Definicja chrześcijaństwa – David Gooding

Definicja chrześcijaństwaSławny indyjski filozof i mąż stanu Mahatma Gandhi zapytany kiedyś, dlaczego nie przyłączył się do kościoła chrześcijańskiego, odpowiedział: „Do którego?”.

Nie można zaprzeczyć, że z punktu widzenia świata współczesne chrześcijaństwo przedstawia obraz bardzo niewyraźny i wprowadzający zamęt. Jednym z powodów jest fakt, iż w miarę upływu czasu nazbierało się wokół chrześcijaństwa wiele dodatków, które przylgnęły do niego jak skorupiaki do kadłuba statku. Często trudno jest dotrzeć do pierwotnego przesłania, które stanowi niezmienny trzon chrześcijaństwa.

Zadaniem „Definicji Chrześcijaństwa” jest pomóc czytelnikowi zrozumieć fakty historyczne, które miały wpływ na tworzenie się serca chrześcijańskiej ewangelii.

O autorach

David W. Gooding
MA, PhD, emerytowany profesor Greki Starego Testamentu na Uniwersytecie Quees’s w Belfaście jest członkiem Królewskiej Akademii Irlandzkiej. Profesor Gooding dużo podróżuje w swojej służbie nauczania Biblii, a poza pracami naukowymi jest autorem komentarzy do Ewangelii Łukasza, Ewangelii Jana 13-17, Księgi Dziejów Apostolskich, a także Listu do Hebrajczyków.

John C. Lennox
MA, PhD, DSc, jest wykładowcą w Green College na Uniwersytecie Oxford oraz w Whitefield Institute. Jest autorem wielu prac naukowych z dziedziny matematyki, poza tym wiele podróżuje zwłaszcza po krajach byłego Związku Radzieckiego, nauczając matematyki, apologetyki oraz Biblii.

Wydawca: Areopag

Zobacz również

Pomnażanie

Pomnażanie. Uczniowie czyniący uczniami – Francis Chan

Od początku chrześcijaństwa, jeśli człowiek stawał się uczniem Jezusa, naturalnym tego owocem była chęć czynienia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *