Życie chrześcijańskie

Bóg i ewangelia sprawiedliwości

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Bóg i ewangelia sprawiedliwościWierzysz w Boga?
Świetnie, ale sama wiara nie wystarczy.
Nie wierzysz w Boga? OK, ale powiedz mi, w jakiego boga nie wierzysz.

David Pawson wymaga, stawia niełatwe pytania, zmusza do refleksji i ponownego odczytania znanych wersetów biblijnych i nie unika odpowiedzi. Momentami szokuje: Czy Bóg kocha bezwarunkowo? Skąd w ogóle taki pomysł? A wszystko w sposób logiczny, prosty i wyczerpujący.

I to jest to! Czytelnik po tej lekturze z pewnością nie pozostaje obojętnym. Otwiera oczy ze zdumienia, buntuje się, a w końcu – sięga po Pismo święte, by sprawdzić, czy rzeczy naprawdę tak się mają. A to już pierwszy krok do zmiany życia, tak przecież koniecznej na drodze zbawienia.

Fragment
Co dla niewierzącego może oznaczać wyrażenie „bezwarunkowa miłość”? Ono sugeruje mu, że Bóg jest „politycznie poprawny” i w związku z tym nie tylko nas nie osądza, ale też nigdy nie będzie nas sądził. Ale spójrzmy prawdzie w oczy: chociaż wielu współczesnych duszpasterzy sugeruje, że Bóg kochający „bezwarunkową miłością” nigdy nikogo nie wyśle do piekła, to jednak sam Jezus twierdził, że Bóg z wieloma to uczyni.

Mamy więc problem. Kiedy zaczynamy mówić ludziom o Bożej miłości, natrafiamy na natychmiastową kontrę. Zaczyna się zwykle od zdania: „Jak kochający Bóg może…” i kończy na dwa sposoby. Część ludzi wskazuje na obecne w świecie cierpienie, mówiąc: „Jak kochający Bóg może dopuszczać całe to cierpienie na świecie, poczynając od tsunami, przez trzęsienia ziemi, nowotwory, AIDS oraz inne choroby? Jak kochający Bóg może pozwalać na życie tak pełne bólu?”. To natychmiastowa reakcja, z jaką się spotkamy, mówiąc niewierzącym o tym, że Bóg jest kochający. To dość oczywisty zarzut, wynikający z założenia, że albo Bóg nie jest w stanie powstrzymać cierpienia, albo może, ale nie chce tego zrobić. To oczywiście uruchamia całą falę krytyki pod adresem Boga i sposobu, w jaki On zarządza światem. Z tego szybko wynika implikacja: „Gdybym to ja był Bogiem, lepiej bym wykonywał tę robotę, gdyż nie pozwoliłbym na cierpienie”.

Druga obiekcja dotyczy cierpienia w przyszłej rzeczywistości: „Jak kochający Bóg mógłby kogokolwiek posłać do piekła?”.

Autor: David Pawson
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2015
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 72

Tytuł: Bóg i ewangelia sprawiedliwości

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 978-83-7829-170-1

Książka w całości do pobrania w pliku PDF TUTAJ. [button color=”blue” size=”small” link=”ftp://ftp.radiochrzescijanin.pl/Ksiazki/Bog-i-Ewangelia-sprawiedliwosci__David-Pawson.pdf” icon=”fa-download” target=”true”]pobierz[/button]

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button