Dobra Książka http://ksiazki.chrzescijanin.pl literatura dla chrześcijan Mon, 16 Oct 2017 10:38:06 +0000 pl-PL hourly 1 Żyjąc w klatce na szczury http://ksiazki.chrzescijanin.pl/zyjac-w-klatce-na-szczury/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/zyjac-w-klatce-na-szczury/#respond Wed, 11 Oct 2017 21:09:48 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2480 To już trzecia książka Davida Pierce`a, po głośnym Rockowym kapłanie i Tańczącym ze skinami. Historia Davida Pierce`a i zespołu No Longer Music rozpoczyna się w jakiejś ciemnej alei dzielnicy czerwonych świateł w Amsterdamie. Toczy się przez wciąż pełne dzikich lokatorów warownie kopenhaskiej Christiany, hamburską Heffenstrasse i młodzieżowy klub w Hiszpanii, będący przykrywką dla centrum szkolenia …

Artykuł Żyjąc w klatce na szczury pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Żyjąc w klatce na szczuryTo już trzecia książka Davida Pierce`a, po głośnym Rockowym kapłanie i Tańczącym ze skinami.

Historia Davida Pierce`a i zespołu No Longer Music rozpoczyna się w jakiejś ciemnej alei dzielnicy czerwonych świateł w Amsterdamie. Toczy się przez wciąż pełne dzikich lokatorów warownie kopenhaskiej Christiany, hamburską Heffenstrasse i młodzieżowy klub w Hiszpanii, będący przykrywką dla centrum szkolenia terrorystów z oddziałów baskijskich separatystów. I biegnie dalej…

Historię tę znaczą kontrowersje, wyzwania i przemiany. Ale jedna rzecz pozostaje niezmienna: radykalna postawa głoszenia Prawdy w krainie mroku.

David Pierce i jego żona Jodi w Amsterdamie w latach 80. założyli na barce organizację Steiger International (Międzynarodowa Przystań). Na pokładzie prowadzili studium Biblii, w którym uczestniczyło wielu punków i innych młodych z radykalnej sceny undergroundowej – w ten sposób w samym środku Amsterdamu powstał pływający Kościół.

ISBN: 978-83-7595-017-5
Kraków 200
Ilość stron: 184
Oprawa: miękka
Format: 168×230

Fragment książki Żyjąc w klatce na szczury

Wszyscy musieliśmy się szybko spakować i jechać do Domu Szatana (jednego z najbardziej ekstremalnych klubów undergroundowych w mieście), żeby przygotować się do koncertu.

Kiedy tam dotarliśmy, na twarzach ekipy dosłownie malowało się przerażenie. Jeden z Brazylijczyków powiedział, że jest to zbyt niebezpieczne i nie wejdzie do środka. Ja też poczułem ogarniający mnie strach, ale postanowiłem o nim nie myśleć.

Naprawdę brak mi słów, żeby opisać atmosferę w tym lokalu. Całość składała się z trzech poziomów. Na pierwszym był bar i stoisko z książkami. Sprzedawali tam Alistera McCrowleya, który znany jest pod pseudonimem Antychryst. Oprócz tego w sprzedaży były książki satanistów ciężkiego kalibru i parę pozycji markiza de Sade na temat sadyzmu, zboczeń seksualnych i tortur.

Na drugim poziomie znajdowała się wielka zasłona, za którą mogły się schować spragnione siebie pary, ale chyba nie była potrzebna, bo dwójka ludzi zaczęła uprawiać seks na kanapie, na której siedziałem, czekając na koncert.

Dolny poziom prowadził na przestronne miejsce, gdzie mieliśmy grać. W środku była masa ludzi. Wszystkie ważne zespoły przyjeżdżały, aby zagrać w Domu Szatana. Dla grup undergroundowych to było coś.

Na betonowej ścianie pomalowanej na czarno ścianie ktoś wyświetlał machającego skrzydłami, mechanicznego nietoperza, który wyglądał tak jakby latał. Na dole, gdzie za chwilę miał się rozpocząć koncert dudnił ciężki gotyk. Jedynym oświetleniem był pulsujący wolno stroboskop. Zespół nawet nie mógł zapalić świateł, aby rozstawić sprzęt. Kiedy w końcu właściciel zgodził się na jedną świeczkę, ale ludzie narzekali, że jest za jasno.

Migotanie stroboskopu sprawiało, że czułeś się jak na jakimś przygnębiającym tripie. W tym miejscu nie chodziło jedynie o to co akurat dobrze się sprzedaje. Byli tam prawdziwi sataniści, a duchową ciemność dawało odczuć się dosłownie.

Była 3 nad ranem. Zeszliśmy do części koncertowej.

Jak tylko zaczęliśmy grać, jakaś kobieta rozebrała się i nabijała się z zespołu. Tłum był nami zainteresowany, ale chyba nas nie polubił. Kiedy doszliśmy do części występu, w której pokazujemy co Jezus zrobił na krzyżu, ludzie ożywili się na dobre. Kiedy Ton wciskał mi na głowę koronę cierniową, ludzie śmiali się i rzucali pod naszym adresem złośliwe uwagi. Wrogość tłumu była coraz większa i nie byliśmy w stanie przewidzieć co będzie działo się dalej.

Ton przybił mnie do krzyża, a później zostałem wsadzony do przezroczystej trumny. Nie umiem opisać duchowej opozycji, jaką czułem, leżąc w trumnie w Domu Szatana. Wydawało mi się, że jestem w piekle i słyszę dookoła siebie krzyki demonów. Ci, których słyszeliśmy wykrzykiwali jakieś obrzydliwe rzeczy na temat Jezusa. Czy odbije im zupełnie i nas zaatakują? Sataniści wydzierali się niemiłosiernie.

Gdy wyszedłem z trumny, żeby przedstawić zmartwychwstanie Jezusa, moc Boża, której doświadczaliśmy już tyle razy, sprawiła, że cały ten opór, z którym walczyliśmy, dosłownie zniknął.

Dwie dziewczyny, które wykrzykiwały najbardziej sprośne rzeczy na temat Jezusa, sześć razy prosiły mnie, abym im wybaczył. Jedna z nich cały czas powtarzała: „Naprawdę przepraszam, że tak mówiłam. Naprawdę przepraszam …”. Dałem im Ewangelię Łukasza i modliłem się z nimi. Nie wiem ile razy dziękowały za to, że przyjechaliśmy.

Jakiś gość stał pod ścianą i wpatrywał się w pusta trumnę. Podszedłem do niego i dałem mu Biblię. Powiedziałem mu, że Jezus go kocha. Poczułem wtedy Bożą obecność, która otulała nas jak ciepły koc. Cały zespół przeprowadził później wiele takich rozmów.

Właściciel Domu Szatana był pozytywnie nastawiony, chociaż trochę pijany i wyraźnie bał się czegoś. Nie sądzę, że sam wiedział czego. Kiedy wychodziłem pogadałem jeszcze z dwójką gości. Stwierdzili, że nie wiedzieli, że chrześcijanie mogą być tak odważni.

Wielu ludzi mówiło, że był to najlepszy koncert jaki kiedykolwiek widzieli. Udało nam się także porozmawiać z facetem o ksywie Spiker. Był uzależniony od amfy. Miał na głowie irka, a na twarzy masę kolców. Podziękował, że przyjechaliśmy.

Poczułem totalny pokój, brak strachu i zupełną Bożą kontrolę. Bóg pokonał przeciwności i po raz kolejny pokazał, że mogę mu ufać.

Spis treści książki Żyjąc w klatce na szczury:

1. Dom Szatana
2. Niefajnie jest zobaczyć ducha o 4:00 nad ranem
3. Wiara w bikini
4. Kazanie z trumny
5. Policjanci byli zbyt głupi
6. Punk ryba
7. Nawiedzony czy poganin
8. Zawsze najbardziej chciałem być sławny
9. Bouncująca kobieta
10. Kardcore’owy taniec
11. Kumple, którzy nie ściągnęli Ci spodni
12. Potrzebuję kogoś, kto będzie się na mnie wydzierał
13. Chas Czarny Czysty Jastrząb
14. Daj mi wizję piekła
15. Boga nie obchodzą Twoje dary
16. Jak się nie sprzedać albo jak uniknąć bycia chrześcijaninem typu: „Co tam słychać w wielkim mieście”?
17. Oto jestem, poślij go
18. Gang po drugiej stronie ulicy
19. Sporo ludzi zachowuje się jak mój kanarek
20. Elektroda w mózgu
21. Klatka dla szczurów
Załacznik 1 – szczegółowe sprawozdanie z trasy NLM z 2001 r.

Artykuł Żyjąc w klatce na szczury pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/zyjac-w-klatce-na-szczury/feed/ 0
Poznaj Biblię w 24 godziny http://ksiazki.chrzescijanin.pl/poznaj-biblie-w-24-godziny/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/poznaj-biblie-w-24-godziny/#respond Wed, 11 Oct 2017 18:30:55 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2478 Jak odczytać Biblię? Czy zbiór ksiąg pisanych przez kilkudziesięciu autorów od dwóch do przeszło trzech tysięcy lat temu – jest zrozumiały dla nas, w XXI wieku? W 24 rozdziałach (każdy do przeczytania w godzinę) Chuck Missler prowadzi czytelnika przez kolejne biblijne księgi. Podaje historyczne fakty, pokazuje kulturowe tło, wyjaśnia zagadki, wskazuje na zaskakująco liczne powiązania …

Artykuł Poznaj Biblię w 24 godziny pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Poznaj Biblię w 24 godzinyJak odczytać Biblię? Czy zbiór ksiąg pisanych przez kilkudziesięciu autorów od dwóch do przeszło trzech tysięcy lat temu – jest zrozumiały dla nas, w XXI wieku?

W 24 rozdziałach (każdy do przeczytania w godzinę) Chuck Missler prowadzi czytelnika przez kolejne biblijne księgi. Podaje historyczne fakty, pokazuje kulturowe tło, wyjaśnia zagadki, wskazuje na zaskakująco liczne powiązania między natchnionymi księgami, wreszcie przytacza proroctwa spełnione oraz te, które dopiero czekają na wypełnienie.

OD AUTORA:

Oto mamy rozpocząć wielka przygodę czytelniczą. Sięgniemy daleko, poza prehistorię Ziemi, poza mgłę legend i poza folklor, żeby odkryć największy dramat ludzkości. Zobaczymy największe, wyobrażalne zło – zdradę, zemstę, zwiedzenie i w końcu samego Księcia Ciemności. Zobaczymy również największe dobro, największe osiągnięcia, największą odwagę i ofiarę – naszego odkupiciela. Odkupiciela całej ludzkości!

Zajrzymy na salę sądową, na rozprawę pomiędzy suwerennym Bogiem a jego zbuntowanym stworzeniem. Zbadamy niespodzianki, mogące kryć się na każdej stronie. Analizując sny, wizje i tajne zakodowane informacje będziemy mogli przyjrzeć się powstawaniu wielkich imperiów oraz ich upadkom.

Odkryjemy listy napisane do wielkich przywódców, podające z wyprzedzeniem zarys ich karier i osiągnięć oraz dające im instrukcje, jak maja postępować. Z tym tylko, że listy te pochodzą z innego wymiaru – nie z tej Ziemi. Z dreszczem emocji, będziemy przyglądać się bohaterom odnoszącym, wbrew wszelkiej logice, zwycięstwa nad swoimi przeciwnikami. Zobaczymy zdradę stanu i naprawianie krzywd, wendety i konspiracje sięgające wielu pokoleń. Przebadamy również największe tajemnice, z jakimi musi mierzyć się ludzkość – naturę czasu, zagadnienie predestynacji w przeciwieństwie do wolnej woli. Zbadamy czystość Boga oraz frustrację człowieka, jego poszukiwania dobra i mierzenie się z rządami zła; poznamy naturę zła – skąd ono pochodzi i dlaczego tak się nas trzyma.

Dane książki

Tytuł książki: Poznaj Biblię w 24 godziny

Autor: Chuck Missler
Wydawnictwo: Wydawnictwo SZARON

Artykuł Poznaj Biblię w 24 godziny pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/poznaj-biblie-w-24-godziny/feed/ 0
Dzieci w niebezpieczeństwie – James C. Dobson http://ksiazki.chrzescijanin.pl/dzieci-w-niebezpieczenstwie-james-c-dobson/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/dzieci-w-niebezpieczenstwie-james-c-dobson/#respond Tue, 10 Oct 2017 12:44:33 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2475 Temat zagrożenia rodziny w dzisiejszym świecie. Krytyczna analiza współczesności. Książka ta zapoznaje z sygnałami ostrzegawczymi, jakie wysyłają nastolatki, zanim odbiorą sobie życie. Praktyczne rady dla chcących pomóc. Książka dedykowana jest rodzicom, którzy na całym świecie walczą dzielnie z naciskami i zagrożeniami, jakie niesie ze sobą koniec XX wieku. Celem autorów było dodanie im otuchy i …

Artykuł Dzieci w niebezpieczeństwie – James C. Dobson pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Dzieci w niebezpieczeństwie - James C. DobsonTemat zagrożenia rodziny w dzisiejszym świecie. Krytyczna analiza współczesności.

Książka ta zapoznaje z sygnałami ostrzegawczymi, jakie wysyłają nastolatki, zanim odbiorą sobie życie. Praktyczne rady dla chcących pomóc. Książka dedykowana jest rodzicom, którzy na całym świecie walczą dzielnie z naciskami i zagrożeniami, jakie niesie ze sobą koniec XX wieku. Celem autorów było dodanie im otuchy i obrona ich racji.

Dzieci w niebezpieczeństwie
raport z wojny o wartości

Dane książki Dzieci w niebezpieczeństwie

Autor: Gary L. Bauer, James C. Dobson
Data i miejsce wydania: Warszawa
Tytuł oryginału Children At Risk: The Battle For Hearts And Minds Of Our Kids
Format: 125 x 205 mm
Oprawa: miękka, lakierowana
Liczba stron: 272
Waga: 0.306 kg

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 83-85435-32-8

Artykuł Dzieci w niebezpieczeństwie – James C. Dobson pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/dzieci-w-niebezpieczenstwie-james-c-dobson/feed/ 0
Zadziwiający wpływ tatusia – Josh McDowell http://ksiazki.chrzescijanin.pl/zadziwiajacy-wplyw-tatusia-josh-mcdowell/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/zadziwiajacy-wplyw-tatusia-josh-mcdowell/#respond Mon, 09 Oct 2017 11:00:40 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2473 Dzieci potrzebują ojców, którzy nie wstydzą się okazywania uczuć. Bardzo niewielu mężczyzn potrafi płakać. Łzy uważane są za oznakę słabości, a żaden prawdziwy mężczyzna nie może dopuścić się tego, aby podejrzewano go o słabość! Podobnie jak wielu innych mężczyzn, nigdy nie słyszałem ojca mówiącego o swoich rozczarowaniach, obawach czy tęsknotach. Dopiero jako człowiek czterdziestoletni uświadomiłem …

Artykuł Zadziwiający wpływ tatusia – Josh McDowell pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Zadziwiający wpływ tatusia Dzieci potrzebują ojców, którzy nie wstydzą się okazywania uczuć. Bardzo niewielu mężczyzn potrafi płakać. Łzy uważane są za oznakę słabości, a żaden prawdziwy mężczyzna nie może dopuścić się tego, aby podejrzewano go o słabość! Podobnie jak wielu innych mężczyzn, nigdy nie słyszałem ojca mówiącego o swoich rozczarowaniach, obawach czy tęsknotach. Dopiero jako człowiek czterdziestoletni uświadomiłem sobie jego emocjonalne okaleczenie. Zawsze żałowałem, że nie doświadczyłem uczuciowej więzi z ojcem, gdyż byłoby to dla mnie wielką pomocą w kontaktach z moimi dziećmi.

Uczucia są istotnym elementem naszej osobowości. Dzieląc się z dziećmi własnymi głębokimi przeżyciami, umacniamy naszą więź z nimi. Okazujemy im zaufanie i szacunek, pozwalając się poznać takimi, jacy naprawdę jesteśmy. Ciepło, serdeczność i czułość dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa

Dane techniczne

Tytuł: Zadziwiający wpływ tatusia

Autor: Josh McDowell, Norm Wakerfield
Data i miejsce wydania: Warszawa 2009
Tytuł oryginału The Dad Difference
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka, lakierowana
Liczba stron: 160
Waga: 0.151 kg

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 978-83-7492-092-6

Artykuł Zadziwiający wpływ tatusia – Josh McDowell pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/zadziwiajacy-wplyw-tatusia-josh-mcdowell/feed/ 0
Małżeństwo, przymierze czy kontrakt? – Gary Chapman http://ksiazki.chrzescijanin.pl/malzenstwo-przymierze-czy-kontrakt-gary-chapman/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/malzenstwo-przymierze-czy-kontrakt-gary-chapman/#respond Tue, 03 Oct 2017 13:13:29 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2471 Koncepcja kontraktu w dzisiejszym świecie znacznie odbiega od biblijnej koncepcji przymierza. Nasze społeczeństwo działa na zasadzie umowy. Często słyszymy, jak ludzie mówią: „Musisz to mieć na piśmie”. Wiele małżeństw przeniosło ten typ myślenia do swojego związku. Przywiązują dużą wagę do zawierania umów, a następnie oczekują, że partner wywiąże się ze swoich zobowiązań. Niestety, praktyka pokazuje, …

Artykuł Małżeństwo, przymierze czy kontrakt? – Gary Chapman pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Małżeństwo, przymierze czy kontrakt? - Gary ChapmanKoncepcja kontraktu w dzisiejszym świecie znacznie odbiega od biblijnej koncepcji przymierza. Nasze społeczeństwo działa na zasadzie umowy. Często słyszymy, jak ludzie mówią: „Musisz to mieć na piśmie”. Wiele małżeństw przeniosło ten typ myślenia do swojego związku. Przywiązują dużą wagę do zawierania umów, a następnie oczekują, że partner wywiąże się ze swoich zobowiązań. Niestety, praktyka pokazuje, że takie nastawienie przyczynia się do powstania wzajemnej niechęci, poczucia zawodu i gniewu, ostatecznie prowadząc małżonków do rozwodu. Umowy są bowiem warte tyle, ile prawość osób, które je zawarły. Wiele związków doznało szwanku lub zostało zerwanych, ponieważ jedna z osób nie dotrzymała zobowiązania.

Dla człowieka wierzącego małżeństwo jest jednak czymś znacznie więcej – stanowi swoiste przymierze. Termin przymierze najbardziej precyzyjnie oddaje unikalny charakter chrześcijańskiego małżeństwa. Przymierze to pojęcie biblijne. Bóg Wszechmogący jest Bogiem przymierza, a to On właśnie jest twórcą małżeństwa. To prawda, że przymierze – podobnie jak umowa lub kontrakt – jest rodzajem porozumienia pomiędzy dwiema lub większą liczbą osób, jednak jego natura jest szczególna. Podstawowym wyróżnikiem przymierza jest bezwarunkowa obietnica. I taki też charakter ma przysięga małżeńska. Niestety, mimo wypowiadania słów przymierza wielu małżonków w praktyce realizuje model małżeństwa kontraktowego, w którym obdarowywanie drugiej osoby jest uzależnione od jej pozytywnych działań, jest formą odpłaty za jej „właściwe” postępowanie. O tym, jak to zmienić – w jaki sposób od umowy małżeńskiej przejść do przymierza – mówi właśnie ta książka.

Dane książki:

Autor: Gary Chapman
Data i miejsce wydania: Warszawa 2007
Tytuł oryginału: Covenant Marriage
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka, lakierowana
Liczba stron: 296
Waga: 0.155 kg

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 978-83-7492-026-1

Artykuł Małżeństwo, przymierze czy kontrakt? – Gary Chapman pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/malzenstwo-przymierze-czy-kontrakt-gary-chapman/feed/ 0
Na dnie morza – Frank Peretti http://ksiazki.chrzescijanin.pl/na-dnie-morza-frank-peretti/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/na-dnie-morza-frank-peretti/#respond Mon, 02 Oct 2017 09:18:11 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2467 Po kłótni z ojcem, zbuntowana Lila postanawia wrócić do ciotki w Stanach. Podróż odbywa wojskowym samolotem, który przewozi tajny ładunek z amerykańskiej bazy w Japonii. Obcy wywiad dokonuje dywersji i porywa samolot, w którym znajduje się córka doktora Coopera. Co zawiera tajemniczy kontener, którego poszukuje obcy wywiad? W jaki sposób doktor Cooper wraz z synem …

Artykuł Na dnie morza – Frank Peretti pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Na dnie morza

Po kłótni z ojcem, zbuntowana Lila postanawia wrócić do ciotki w Stanach. Podróż odbywa wojskowym samolotem, który przewozi tajny ładunek z amerykańskiej bazy w Japonii. Obcy wywiad dokonuje dywersji i porywa samolot, w którym znajduje się córka doktora Coopera.

Co zawiera tajemniczy kontener, którego poszukuje obcy wywiad? W jaki sposób doktor Cooper wraz z synem uratują Lilę? Jaką rolę odgrywają filipińscy terroryści okupujący jedną z wysp w zakątku Pacyfiku?

Ta pasjonująca opowieść jest kontynuacją przygód rodzeństwa Lili i Jaya Cooperów, którzy wraz z ojcem archeologiem podróżują po całym świecie. Z serii PRZYGODY RODZINY COOPERÓW ukazały się książki: Gardziel Smoka, Wyspa Wodnika i Grobowce Anaka.

Na dnie morza
Przygody rodziny Cooperów, tom 4

Autor: Frank Peretti
Wydanie: drugie
Data i miejsce wydania: Warszawa 2015
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 176

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

Fragment

Porwanie

Ciepły, pogodny ranek wstawał nad Bazą Lotniczą w japońskim mieście Yokota, niedaleko Tokio. Starlifter C-141, olbrzymi samolot transportowy Dowództwa Sił Powietrznych, stał gotowy do lotu na pasie startowym, a jego wielkie stalowe cielsko przypominało z daleka skrzydlatego wieloryba. Choć cały ładunek spoczywał już w ładowni, a kapitan wraz z załogą byli gotowi do startu, potężne silniki samolotu pozostawały chłodne i milczące.

Sierżant Al Reed stał w drzwiach luku, nerwowo spoglądając to do wnętrza ładowni, to w stronę hali lotniska, to zaś na swój zegarek. Z posępnym wyrazem twarzy bębnił palcami o ścianę samolotu.

W tym czasie wewnątrz powietrznego krążownika sierżant Max Baker chował pospiesznie niewielki pakunek pomiędzy skrzynie towarowe, tak by nikt tego nie zauważył. Gdy skończył wziął, głęboki oddech, uspokoił się i dołączył do stojącego w drzwiach Ala.
Al był tak zdenerwowany, że jego zachowanie mogło łatwo zwrócić czyjąś uwagę.

Max zbliżył się do niego i rzucił ściszonym głosem:

— Hej, Al, nie możesz tak wyglądać. Uspokój się, chłopie.
— Robi się późno, Max. Co ten Grifith tam tak długo robi?
— Zdąży, nic się nie martw.
— Ryzyko rośnie z każdą chwilą. Jeśli zaraz nie ruszymy, to zrobi się ciemno zanim…

Mocny uścisk, jaki poczuł na prawym ramieniu, kazał mu przerwać w pół zdania. W oczach Maxa pojawiła się niema, ale stanowcza reprymenda.

— Przestań mleć ozorem!
Al wbił rozbiegany wzrok w ziemię i westchnął głośno starając się ze wszystkich sił opanować skołatane nerwy.

Artykuł Na dnie morza – Frank Peretti pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/na-dnie-morza-frank-peretti/feed/ 0
Corrie Ten Boom – Strażniczka Jaskini Aniołów http://ksiazki.chrzescijanin.pl/corrie-ten-boom-strazniczka-jaskini-aniolow/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/corrie-ten-boom-strazniczka-jaskini-aniolow/#respond Tue, 19 Sep 2017 13:56:24 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2465 Ostre świata raziły oczy Corrie, gdy weszła do zajętej przez Gestapo siedziby policji w Haarlemie. Jak bardzo prawdziwe okazały się słowa jej ojca wypowiedziane tamtego spokojnego wieczoru, zanim szaleństwo Hitlera spadło na Holandię: „Niemcy napadną na Holandię. Zostaniemy pokonani. Niech Bóg ma w swojej opiece tych wszystkich w Holandii, którzy nie wzywają jego imienia”. Spokojne …

Artykuł Corrie Ten Boom – Strażniczka Jaskini Aniołów pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Corrie Ten Boom Strażniczka Jaskini Aniołów Ostre świata raziły oczy Corrie, gdy weszła do zajętej przez Gestapo siedziby policji w Haarlemie. Jak bardzo prawdziwe okazały się słowa jej ojca wypowiedziane tamtego spokojnego wieczoru, zanim szaleństwo Hitlera spadło na Holandię: „Niemcy napadną na Holandię. Zostaniemy pokonani. Niech Bóg ma w swojej opiece tych wszystkich w Holandii, którzy nie wzywają jego imienia”.

Spokojne życie Corrie zmieniło się nagle w wyniku wojny. Jej rodzina, podobnie jak wielu innych Holendrów, z miłością i odwagą narażała życie, by nieść pomoc niewinnym ludziom wyznaczonym do nieuchronnej egzekucji w świecie, który oszalał.

Dane książki „Corrie Ten Boom – Strażniczka Jaskini Aniołów”

Tłumaczenie: Andrzej Gandecki
Data i miejsce wydania: Lublin 2012
Format: 145×205
Oprawa: miękka
Liczba stron: 156

Artykuł Corrie Ten Boom – Strażniczka Jaskini Aniołów pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/corrie-ten-boom-strazniczka-jaskini-aniolow/feed/ 0
Brat Andrzej – Za żelazną kurtyną http://ksiazki.chrzescijanin.pl/brat-andrzej-za-zelazna-kurtyna/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/brat-andrzej-za-zelazna-kurtyna/#respond Tue, 19 Sep 2017 13:49:50 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2463 „Panie, uczyń ich oczy ślepymi” – modlił się Andrzej, gdy dwóch strażników wyszło z budynku i poleciło mu wysiąść z samochodu. Jeden z nich otworzył jego walizkę. Przesunął na bok koszule, pod którymi ukazały się ewangeliczne ulotki. Andrzej poczuł, jak cierpnie mu skóra na karku. Wiedział, że osobie przewożącej takie materiały grozi natychmiastowe aresztowanie. Zanim …

Artykuł Brat Andrzej – Za żelazną kurtyną pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Brat Andrzej - Za żelazną kurtyną„Panie, uczyń ich oczy ślepymi” – modlił się Andrzej, gdy dwóch strażników wyszło z budynku i poleciło mu wysiąść z samochodu. Jeden z nich otworzył jego walizkę. Przesunął na bok koszule, pod którymi ukazały się ewangeliczne ulotki. Andrzej poczuł, jak cierpnie mu skóra na karku. Wiedział, że osobie przewożącej takie materiały grozi natychmiastowe aresztowanie.

Zanim Andrzej van der Bijl został Bożym przemytnikiem, doświadczył już w swoim życiu wielu niebezpieczeństw. Jako chłopiec odważnie uczestniczył w holenderskim ruchu oporu przeciw hitlerowskiej okupacji. Jako młody poszukiwacz przygód walczył mężnie w Holenderskich Indiach Wschodnich – dopóki horror wojny nie pogrążył go w alkoholizmie i rozpaczy.

Odkupiony przez Boga, Andrzej został nieustraszonym zwiastunem nadziei, przemycając Biblie przez zamknięte granice i pomagając prześladowanym chrześcijanom za żelazną kurtyną. Dzisiaj brat Andrzej i misja Open Doors w dalszym ciągu zanoszą światło Chrystusa w najmroczniejsze miejsca na świecie.

Dane książki „Brat Andrzej – Za żelazną kurtyną”

Tłumaczenie: Andrzej Gandecki
Data i miejsce wydania: Lublin 2011
Format: 145×205
Oprawa: miękka
Liczba stron: 166

Artykuł Brat Andrzej – Za żelazną kurtyną pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/brat-andrzej-za-zelazna-kurtyna/feed/ 0
Boża droga pojednania – List do Efezjan http://ksiazki.chrzescijanin.pl/boza-droga-pojednania-list-do-efezjan/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/boza-droga-pojednania-list-do-efezjan/#respond Mon, 18 Sep 2017 16:21:38 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2461 Tytuł wydaje się nieunikniony. W epoce zamieszania, niepokoju, burzliwych podziałów i wojen, a jednocześnie uporczywej wiary w fałszywy i powierzchowny idealizm, który twierdzi, że ludzi i narody mogą się pojednać, a pokój i harmonia nastąpić przez apelowanie do tego, co w człowieku najlepsze, posłannictwo drugiego rozdziału Listu św. Pawła do Efezjan jest potrzebne bardziej niż …

Artykuł Boża droga pojednania – List do Efezjan pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Boża droga pojednania - List do EfezjanTytuł wydaje się nieunikniony. W epoce zamieszania, niepokoju, burzliwych podziałów i wojen, a jednocześnie uporczywej wiary w fałszywy i powierzchowny idealizm, który twierdzi, że ludzi i narody mogą się pojednać, a pokój i harmonia nastąpić przez apelowanie do tego, co w człowieku najlepsze, posłannictwo drugiego rozdziału Listu św. Pawła do Efezjan jest potrzebne bardziej niż kiedykolwiek przedtem.

„Wyłożyłem tutaj i przedstawiłem w jasny sposób Bożą drogę pojednania – jedyną drogę. Obejmuje ona najgłębsze i najwznioślejsze tematy zawarte w Biblii. Ukazuje nam rozpaczliwą potrzebę człowieka, wielkość Bożej łaski, cud krzyża Chrystusa, zburzenie dzielącego muru i pojednanie w królestwie Bożym Żydów, pogan i wszystkich pozostałych ludzi wierzących w Pana Jezusa Chrystusa”

Martyn Lloyd-Jones

Opis produktu:

Autor: dr Martyn Lloyd-Jones
Format: 155x225mm
Ilość stron: 350
Wydawca: Legatio

Jest to komentarz do List do Efezjan znanego i cenione autora.

Artykuł Boża droga pojednania – List do Efezjan pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/boza-droga-pojednania-list-do-efezjan/feed/ 0
Słowo natchnione przez Boga – Josh McDowell http://ksiazki.chrzescijanin.pl/slowo-natchnione-przez-boga-josh-mcdowell/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/slowo-natchnione-przez-boga-josh-mcdowell/#respond Fri, 25 Aug 2017 16:09:25 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2456 W pewnym momencie, w bardzo odległej przeszłości „Bóg powiedział: Niech się stanie…” (Rdz 1,3) i wszystko, co powiedział, dokonało się. Słowo Boga ma moc stwórczą. Na jego dźwięk słońce, księżyc i gwiazdy nagle zaczęły istnieć. Bóg posłał Słowo, które powołało do istnienia wszystko, co istnieje, w tym i nas. Najwyższy posłużył się potęgą swego Słowa …

Artykuł Słowo natchnione przez Boga – Josh McDowell pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Słowo natchnione przez Boga - Josh McDowell W pewnym momencie, w bardzo odległej przeszłości „Bóg powiedział: Niech się stanie…” (Rdz 1,3) i wszystko, co powiedział, dokonało się. Słowo Boga ma moc stwórczą. Na jego dźwięk słońce, księżyc i gwiazdy nagle zaczęły istnieć. Bóg posłał Słowo, które powołało do istnienia wszystko, co istnieje, w tym i nas.

Najwyższy posłużył się potęgą swego Słowa nie tylko po to, by powołać materię do istnienia, ale także po to, by nadać sens naszemu życiu i naszym relacjom. Następnie z biegiem czasu sprawił, że Jego Słowo zostało spisane.

Biblia, która jest natchnionym przez Boga Słowem Życia,

daje nam wszystko, czego potrzebujemy do zrozumienia kim jesteśmy, dlaczego tu jesteśmy i dokąd zmierzamy. Formalnie składa się ona z całej serii przekazów pochodzących od Boga, które dostarczają nam zrozumienia prawdziwego sensu życia, miłości, relacji międzyludzkich oraz radości, które Stwórca pierwotnie zamierzył dla swoich dzieci. Przekaz Słowa spisanego w Biblii jest potężny. Mimo to nadal wiele osób nie poznało jego mocy. Chciałbym więc, byśmy wspólnie na stronicach tej książki odkryli doniosłość, tajemnicę, pasję i przeogromną moc Księgi Słowa Bożego. Biblia nie jest bowiem zwykłym dziełem literackim. W jej treści zawarte są odpowiedzi na każde pytanie egzystencjalne, wskazówki do realizacji spełnionego życia oraz praktyczne porady pozwalające nam znaleźć radość i poczucie satysfakcji.

Mam nadzieję, że książka ta pomoże Wam głębiej zapoznać się z pięknem i niezwykłością Bożego Słowa, a także zdobyć pewność, iż w codziennym życiu możemy zawsze polegać na jego mądrości i mocy.

– Josh McDowell

O autorze

JOSH MCDOWELL ur. 1939 r. w Michigan, USA. Znany i ceniony na całym świecie chrześcijański mówca i autor książek z dziedziny wychowania i poradnictwa rodzinnego. Jest też inicjatorem wielu kampanii społecznych.

O książce:

Podtytuł: O mocy i niezawodności Pisma Świętego

Autor: Josh McDowell
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2017
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 256
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio 

Fragment

HAŁAS DZISIEJSZYCH SŁÓW

Słowa. Właściwe słowa użyte we właściwy sposób mogą wiele zdziałać. Mam wrażenie, że w dzisiejszym świecie wielu ludzi używa słów tylko po to, by zagłuszyć ciszę. Rozglądam się wokół i widzę ludzi wyrzucających z siebie tony słów poporcjowanych w zwięzłe komunikaty, za pomocą których mają nadzieję przekazać jakąś wiadomość. Weźmy na przykład SMS-y. Nasze pokolenie w dużej mierze komuniku- je się poprzez smartfony. Według danych Experian Marketing Services przeciętna liczba SMS-ów wysyłanych co miesiąc przez młodych ludzi w wieku od osiemnastu do dwudziestu czterech lat wynosi 3 853. To daje nam średnio 128 SMS-ów dziennie.Także Facebook stał się bardzo popularnym narzędziem komunikacji. W pierwszym kwartale 2014 roku Facebook miał 1,15 miliarda aktywnych użytkowników. EMarketer, firma zajmująca się badaniem rynku, donosi, że 40 procent amerykańskich dzieci w wieku poniżej dwunastu lat co najmniej raz

(…)

BÓG JEST MISTRZEM SKUTECZNYCH SŁÓW

Jako dziewiętnastoletni student byłem mocno zaintrygowany starożytnymi rękopisami Pisma świętego. Choć – jak już wspomniałem – byłem sceptykiem, czułem dziwną moc bijącą od słów zapisanych ponad tysiąc sześćset lat temu. Nie wierzyłem, że mówią prawdę. Miałem zamiar wykazać, że Biblia jest tylko zbiorem niezbyt wiernie nakreślonych opowieści na podłożu mitycznym. Tłumaczyłem sobie, że jeśli nie mamy podstaw twierdzić, że przesłanie Dobrej Wiadomości było na przestrzeni wieków przekazywane wiernie i bez zniekształceń, nie mamy też podstaw sądzić, że Biblia mówi prawdę. Innymi słowy, jeśli Biblia nie jest rzetelnym dokumentem historycznym, możemy podać w wątpliwość wszystko, co mówi na te-mat Boga i chrześcijańskiej wiary. Czy zastanawiali się kiedyś Państwo nad tym, czy starożytni skrybowie przepisujący Pisma czegoś nie ominęli lub dodali od siebie? Czy Bóg mógł dać Mojżeszowi dwanaście przykazań i pozwolić, by jakiś skryba po drodze skrócił sobie pracę, eliminując dwa z nich? A jeśli kopiując Ewangelię Jana sto lat po jej napisaniu, jakiś skryba opuścił pięć rozdziałów? Czy to możliwe, by jacyś nadgorliwcy przekręcili słowa Jezusa lub dodali swoje własne? Skąd wiemy, że Biblia wiernie przekazuje słowa, które Bóg do nas skierował? Nie mamy ani jednego oryginalnego rękopisu, więc skąd pewność, że kopie, które posiadamy, są prawdziwe i wierne?Powiedzmy sobie jasno: jeśli nie mamy pewności co do tego, że Biblia jest dokumentem historycznym, nie możemy twierdzić, że jest natchnionym Słowem Bożym. Bóg jest mistrzem potężnych słów, ale jeśli Jego słowa nie zostały nam wiernie przekazane, to czy mogły zachować swoją moc?Dziś jestem pewien bardziej niż czegokolwiek innego na świecie, że Pismo święte jest wiernym przekazem Bożego Słowa i że to Słowo ma realną moc. Jako młody student gdzieś głęboko w sercu chciałem wierzyć, że Bóg istnieje i zależy Mu na mnie. Nie miałem jednak pewności, że Biblia przekazuje nam prawdę historyczną, nie miałem zatem żadnych podstaw, by w to wierzyć. Ty, Czytelniku, też nie masz. Możemy szczerze wierzyć w Boga i w to, że Jego Słowo ma moc. Jednakże przyjdą chwile, gdy nasza wiara zostanie wystawiona na próbę. Jeśli nasza wiara opiera się na pewności, że Biblia przekazuje prawdę historyczną, będzie to dla nas podporą. Jestem pewien, że Bóg w sposób ponadnaturalny nadzorował przekazywanie i kopiowanie Jego słów, tak abyśmy mieli je dzisiaj w niezmienionym stanie. Z tego powodu dziś możemy doświadczać mocy Bożych słów w naszym codziennym życiu. O tym właśnie jest ta książka: o zdobywaniu pewności, że mo-żemy doświadczać mocy Bożego Słowa wypowiedzianego do nas na kartach Biblii. Biblia mówi nam prawdę i można jej wierzyć.

Artykuł Słowo natchnione przez Boga – Josh McDowell pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/slowo-natchnione-przez-boga-josh-mcdowell/feed/ 0