Dobra Książka http://ksiazki.chrzescijanin.pl literatura dla chrześcijan Wed, 21 Feb 2018 17:58:29 +0000 pl-PL hourly 1 Kluczowe koncepcje biblijne – David Gooding http://ksiazki.chrzescijanin.pl/kluczowe-koncepcje-biblijne-david-gooding/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/kluczowe-koncepcje-biblijne-david-gooding/#respond Wed, 21 Feb 2018 17:57:32 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2599 Nikt nie może nazwać się człowiekiem w pełni wykształconym jeśli nie posiada pewnej znajomości Biblii. Była ona pierwszą książką, która ukazała się drukiem, żadnej innej nie przeczytało więcej osób i żadna inna nie została przetłumaczona na więcej języków. Miała i ciągle ma wielki wpływ na światową naukę. Kiedy ją czytamy, napotykamy słowa i koncepcje, których …

Artykuł Kluczowe koncepcje biblijne – David Gooding pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Kluczowe koncepcje biblijne Nikt nie może nazwać się człowiekiem w pełni wykształconym jeśli nie posiada pewnej znajomości Biblii. Była ona pierwszą książką, która ukazała się drukiem, żadnej innej nie przeczytało więcej osób i żadna inna nie została przetłumaczona na więcej języków. Miała i ciągle ma wielki wpływ na światową naukę.

Kiedy ją czytamy, napotykamy słowa i koncepcje, których chociaż na pozór wydają się znajome, nie rozumiemy, ponieważ zostały użyte jako terminy techniczne. Jak w każdej innej nauce, poznanie biblijnych terminów technicznych prowadzi nie tylko do ich głębszego zrozumienia, ale także do rosnącej umiejętności komunikowania ich znaczenia innymi, przez co otwiera się przed nimi całkiem nowy świat.

Spis treści

Przedmowa autorów
1. Wstęp
2. Świętość: Boży Majestat, Czystość, Piękno i Miłość
3. Grzech: Choroba, jej oznaki i lekarstwo na nią
4. Pojednanie: Droga do pokoju
5. Usprawiedliwienie: Prawne załatwienie sprawy
6. Okup i wykupienie: Cena wolności
7. Życie wieczne: Tu i teraz
8. Upamiętanie: Coś więcej niż zwykły żal
9. Wiara: Nie skok w ciemność
10. Wiara: Odpowiedź na dowody (część pierwsza)
11. Wiara: Odpowiedź na dowody (część druga)
12. Wiara: Kwestia tego, komu się ufa
13. Uświęcenie: Być jak Ojciec i jak Syn
14. Uświęcenie: Synostwo zamiast niewoli
15. Sąd Ostateczny: Wymagania sprawiedliwości
16. Sąd Ostateczny: Dobroć i Surowość Boga
17. Zbawienie: Wielki zbiorczy termin

O autorach

David W. Gooding
MA, PhD, emerytowany profesor Greki Starego Testamentu na Uniwersytecie Quees’s w Belfaście jest członkiem Królewskiej Akademii Irlandzkiej. Profesor Gooding dużo podróżuje w swojej służbie nauczania Biblii, a poza pracami naukowymi jest autorem komentarzy do Ewangelii Łukasza, Ewangelii Jana 13-17, Księgi Dziejów Apostolskich, a także Listu do Hebrajczyków.

John C. Lennox
MA, PhD, DSc, jest wykładowcą w Green College na Uniwersytecie Oxford oraz w Whitefield Institute. Jest autorem wielu prac naukowych z dziedziny matematyki, poza tym wiele podróżuje zwłaszcza po krajach byłego Związku Radzieckiego, nauczając matematyki, apologetyki oraz Biblii.

Dane książki

Autorzy: David Gooding, John Lennox;
tłum. Adam Mariuk
Wydawnictwo Areopag
ISBN 83-85391-23-1

Kluczowe koncepcje biblijne. Zbiór artykułów pierwotnie opublikowany w „Uchitelskaya Gazeta”, gazecie przeznaczonej dla nauczycieli w Rosyjskim Systemie Szkolnictwa

Artykuł Kluczowe koncepcje biblijne – David Gooding pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/kluczowe-koncepcje-biblijne-david-gooding/feed/ 0
Definicja chrześcijaństwa – David Gooding http://ksiazki.chrzescijanin.pl/definicja-chrzescijanstwa-david-gooding/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/definicja-chrzescijanstwa-david-gooding/#respond Wed, 21 Feb 2018 17:39:42 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2596 Sławny indyjski filozof i mąż stanu Mahatma Gandhi zapytany kiedyś, dlaczego nie przyłączył się do kościoła chrześcijańskiego, odpowiedział: „Do którego?”. Nie można zaprzeczyć, że z punktu widzenia świata współczesne chrześcijaństwo przedstawia obraz bardzo niewyraźny i wprowadzający zamęt. Jednym z powodów jest fakt, iż w miarę upływu czasu nazbierało się wokół chrześcijaństwa wiele dodatków, które przylgnęły …

Artykuł Definicja chrześcijaństwa – David Gooding pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Definicja chrześcijaństwaSławny indyjski filozof i mąż stanu Mahatma Gandhi zapytany kiedyś, dlaczego nie przyłączył się do kościoła chrześcijańskiego, odpowiedział: „Do którego?”.

Nie można zaprzeczyć, że z punktu widzenia świata współczesne chrześcijaństwo przedstawia obraz bardzo niewyraźny i wprowadzający zamęt. Jednym z powodów jest fakt, iż w miarę upływu czasu nazbierało się wokół chrześcijaństwa wiele dodatków, które przylgnęły do niego jak skorupiaki do kadłuba statku. Często trudno jest dotrzeć do pierwotnego przesłania, które stanowi niezmienny trzon chrześcijaństwa.

Zadaniem „Definicji Chrześcijaństwa” jest pomóc czytelnikowi zrozumieć fakty historyczne, które miały wpływ na tworzenie się serca chrześcijańskiej ewangelii.

O autorach

David W. Gooding
MA, PhD, emerytowany profesor Greki Starego Testamentu na Uniwersytecie Quees’s w Belfaście jest członkiem Królewskiej Akademii Irlandzkiej. Profesor Gooding dużo podróżuje w swojej służbie nauczania Biblii, a poza pracami naukowymi jest autorem komentarzy do Ewangelii Łukasza, Ewangelii Jana 13-17, Księgi Dziejów Apostolskich, a także Listu do Hebrajczyków.

John C. Lennox
MA, PhD, DSc, jest wykładowcą w Green College na Uniwersytecie Oxford oraz w Whitefield Institute. Jest autorem wielu prac naukowych z dziedziny matematyki, poza tym wiele podróżuje zwłaszcza po krajach byłego Związku Radzieckiego, nauczając matematyki, apologetyki oraz Biblii.

Wydawca: Areopag

Artykuł Definicja chrześcijaństwa – David Gooding pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/definicja-chrzescijanstwa-david-gooding/feed/ 0
Abraham – Charles R. Swindoll http://ksiazki.chrzescijanin.pl/abraham-charles-r-swindoll/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/abraham-charles-r-swindoll/#respond Fri, 16 Feb 2018 16:09:25 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2592 Wierzyć jak Abraham Kim był Abraham – biblijny patriarcha, uznawany zgodnie przez żydów, chrześcijan i muzułmanów za „ojca wiary”? Dlaczego niezwykła historia jego przyjaźni z Bogiem stała się punktem przełomowym w dziejach ludzkości? Czego możemy nauczyć się od tego starożytnego nomady dzisiaj – w epoce smartfonów i internetu? Charles R. Swindoll odpowiada na te pytania …

Artykuł Abraham – Charles R. Swindoll pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Abraham - Charles R. SwindollWierzyć jak Abraham
Kim był Abraham – biblijny patriarcha, uznawany zgodnie przez żydów, chrześcijan i muzułmanów za „ojca wiary”?
Dlaczego niezwykła historia jego przyjaźni z Bogiem stała się punktem przełomowym w dziejach ludzkości?
Czego możemy nauczyć się od tego starożytnego nomady dzisiaj – w epoce smartfonów i internetu?

Charles R. Swindoll odpowiada na te pytania w fascynującej opowieści o jednym z najciekawszych biblijnych bohaterów wiary. Przedstawia barwny portret wielkiego człowieka, który wyprzedził swoje czasy i pod wieloma względami był podobny do nas – tak w chwilach tryumfu, jak i słabości.

Książka Swindolla to wielowymiarowa biografia, a jednocześnie praktyczny przewodnik zachęcający współczesnego czytelnika do codziennej wędrówki ze Stwórcą śladami starożytnego „ojca wiary”. Ponadczasowa historia Abrahama inspiruje do ufnego zawierzenia Bogu także w XXI wieku.

O autorze

Charles R. Swindoll – autor bestsellerowych książek o życiu chrześcijańskim i nauczyciel biblijny uznawany za jednego z najbardziej wpływowych amerykańskich kaznodziejów ostatniego półwiecza. Założył międzynarodową fundację Insight for Living popularyzującą znajomość Pisma Świętego i rozpowszechniającą praktyczne biblijne wskazania w formie audycji radiowych. Programy z wykładami Swindolla są tłumaczone na wiele języków i nadawane przez rozgłośnie na całym świecie.

Dane książki

Abraham
Autor: Charles R. Swindoll
Podtytuł: Niezwykła podróż wiary pewnego Nomady
Wydawca: Wydawnictwo Aetos

Fragment wstępu

Oliver Cromwell, żyjący w siedemnastym wieku angielski żołnierz i mąż stanu, słynął między innymi ze swego autentyzmu i bezpretensjonalności. Któregoś razu, poirytowany obowiązkami ciążącymi na nim jako na przywódcy Anglii i wyprowadzony z równowagi przez członków parlamentu, stanął przed nimi i  powiedział: „Więcej radości sprawiłoby mi, gdybym pozostał u siebie, pod lasem, hodując owce, a nie podejmował się sprawowania takich rządów”1. Pozując zaś do portretu, miał powiedzieć malarzowi: „Waszmość Lilly, domagam się, byś użył wszystkich swych umiejętności i namalował mnie takim, jakim naprawdę jestem, a nie schlebiał mi w  żaden sposób. Miej zatem baczenie na grubą i chropowatą skórę, na krosty, brodawki i wszystko inne, co widzisz na mej twarzy. Inaczej bowiem nie zapłacę ci ani szylinga za twą robotę”2. Podziwiam ludzi, którzy są autentyczni i nie udają kogoś innego, lubię też czytać biografie przedstawiające postaci historyczne Pismo Święte nie zamierza opowiadać bajek dla grzecznych dzieci.

ABRAHAM takimi, jakie były w rzeczywistości. Gdy czytam taką opowieść, nie mogę się od niej oderwać. Nie chcę przypudrowanych życiorysów. Chcę ludzi nakreślonych piórem takimi, jakimi byli naprawdę: „krosty, brodawki i wszystko inne”. W taki właśnie sposób Biblia mówi nam wszystko o pojawiających się na jej kartach osobach. Pismo Święte nie zamierza opowiadać bajek dla grzecznych dzieci. To księga mówiąca o prawdziwym życiu, pokazująca rzeczywistych ludzi, doświadczających realnych problemów w  prawdziwym świecie.

Artykuł Abraham – Charles R. Swindoll pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/abraham-charles-r-swindoll/feed/ 0
Pytania i odpowiedzi na temat darów Ducha Świętego http://ksiazki.chrzescijanin.pl/pytania-i-odpowiedzi-na-temat-darow-ducha-swietego/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/pytania-i-odpowiedzi-na-temat-darow-ducha-swietego/#respond Fri, 16 Feb 2018 13:00:43 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2590 Howard Carter (1891-1971) był pionierem ruchu o charakterze charyzmatycznym i zielonoświątkowym w Anglii. Stał się jednym z założycieli Zborów Bożych (Assemblies of God) w Wielkiej Brytanii i Irlandii, służył też tam przez wiele lat jako przywódca. Pod koniec lat czterdziestych XX wieku przeprowadził się na stałe do USA. Do końca swojego życia usługiwał jako podróżujący …

Artykuł Pytania i odpowiedzi na temat darów Ducha Świętego pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Pytania i odpowiedzi na temat darów Ducha ŚwiętegoHoward Carter (1891-1971) był pionierem ruchu o charakterze charyzmatycznym i zielonoświątkowym w Anglii. Stał się jednym z założycieli Zborów Bożych (Assemblies of God) w Wielkiej Brytanii i Irlandii, służył też tam przez wiele lat jako przywódca. Pod koniec lat czterdziestych XX wieku przeprowadził się na stałe do USA. Do końca swojego życia usługiwał jako podróżujący kaznodzieja po Ameryce, a także całym świecie – współpracował przy tym ze swoim przyjacielem, Lesterem Sumrallem. Był uznawany jako autorytet w sprawach posługiwania się darami Ducha Świętego.

Książka omawia:

DARY OBJAWIENIA
DAR SŁOWA MĄDROŚCI Nadprzyrodzone objawienie zamysłów i zamiarów Boga
DAR SŁOWA WIEDZY Nadprzyrodzone objawienie faktów i wydarzeń
DAR ROZRÓŻNIANIA DUCHÓW Nadprzyrodzone objawienie obecności lub aktywności świata duchowego
DARY MOCY
DAR WIARY nadprzyrodzona Boża moc, która chroni przed krzywdą lub zagrożeniem
DAR CZYNIENIA CUDÓW Nadprzyrodzona Boża moc, która czyni znaki i cuda
DAR UZDRAWIANIA Nadprzyrodzona Boża moc, która usuwa choroby i niemoc
DARY WOKALNE
DAR PROROKOWANIA Natchniona przez Boga, nadprzyrodzona wypowiedź w znanym języku
DAR MÓWIENIA OBCYMI JĘZYKAMI Natchniona przez Boga, nadprzyrodzona wypowiedź w nieznanym języku
DAR WYKŁADANIA OBCYCH JĘZYKÓW Natchniona przez Boga, nadprzyrodzona wypowiedź, będąca tłumaczeniem nieznanego języka

Dane książki

Autor: Howard Carter
Wydawnictwo: Absolutnie Fantastyczne
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka
Liczba stron: 156
Format: 12.5×19.5 cm

Artykuł Pytania i odpowiedzi na temat darów Ducha Świętego pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/pytania-i-odpowiedzi-na-temat-darow-ducha-swietego/feed/ 0
Daj się odkryć czyli jak przykuć jego uwagę – Mark Gungor http://ksiazki.chrzescijanin.pl/daj-sie-odkryc-czyli-jak-przykuc-jego-uwage-mark-gungor/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/daj-sie-odkryc-czyli-jak-przykuc-jego-uwage-mark-gungor/#respond Thu, 15 Feb 2018 14:22:03 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2587 Pewnego razu w dalekiej krainie, za górami, za lasami byłaś sobie… TY – chrześcijanka, czekająca na mającego przybyć na białym koniu rycerza w lśniącej zbroi. Czy nadal bezskutecznie szukasz „tego jedynego”? Czy istnieje coś takiego jak „bratnia dusza”? Czy w Twoim życiu pragnienie bycia z mężczyzną to błogosławieństwo czy przekleństwo? Mark Gungor, od lat znany …

Artykuł Daj się odkryć czyli jak przykuć jego uwagę – Mark Gungor pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Daj się odkryć czyli jak przykuć jego uwagęPewnego razu w dalekiej krainie, za górami, za lasami byłaś sobie… TY – chrześcijanka, czekająca na mającego przybyć na białym koniu rycerza w lśniącej zbroi.
Czy nadal bezskutecznie szukasz „tego jedynego”?
Czy istnieje coś takiego jak „bratnia dusza”?
Czy w Twoim życiu pragnienie bycia z mężczyzną to błogosławieństwo czy przekleństwo?

Mark Gungor, od lat znany na świecie ekspert w sprawach małżeńskich,

odpowiada na pytanie stawiane przez samotne kobiety: „Jak znaleźć dobrego męża?”. Wysłuchawszy tysięcy historii o randkowaniu, które zakończyło się fiaskiem, postanowił udzielić singielkom wyczerpującej rady w tym zakresie. Jeśli masz więc już dosyć życia w pojedynkę, przeczytaj ten poradnik i znajdź PRAWDZIWEGO MĘŻCZYZNĘ, to znaczy takiego, którego warto szukać. Książka, którą trzymasz w rękach, jest znakomitym przewodnikiem po zasadach, które podpowiedzą ci, jak dać się odkryć i przykuć uwagę wartościowego faceta.

Na stronicach tej książki dzielę się nagą prawdą o randkowaniu, narzeczeństwie i małżeństwie. To twarda prawda w stylu Jana Chrzciciela. Niektóre z Was poczują przypływ energii i chęć podejścia do sprawy we właściwy sposób. Inne będą zdruzgotane, słysząc, że większość tego, czym nabito im głowę, to po prostu bzdury. Jeszcze inne będą wdzięczne… Znajdą się też takie, które zapragną mnie zgilotynować.

Pewnie mógłbym podejść do tematu z wielką ostrożnością i delikatnością, przedstawiając każdą kwestię w wielu odcieniach szarości, oszczędzając sobie tym samym zesłania do więzienia o ciężkim rygorze. Jednakże, podobnie jak Jan Chrzciciel, wolę mówić prawdę, tylko prawdę i jedynie prawdę.

Nie mam wątpliwości co do tego, że książka ta zostałaby znacznie lepiej przyjęta, gdybym powtarzał w niej błędne i całkowicie bzdurne porady, które wciska się dzisiejszym singielkom.

Ja jednak wolę od razu powiedzieć prawdę i tym samym zaoszczędzić Wam cierpienia związanego z próbami naprawiania nieudanego małżeństwa. Kluczem do odnalezienia dobrego życiowego partnera są szeroko otwarte oczy i zaangażowanie mózgu. Dziewczyno, nade wszystko zachowaj trzeźwe myślenie! Nie przesadzaj z duchowym patrzeniem na wszystko dookoła. Pozbądź się idealistycznej postawy szukania w każdej sprawie „Bożego planu dla Twojego życia”. Małżeństwo jest TWOJĄ decyzją. Tak mówi Biblia! Dokonaj więc mądrego wyboru. Napisałem tę książkę, aby Ci pomóc w realizacji tego zadania.

Mark Gungor

Dane książki:

Autor: Mark Gungor
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio

Artykuł Daj się odkryć czyli jak przykuć jego uwagę – Mark Gungor pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/daj-sie-odkryc-czyli-jak-przykuc-jego-uwage-mark-gungor/feed/ 0
Radość Chrześcijanina http://ksiazki.chrzescijanin.pl/radosc-chrzescijanina/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/radosc-chrzescijanina/#respond Tue, 13 Feb 2018 21:58:06 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2584 Hannah Whitall Smith (1832 – 1911) była kwakierką i realistką, która brała życie takie, jakie jest. Miała swoje wzloty i upadki, radości i smutki, wielbicieli i krytyków. Przyjmowała Boże obietnice dosłownie i przekonała się, że są prawdziwe i sprawdzają się w życiu. Na nich nie tylko można, ale zawsze trzeba polegać. Od czasu pierwszej publikacji …

Artykuł Radość Chrześcijanina pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Radość ChrześcijaninaHannah Whitall Smith (1832 – 1911) była kwakierką i realistką, która brała życie takie, jakie jest. Miała swoje wzloty i upadki, radości i smutki, wielbicieli i krytyków. Przyjmowała Boże obietnice dosłownie i przekonała się, że są prawdziwe i sprawdzają się w życiu. Na nich nie tylko można, ale zawsze trzeba polegać. Od czasu pierwszej publikacji w roku 1870 Radość chrześcijanina pozostaje klasycznym utworem literatury chrześcijańskiej. Znalazła należne miejsce wśród takich dzieł jak Wyznania św. Augustyna, O naśladowaniu Chrystusa Tomasza Kempisa, Wędrówka pielgrzyma Jana Bunyana, czy Tobie Najwyższy Oswalda Chambersa.

W przymierzu ze Swoim Synem Bóg obiecał, że nigdy nas nie odrzuci i nie zostawi. Bóg tak nas pokochał, że dał Swojego Jedynego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Jeśli Bóg jest z nami, to kto może być przeciwko nam? Kto lub – co może oddzielić nas od miłości Boga w Jezusie Chrystusie? O tym sekrecie szczęścia pisze H.W.Smith

Dane książki

Hannah Whitall Smith
Wydawnictwo Pojednanie

Artykuł Radość Chrześcijanina pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/radosc-chrzescijanina/feed/ 0
Jak stać się szczęśliwą mamą w 31 dni http://ksiazki.chrzescijanin.pl/jak-stac-sie-szczesliwa-mama-w-31-dni/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/jak-stac-sie-szczesliwa-mama-w-31-dni/#respond Wed, 07 Feb 2018 09:09:26 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2581 Droga Mamo, czy czujesz się przeciążona i zestresowana? Czy Twoje dzieci doprowadzają Cię do szału? Czy każdy dzień jest dla Ciebie nieustającą walką o odrobienie pracy domowej, posprzątanie pokoju, czas spędzony przed komputerem i z komórką czy też jedzenie czegokolwiek innego poza chipsami? Czy nie masz nawet chwili czasu, aby pomyśleć o sobie i swoich …

Artykuł Jak stać się szczęśliwą mamą w 31 dni pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Jak stać się szczęśliwą mamą w 31 dniDroga Mamo, czy czujesz się przeciążona i zestresowana? Czy Twoje dzieci doprowadzają Cię do szału? Czy każdy dzień jest dla Ciebie nieustającą walką o odrobienie pracy domowej, posprzątanie pokoju, czas spędzony przed komputerem i z komórką czy też jedzenie czegokolwiek innego poza chipsami? Czy nie masz nawet chwili czasu, aby pomyśleć o sobie i swoich potrzebach? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na powyższe pytania, ta książka jest właśnie dla Ciebie!

W dzisiejszych czasach łatwo jest dać się wciągnąć w kulturę matkowania,

w której role zostały całkowicie zamienione. Dzieci podejmują ważne decyzje, a mamy słuchają ich rozkazów. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest powszechne niezadowolenie, nie tylko ze strony mam, ale i dzieciaków. Przygotuj się więc na zmiany! Celem tej książki jest przeobrażenie Cię w szczęśliwą mamę. Dlaczego to takie ważne? Jeśli myślisz, że poszukiwanie własnego szczęścia jest egoistyczne, zadaj sobie pytanie: jaki będzie pożytek z mamy, która jest niezadowolona, skarży się na życie i dzieci, ciągle rzuca groźby bez pokrycia i żyje w stanie permanentnej bylejakości? Czy zmęczenie wpływa pozytywnie na relacje z Bogiem? Szczęśliwa, radosna mama może się okazać najlepszym prezentem, jaki dostaną Twoje dzieci na każdym etapie ich rozwoju.

Są dni, kiedy radość macierzyństwa zalewa nas niczym potężna fala. Jednak przez większość czasu patrzymy na to jak na pracę – mozolną pracę, która nigdy się nie kończy. Nadszedł czas, by dodać do tej pracy nieco więcej radości. Mamy nadzieję, że lektura tej książki pomoże Ci dołączyć do grupy mam zadowolonych ze swojej codzienności i że dzięki niej staniesz się po prostu SZCZĘŚLIWA, mogąc przeżywać macierzyństwo w zupełnie nowy sposób i czerpać z niego więcej satysfakcji. Podejmij więc wyzwanie i zostań szczęśliwą mamą już w 31 dni!!!

Dane książki:

Autor: Arlene Pellicane
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio

Artykuł Jak stać się szczęśliwą mamą w 31 dni pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/jak-stac-sie-szczesliwa-mama-w-31-dni/feed/ 0
Skarbiec cudów w życiu nastolatków http://ksiazki.chrzescijanin.pl/skarbiec-cudow-w-zyciu-nastolatkow/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/skarbiec-cudow-w-zyciu-nastolatkow/#respond Thu, 01 Feb 2018 18:48:14 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2579 Oto niezwykła kolekcja wyjątkowych opowieści o działaniu Boga w życiu młodych ludzi. Karen Kingsbury zabrała jedyne w swoim rodzaju historie, w których stojące u progu dorosłości osoby mierzą sie z pokusami i odkrywają cudowne działanie Boga w swoim życiu. Te wspaniałe świadectwa dają dowód na to, jak bezgranicznie wyrozumiałym Nauczycielem i kochającym Ojcem jest Bóg. …

Artykuł Skarbiec cudów w życiu nastolatków pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Skarbiec cudów w życiu nastolatkówOto niezwykła kolekcja wyjątkowych opowieści o działaniu Boga w życiu młodych ludzi. Karen Kingsbury zabrała jedyne w swoim rodzaju historie, w których stojące u progu dorosłości osoby mierzą sie z pokusami i odkrywają cudowne działanie Boga w swoim życiu.
Te wspaniałe świadectwa dają dowód na to, jak bezgranicznie wyrozumiałym Nauczycielem i kochającym Ojcem jest Bóg.

Wspaniałe przypomnienie, że Bóg nas kocha…
Niezwykła lektura umacniająca w wierze, dla każdego nastolatka.
Melody Carlson, laureatka nagród za serię powieści Dziennik Nastolatki

Karen Kingsbury autorka bestsellerów na liście „New York Timesa”, jej książki sprzedano już w ponad dwudziestu milionach egzemplarzy na całym świecie. Kilkanaście z jej powieści zajęło pierwsze miejsce w rankingach najlepiej sprzedających się książek, m.in. W Odcieniach błękitu (2012). Autorka mieszka w Tennessee wraz z mężem, mają córkę oraz pięciu synów )w tym trzech adoptowanych).

Dane książki „Skarbiec cudów w życiu nastolatków”

Autor: Karen Kingsbury
Liczba stron: 202
Rok wydania: 2017
Format: 125 x 185
ISBN: 978-83-65553-42-3
Podtytuł: Prawdziwe historie o Bożej Obecności dzisiaj

Artykuł Skarbiec cudów w życiu nastolatków pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/skarbiec-cudow-w-zyciu-nastolatkow/feed/ 0
Poradzisz sobie – Max Lucado http://ksiazki.chrzescijanin.pl/poradzisz-sobie-max-lucado/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/poradzisz-sobie-max-lucado/#respond Tue, 30 Jan 2018 11:51:45 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2576 Poradzisz sobie z wszelkimi trudnościami – finansowymi, w związku, zdrowotnymi. Boisz się, że nie dasz rady. Boisz się, że depresja nigdy nie minie, krzyki nigdy nie ustaną, ból nigdy nie zniknie. Czy to szare niebo kiedyś się rozpogodzi? Czy ten ciężar opuści kiedyś moje serce? Tak! Zbawienie jest dla Biblii tym, czym muzyka jazzowa dla …

Artykuł Poradzisz sobie – Max Lucado pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Poradzisz sobiePoradzisz sobie z wszelkimi trudnościami – finansowymi, w związku, zdrowotnymi.

Boisz się, że nie dasz rady. Boisz się, że depresja nigdy nie minie, krzyki nigdy nie ustaną, ból nigdy nie zniknie. Czy to szare niebo kiedyś się rozpogodzi? Czy ten ciężar opuści kiedyś moje serce?

Tak! Zbawienie jest dla Biblii tym, czym muzyka jazzowa dla Mardi Gras: czymś głośnym, odważnym i wszechobecnym. Pomyśl o starotestamentowej historii Józefa – wrzucony do studni przez swoich braci, sprzedany w niewolę, niesłusznie skazany na więzienie. Jednak Bóg zamienił to, co złe, w ostateczne dobro. Bóg specjalizuje się w zbawianiu utrapionych. Tak było kiedyś i tak jest teraz. Potrzebujesz odrobiny nadziei w tych trudnych czasach? W takim razie przyda ci się to przesłanie:

Poradzisz sobie.
Nie będzie to łatwe.
I nie będzie to szybkie.
Ale Bóg wykorzysta ten koszmar i zamieni go w coś dobrego.
W międzyczasie nie bądź głupi czy naiwny.
I nie rozpaczaj.

Z Bożą pomocą dasz sobie radę.

Dane książki

Autor: Max Lucado
Podtytuł: Pomocna dłoń w trudnych chwilach
Wydawnictwo: Wydawnictwo SZARON

Rekomendacje:

Najnowsza książka Maxa Lucado Poradzisz sobie, dokładnie pokazuje, co to znaczy przechodzić trudne chwile jako osoba wierząca, i daje realistyczne pojęcie o roli Boga w tym procesie. Spójrzmy prawdzie w oczy: życie potrafi dać w kość, a wtedy łatwo zacząć kwestionować wszystko to, w co człowiek wierzył. Max rozprawia się z tym tematem bez żadnych ogródek. Jako ten, który popełnił w życiu sporo błędów i musiał zmierzyć się z wieloma kryzysami, cieszę się, że Max napisał tę książkę.
– Dave Ramsey, bestsellerowy autor według „New York Timesa”, autor książki Dzieci mądre finansowo i znany na całym świecie prezenter radiowy

Max Lucado i jego poczciwy Józef to strzał w dziesiątkę. Spróbuj przeczytać tę książkę i nie poczuć się o sto razy lepiej.
– John Ortberg, starszy pastor w Menlo Park Presbyterian Church i autor Who Is This Man?

Niektórzy chrześcijańscy pastorzy mają tendencje do sprzedawania magicznego eliksiru pod tytułem „uwierz, a odniesiesz sukces”, który w błyskawiczny sposób rozwiązuje wszystkie nasze problemy i sprawia, że życie staje się łatwe i przyjemne. Prawdziwa wiara nie wybawia nas z kłopotów, tylko pomaga nam sobie z nimi poradzić. Max Lucado jest jednym z najbardziej kochanych chrześcijańskich autorów w Ameryce właśnie dlatego, że jego przesłania docierają do ludzi, którzy nie wiodą bajkowego życia. Ta książka jest mocno zakorzeniona zarówno w rzeczywistości, jak i w Piśmie Świętym. Pomoże ci.
– Gubernator Mike Huckabee, prowadzący program Huckabee na kanale Fox News Channel, The Mike Huckabee Show oraz The Huckabee Report w radiu Cumulus; bestsellerowy autor według „New York Timesa”

Max Lucado obwieszcza swoje zwycięstwo, zabierając czytelnika w podróż po ruinach życia Józefa i przez jego transformację w drugą najpotężniejszą osobę swoich czasów. Każdy z nas odnajdzie w historii życia Józefa własne zdeptane marzenia i rozczarowania, ale również każdy z nas nauczy się zawierzać Bogu i Jego niezachwianej prawdzie.
– Janelle Hail, założycielka i dyrektor generalny National Breast Cancer Foundation, Inc.

Ta książka zmieni twoje życie. Nieważne, przez co teraz przechodzisz, Max Lucado pomoże ci odnaleźć nadzieję i siłę, by stać twardo na ziemi, kiedy wszystko dookoła się wali. Max w wyjątkowo potężny sposób przypomina nam, że jesteśmy w rękach Pana.
– Sheila Walsh, autorka Bóg kocha złamanych na duchu i prelegentka organizacji charytatywnej Kobiety Wiary (Women of Faith)

Ludzie, którym nie jest łatwo w życiu, żyjący w bezdusznym świecie, muszą mieć się na czym oprzeć. Myślenie życzeniowe na niewiele się zda – być może pozwoli nam przetrwać gorszy moment, ale nic poza tym. Potrzebujemy czegoś potężnego, prawdziwego, czegoś, na co możemy liczyć. Na szczęście wyznajemy wiarę w Boga, który specjalizuje się w dawaniu nadziei. W Poradzisz sobie Maxowi Lucado udało się uchwycić Głos Pana w całej Jego wspaniałości. Jeśli życie zmieszało cię z błotem, ta książka pomoże ci stanąć na nogi i nie dać się więcej powalić.
– Dr Tim Kimmel,autor Grace-Based Parenting

Każdy z nas był kiedyś rozczarowany tym, jak poukładały się pewne sprawy w naszym życiu. Max Lucado w swoim klasycznym stylu czerpie z biblijnej opowieści o Józefie, by utwierdzić nas w przekonaniu, że poradzimy sobie z wszystkim oraz że Bóg ma wobec nas wszystkich wspaniałe plany.
– Jim Daly, prezes organizacji Focus on the Family

Nie ma co ukrywać – żyjemy w trudnych czasach i chcemy wiedzieć, że nasze problemy, rozczarowania i wyzwania mają głębszy sens, że nie cierpimy na darmo. W niniejszej książce Max Lucado w mistrzowski i wciągający sposób pokazuje nam, że nasze największe udręki i najgorsze błędy mogą okazać się trampoliną, która wystrzeli nas ku naszemu przeznaczeniu. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Nie poddawaj się. Dasz radę. Nie mogłam oderwać się od tej książki.
– Christine Caine, założycielka The A21 Campaign i bestsellerowa autorka

Jako ktoś, kto dużo w życiu przeszedł i dużo wycierpiał, wiem, że przesłanie zawarte w książce Mxsa Lucado jest nie tylko prawdziwe, ale i niezwykle ważne. Bóg nie chce, żeby ktokolwiek przeżył życie, nie zdając sobie sprawy z tych wszystkich rzeczy. Proszę, daj sobie szansę.
– Eric Metaxas, bestsellerowy autor książki Bonhoeffer: pastor – męczennik – prorok – szpieg: prawy człowiek i chrześcijanin przeciwko Trzeciej Rzeszy

Jak głosi sam tytuł, niniejsza książka jest obowiązkową pozycją dla każdego, kto kiedykolwiek czuł, że życie go przerosło. Max nie tylko dzieli się z czytelnikiem własnymi przeżyciami, ale przytacza również fragmenty Pisma traktujące o bezgranicznej ufności wobec Boga, przypominając nam, że żaden wierzący nie został jeszcze przez Niego opuszczony. Max nie tylko kieruje w naszą stronę słowa otuchy, ale i pokazuje nam, kim tak naprawdę jest Bóg – ratownikiem i zbawcą, który chce dla nas jak najlepiej i ofiarowuje nam życie wieczne.
– Laura Story, zdobywczyni nagrody Grammy, autorka popularnych piosenek Indescribable oraz Blessings

W swojej nowej książce Poradzisz sobie Max Lucado dzieli się bardzo potrzebną praktyczną mądrością z czytelnikami zmuszonymi stawić czoło przeszkodom, które wydają się nie do pokonania. Jeśli potrzebujesz pocieszenia, zachęty lub nadziei, książka, którą trzymasz w rękach, na nowo odkryje przed tobą nieskończoną łaskę Pana i doda ci siły, byś mógł uwierzyć, że dasz sobie ze wszystkim radę.
– Craig Groeschel, starszy pastor w LiveChurch.tv i autor Wierzący NiePraktykujący oraz Boży kierunek

Inni napisali:

Każda książka autorstwa Maxa Lucado stanowi osobne dzieło sztuki, odkrywające przed nami głęboką prawdę, wykorzystując do tego potężną prozę i niezwykłą historię. Poradzisz sobie nie stanowi tu wyjątku. Przytaczając kolejne epizody z życia Józefa, książka ta pozostawia czytelnika z uczuciem absolutnej pewności, że obecność Pana pomoże mu przetrwać najgorsze chwile, a Jego bezgraniczna miłość zaleczy wszelkie rany.
– Wayne Cordeiro, pastor stowarzyszenia New Hope Christian Fellowship

Czasami dostaję ataku paniki w pokoju pełnym bujanych krzeseł, kiedy nie jestem w stanie sprawdzić, co czyha za rogiem. Jednak w Poradzisz sobie Max przypomniał mi, że Bóg zawsze panuje nad sytuacją, a Jego opatrzność nigdy nie zaprowadzi mnie w miejsce, w którym nie byłabym pod Jego ochroną.
– Lisa Harper, znawczyni Biblii, autorka i prelegentka organizacji Kobiety Wiary

Większość z nas zna historię wielobarwnej szaty Józefa, jego snów i zazdrosnych braci. Wiemy, jak Józef znalazł się na dnie studni, a może nawet pamiętamy, jak udało mu się stamtąd wydostać. Jednak wielu z nas nie zwróciło uwagi na to, jak pod wieloma względami historia Józefa odzwierciedla nasze własne doświadczenia. Wszyscy stoimy na krawędzi przepaści, czyż nie? W Poradzisz sobie Max Lucado dzieli się praktycznymi poradami, które są zarówno mądre, jak i przepełnione współczuciem. Max przypomina nam, że Bóg, który uratował Józefa, czuwa też nad nami.
– Mark Batterson, bestsellerowy autor Kręgi modlitwy

Max Lucado nie zawodzi. Jego książki to lektury obowiązkowe! Poradzisz sobie dodaje czytelnikowi otuchy, kieruje go na właściwie tory i ostatecznie napełnia jego serce prawdziwą i tak potrzebną nadzieją. Zdecydowanie polecam.
– Brad Lomenick,
prezes i główny wizjoner ruchu Catalyst;
autor The Catalyst Leader

Artykuł Poradzisz sobie – Max Lucado pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/poradzisz-sobie-max-lucado/feed/ 0
Bóg nie umarł http://ksiazki.chrzescijanin.pl/bog-nie-umarl/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/bog-nie-umarl/#respond Wed, 24 Jan 2018 11:12:43 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2573 Bóg nie umarł to pasjonująca książka, która w Ameryce odnotowała rekordy sprzedaży i stała się inspiracją najgłośniejszego filmu religijnego ostatnich lat. Jest obowiązkową pozycją dla wszystkich, którzy nie boją się myśleć i zadawać pytań, a przy tym czują się wezwani, by podążać przez życie z Bogiem. Niewątpliwą siłą lektury jest zapis przykładów z życia, świadectw …

Artykuł Bóg nie umarł pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Bóg nie umarłBóg nie umarł to pasjonująca książka, która w Ameryce odnotowała rekordy sprzedaży i stała się inspiracją najgłośniejszego filmu religijnego ostatnich lat. Jest obowiązkową pozycją dla wszystkich, którzy nie boją się myśleć i zadawać pytań, a przy tym czują się wezwani, by podążać przez życie z Bogiem.

Niewątpliwą siłą lektury jest zapis przykładów z życia, świadectw nawróceń i gorących, intelektualnych dyskusji. Każdy kolejny rozdział odkrywa karty fascynującego pojedynku poglądów, elektryzujących zderzeń opinii o potężnym ładunku emocjonalnym.

Autor, amerykański pastor Rice Broocks, pomaga uporządkować i ułożyć w logiczne, przekonujące argumenty wiarę chrześcijan, dając jasne, zwięzłe opisy dowodów na istnienie Boga oraz prawdziwość chrześcijaństwa.

Kto czuł, że Fryderyk Nietzsche mylił się, głosząc śmierć Boga, z pomocą tej książki będzie mógł poprzeć swoje przekonania rzeczowymi argumentami i wzmocnić dowodami ubranymi w spójne, precyzyjne wypowiedzi.

Bóg nie umarł prowadzi poszukujących i przypomina wierzącym, że:

prawdziwa wiara nie jest ślepa – jest poparta dowodami;
życie to nie przypadek – we wszechświecie istnieje cel i znaczenie;
dobro i zło nie są złudzeniem;
Bóg, który istnieje, objawił się w historii w osobie Jezusa Chrystusa.

Wszystkim, którym potrzeba oręża do obrony wiary, książka dostarcza logicznych, popartych dowodami argumentów. Wszystkim, w których rodzą się wątpliwości, pomaga ona dokonać właściwych wyborów. Wszystkim poszukującym wskazuje kierunek do tej najlepszej z dróg. Wszystkim bez wyjątku daje zaś możliwość obcowania z naprawdę mocną literaturą.

Bóg nie umarł to apologetyka na miarę XXI wieku.

Dane książki:

Autor: Rice Broocks
ISBN: 978-83-7569-804-6
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 288
Format: 142×200
Data wyd.: 2015
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael

Artykuł Bóg nie umarł pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/bog-nie-umarl/feed/ 0