Główna / Teologia / nauczanie / Boży podbój – Aiden W. Tozer

Boży podbój – Aiden W. Tozer

Boży podbój Aiden W. Tozer (1897-1963) był autorem książek i artykułów oraz kaznodzieją żyjącym i pracującym w Stanach Zjednoczonych. Jego publikacje wywierały i wywierają nadał wielki wpływ na chrześcijan szukających głębokości życia duchowego.

SPIS TREŚCI:
Wstęp
Przedmowa
Odwieczne Trwanie
W słowie czy w mocy
Tajemnica powołania
Zwycięstwo poprzez klęskę
Zapomniany
Oświecenie Duchem
Duch jako moc
Duch Święty jako ogień
Dlaczego świat nie może przyjąć
Życie wypełnione Duchem

Ze wstępu

Książka ta zawiera siłę i gorzkość leku. Gdy jednak zażyje się go ze skruszonym sercem i w wierze, zadziała skutecznie. Być może lek ten będzie nazbyt gorzki dla obecnego pokolenia – pełnego samozachwytu, wyczerpanego emocjonalnie przez pustkę słów i gadaninę niektórych przywódców, biegłych w używaniu gładkich i bezpiecznych frazesów teologicznych, którzy pomimo swych najlepszych intencji sami zostają zwiedzeni. Tylko pozbawieni nadziei skorzystają z zawartych tutaj myśli. Niech Pan powali wielu; niech się rozmnożą ci, którzy nadziei nie mają. Tylko wtedy będziemy mogli doświadczyć tego, co niektórzy z nas znają tylko ze słyszenia.

Znajdą się też tacy, którzy nie zgodzą się z pewnymi rzeczami, mówiąc: za dużo tego lub za dużo tamtego; lecz są to jedynie wybiegi. Nie wchodź w ich szeregi. Bo jeśli jest to tylko inne sformułowanie lub jeśli zwiastujący rozumie inaczej suwerenność, świętość, człowieczeństwo – a ma rację, to co wtedy zrobisz? Gdy studiowanie skórki na owocu nazbyt cię pochłonie, możesz pominąć jego miąższ.

Autor tej książki jest prorokiem, mężem Bożym; świadczą o tym zarówno jego życie, jak i nauczanie. On po prostu mówi, nie zwiastuje, nie smaga Bożym przesłaniem tych z nas, którzy są nędzarzami, choć wydaje się nam, że jesteśmy bogaci i że niczego nam nie brak. Nie bój się grzmotu tego języka. Nie lękaj się odważnej i rozdzieranej piorunami jego mowy. Gdyż do tych wszystkich, którzy usłyszą i do tych wszystkich, którzy usłuchają, przychodzi Boża odpowiedź – ON SAM.

William Culbmson
Prezydent Moody Bibie Institute

Tytuł: Boży podbój

autor: Aiden W. Tozer
tytuł oryginału : The Divine Conqest
tłumaczył(a): Eliza SZYMULA
wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio

Zobacz również

Nikt nie rodzi się uczniem Chrystusa

Nikt nie rodzi się uczniem Chrystusa

„Idźcie na cały świat, aby moimi uczniami czynić ludzi ze wszystkich narodów”, brzmi nakaz PANA …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *