Apostoł wiary – Biografia Smitha Wiggleswortha

Apostoł wiary - Biografia Smitha Wiggleswortha„Hydraulik z Bradford. Ci, którzy znali go z młodszych lat, nie pomyśleliby, że na jego spotkaniach nawracać się będą tysiące, odrzucane będą setki niepotrzebnych kul i protez, a obce rządy prowadzić będą przeciwko niemu śledztwa.

Wigglesworth nawrócił się w wieku ośmiu lat podczas metodystycznego przebudzenia, a anglikański biskup konfirmował go dwa lata później. Przyjaciel wywodzący się z Braci Plymuckich uczył go Biblii. Ich radykalne poglądy zachęcały zaangażowanych w dzieło Pańskie do prostej modlitwy i zaufania Bogu w materialnych sprawach. ”

„W Szwecji Wigglesworth wzbudził takie poruszenie pośród lekarzy i kleru luterańskiego, że zaskarżyli oni jego zwyczaj kładzenia rąk na chorych. W rezultacie władze zabroniły mu tej praktyki. Nie zniechęcony tym, podczas zgromadzenia pod gołym niebem, na które przybyło ponad 20.000 osób, aby nie łamać prawa, poprosił chorych, by powstali i położyli ręce na chorych miejscach, podczas gdy on się za nich modlił.”

Biografia Smitha Wiggleswortha
Autor: Stanley Frodsham
80 stron, format A5

Spis treści:
1. Najpierw Źdźbło
2. Nadeszła pomoc
3. Potem kłos
4. Obdarzony mocą z wysokości
5. Po otrzymaniu chrztu Ducha
6. W służbie uzdrawiania
7. W niezmiernej pracy
8. Cuda w Australii i Nowej Zelandii
9. Pobyt w Szwajcarii i Szwecji
10. Tajemnica Jego duchowej siły
12. Wolny od chciwości
13. Wielki bój wiary
14. Życie w radości
15. Pełne ziarno w Kłosie
16. Czynna wiara

Tytuł: Apostoł wiary

Zobacz również

Boży Generałowie - Przebudzeniowcy

Boży generałowie Przebudzeniowcy – Roberts Liardon

Fascynujące duchowe biografie najpotężniejszych kaznodziejów z czasów wielkich przebudzeń m.in.: Johna i Charlesa Wesleya, twórców …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *