Człowiek fascynująca istota – Werner Gitt

Człowiek fascynująca istota - Werner GittW książce 'Człowiek fascynująca istota’ odkryjesz wiele bardzo istotnych szczegółów tego, co czyni cię szczególną, ludzką istotą. Dlaczego nie miałoby cię zadziwić na przykład to, że:

* W rzeczywistości słyszymy nie parą uszu, ale sześcioma. Pomaga nam to nie tylko orientować się w przestrzeni, ale również pomaga skoncentrować się na jednej rozmowie w pokoju pełnym rozmawiających równocześnie ludzi.
* Nerw optyczny, połączenie informatyczne od oka do mózgu, ma grubość zaledwie 2 mm, ale zawiera pomad milion włókien nerwowych, odizolowanych jedno od drugiego. Nawet w naszym nowoczesnym świecie połączeń światłowodowych, inżynierowie mogą tylko marzyć o posiadaniu kabla o tak zaawansowanych technicznie właściwościach.
* Potrafimy normalnie rozróżnić około 10 tysięcy różnych zapachów, ale nawet ta zdumiewająca zdolność może się bardzo rozwinąć w miarę praktyki, jak to się dzieje z zawodowymi kiperami wina czy kawy.
* Nasze serce bije około 100 tysięcy razy dziennie i przepompowuje w ciągu życia wystarczającą ilość krwi, by napełnić wielki drapacz chmur. W każdej kropli naszej krwi znajduje się ok. 250 milionów czerwonych krwinek; liczba tych krwinek w całej naszej krwi jest niewyobrażalna – 25 bilionów.
* Nasz mózg składa się z około 100 miliardów komórek nerwowych; jest to ten sam rząd wielkości, co liczba gwiazd w naszej Galaktyce. Łączna długość włókien nerwowych w samym mózgu przekracza znacznie odległość od Ziemi do Księżyca.

Te małe powyższe próbki pozwalają rzucić okiem na wiele wyjątkowych cech naszego projektu i budowy, które zostały szerzej omówione w tej książce. Dzięki nim tytuł książki Człowiek -fascynująca istota jest szczególnie stosowny.

Podając wiele zdumiewających medycznych, fizycznych, chemicznych i teoretyczno-informatycznych szczegółów na temat sposobu naszego stworzenia, autor nie pozostawia nas samym sobie. Wyciąga z tego wszystkiego logiczne wnioski na temat Tego, od którego pochodzi ludzkość. Zajmuje się pytaniem, jak wygląda nasza pozycja w oczach naszego Stwórcy i jakie jest nasze przeznaczenie. Szczególnie głęboko zajmuje się aspektem naszego stworzenia na wieczność.

Książka ta nie jest skierowana do jakiejś konkretnej grupy czytelników, lecz raczej do każdego zdolnego się zaciekawić, zadziwić i zainteresować odkrywaniem nowych rzeczy. Zarówno laicy, jak i wyspecjalizowani czytelnicy zostaną dobrze obsłużeni podczas jej lektury.

Autor: Werner Gitt
Liczba stron: 156
Format: 16×21 cm
Oprawa: miękka

Tytuł: Człowiek fascynująca istota

Zobacz również

Listy do nieznajomej

Listy do nieznajomej – C.S. Lewis

Książka stanowi zbiór listów do kobiety, której autor nigdy nie spodziewał się poznać osobiście. Chociaż …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *