Człowiek z Nieba – Brat Yun

Człowiek z Nieba - Brat YunCzłowiek z Nieba to inspirująca historia radykalnego chrześcijanina, członka chińskiego kościoła domowego, to jakby współczesne Dzieje Apostolskie. Bądź gotowy na głęboka zachętę i gwałtowne przebudzenie. Lektura obowiązkowa dla uśpionych kościołów Zachodu. Dr Mark Stibbe, autor „Thinking Clearly about Revival” – „Człowiek z Nieba” to dramatyczna historia o tym, jak Bóg wybrał młodego i głodnego chłopca z ubogiej wsi w prowincji Henan i potężnie użył go w dziele ewangelizacji. Brat Yun jest jednym z przywódców chińskiego kościoła domowego. Jest człowiekiem, który już w młodości był poddany długotrwałym torturom i trafił do więzienia z powodu swojej wiary.

Jego relacja pokazuje prawdziwe oblicze Chin; demaskuje brutalny fakt, o którym zewnętrzni inwestorzy zdają się nie pamiętać – prześladowania religijne są wciąż chlebem powszednim milionów zamieszkałych tam ludzi. Yun nie koncentruje się ani na cudach, ani na swoim cierpieniu, woli skupić się na charakterze i pięknie Jezusa. Ta zdumiewająca książka będzie punktem zwrotnym w twoim życiu duchowym. Historia prześladowań i uwięzienia brata Yuna to rozdzierająca serce opowieść, która wzywa nas, byśmy wzięli krzyż i poszli za Jezusem. Byłem nią bardzo poruszony. (Dr Rob Frost, ewangelista i nadawca TV)

Brat Yun wiele podróżuje ze swojej obecnej siedziby w Niemczech. Paul Hattaway jest znawca problematyki kościoła chińskiego oraz autorem książki pod tytułem „Operation China”; obecnie mieszka w Tajlandii.

Spis treści książki „Człowiek z Nieba”:

Przedmowa 5
Słowo wstępne 9
Wstęp 11
1. Skromne początki 15
2. Zaspokojony głód 23
3. Idź na zachód i południe 35
4. Bóg błogosławi cała moją rodzinę 45
5. Droga przez prześladowania 51
6. Bóg Piotra jest twoim Bogiem 63
7. Bóg chce całego mojego serca 75
8. Przestań i poznaj, żem Ja Bóg 83
9. Przez dolinę śmierci 99
10. Ognista próba 113
11. Koniec postu 129
12. Bóg daje mi syna i wielu braci 141
13. Cenna dusza dla Pana 151
14. Przyszła nadzieja 167
15. Ciernisty cmentarz 179
16. Bóg wylewa swoja wielką moc 197
17. Po raz drugi w więzieniu 211
18. Bolesna wizyta rodziny 223
19. Boża stacja paliw 235
20. Droga do jedności 251
21. Trzeci raz w więzieniu – najtrudniejszy okres 261
22. Ucieczka, która była cudem 271
23. Wyjazd za bambusową kurtynę 285
24. Powrót do Jerozolimy 303
25. Przemyślenia dotyczące czterech lat spędzonych na Zachodzie 319
26. Nowy rodzaj prześladowania 333
27. Nagła zmiana planów 343
28. Ziarno w glebie 355
29. Przyszłość tak jasna jak Boże obietnice 375

Fragment

„Ból był już zbyt ostry, czułem, że moje serce i mózg za chwilę dosłownie eksplodują. – Boże, miej dla mnie litość – zawołałem znowu do Pana – Zabierz, proszę, mojego ducha. Doszło mnie wyraźne słowo od Pana: „Cierpisz, byś mógł uczestniczyć w moich cierpieniach. Przestań i poznaj, żem ja Bóg. Będę wywyższony wśród narodów. Będę wywyższony na ziemi.”  W moim sercu pełnym pychy sądziłem, że jestem kimś ważnym dla kościoła, że potrzebują mojego przywództwa. Teraz na własnej skórze przekonałem się, że On jest Bogiem, a ja tylko słabym człowiekiem. Zdałem sobie sprawę, że Bóg w ogóle mnie nie potrzebuje i że kiedykolwiek zdecyduje się mnie jeszcze raz użyć, będzie to dla mnie nic więcej, jak tylko wielki zaszczyt. Nagle zniknął strach i ból.”

Liczba stron: 382
Format: A5
Oprawa: miękka
Autor: Hattaway Paul
Wydawca: W wyłomie

Tytuł: Człowiek z Nieba

Zobacz również

Byłem człowiekiem Arafata

Byłem człowiekiem Arafata – Tass Saada

Na lotnisku w stolicy Kataru oczekiwali go już bracia. Widząc pistolet za pasem starszego brata, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *