie audycji radiowych. Programy z wykładami Swindolla są tłumaczone na wiele języków i nadawane przez rozgłośnie na całym świecie.

Dane książki

Abraham
Autor: Charles R. Swindoll
Podtytuł: Niezwykła podróż wiary pewnego Nomady
Wydawca: Wydawnictwo Aetos

Fragment wstępu

Oliver Cromwell, żyjący w siedemnastym wieku angielski żołnierz i mąż stanu, słynął między innymi ze swego autentyzmu i bezpretensjonalności. Któregoś razu, poirytowany obowiązkami ciążącymi na nim jako na przywódcy Anglii i wyprowadzony z równowagi przez członków parlamentu, stanął przed nimi i  powiedział: „Więcej radości sprawiłoby mi, gdybym pozostał u siebie, pod lasem, hodując owce, a nie podejmował się sprawowania takich rządów”1. Pozując zaś do portretu, miał powiedzieć malarzowi: „Waszmość Lilly, domagam się, byś użył wszystkich swych umiejętności i namalował mnie takim, jakim naprawdę jestem, a nie schlebiał mi w  żaden sposób. Miej zatem baczenie na grubą i chropowatą skórę, na krosty, brodawki i wszystko inne, co widzisz na mej twarzy. Inaczej bowiem nie zapłacę ci ani szylinga za twą robotę”2. Podziwiam ludzi, którzy są autentyczni i nie udają kogoś innego, lubię też czytać biografie przedstawiające postaci historyczne Pismo Święte nie zamierza opowiadać bajek dla grzecznych dzieci.

ABRAHAM takimi, jakie były w rzeczywistości. Gdy czytam taką opowieść, nie mogę się od niej oderwać. Nie chcę przypudrowanych życiorysów. Chcę ludzi nakreślonych piórem takimi, jakimi byli naprawdę: „krosty, brodawki i wszystko inne”. W taki właśnie sposób Biblia mówi nam wszystko o pojawiających się na jej kartach osobach. Pismo Święte nie zamierza opowiadać bajek dla grzecznych dzieci. To księga mówiąca o prawdziwym życiu, pokazująca rzeczywistych ludzi, doświadczających realnych problemów w  prawdziwym świecie.

Zobacz również

Nikt nie rodzi się uczniem Chrystusa

Nikt nie rodzi się uczniem Chrystusa

„Idźcie na cały świat, aby moimi uczniami czynić ludzi ze wszystkich narodów”, brzmi nakaz PANA …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *