Dobra Książka http://ksiazki.chrzescijanin.pl literatura dla chrześcijan Fri, 08 Dec 2017 19:26:20 +0000 pl-PL hourly 1 Oblicza Bożej miłości. O tym, jak odczuwać i odzwierciedlać Bożą miłość http://ksiazki.chrzescijanin.pl/oblicza-bozej-milosci-o-tym-jak-odczuwac-i-odzwierciedlac-boza-milosc/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/oblicza-bozej-milosci-o-tym-jak-odczuwac-i-odzwierciedlac-boza-milosc/#respond Fri, 08 Dec 2017 19:26:20 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2549 Miłość jest jedną z najsilniejszych potrzeb emocjonalnych człowieka. Czujemy się kochani, gdy inni okazują nam swoją miłość w sposób dla nas zrozumiały, czyli w naszym podstawowym języku miłości. Ciągnie nas do nich, ponieważ oni zaspokajają naszą podstawową potrzebę: potrzebę miłości. Sposoby komunikowania miłości funkcjonujące w sferze stosunków międzyludzkich są tak naprawdę odzwierciedleniem Bożej miłości. Skoro …

Artykuł Oblicza Bożej miłości. O tym, jak odczuwać i odzwierciedlać Bożą miłość pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Oblicza Bożej miłościMiłość jest jedną z najsilniejszych potrzeb emocjonalnych człowieka. Czujemy się kochani, gdy inni okazują nam swoją miłość w sposób dla nas zrozumiały, czyli w naszym podstawowym języku miłości. Ciągnie nas do nich, ponieważ oni zaspokajają naszą podstawową potrzebę: potrzebę miłości.

Sposoby komunikowania miłości funkcjonujące w sferze stosunków międzyludzkich są tak naprawdę odzwierciedleniem Bożej miłości. Skoro człowiek został stworzony na obraz Boga, możemy wnioskować, że Najwyższy doskonale posługuje się wszystkimi sposobami wyrażania miłości. Ponieważ On sam jest miłością, to obdarowywanie miłością leży w Jego charakterze i naturze.

Victor Frankl, który przeżył piekło pięciu nazistowskich obozów koncentracyjnych (m.in. w Teresinie, Oświęcimiu i w Dachau), przypomina, że sednem ludzkiej egzystencji jest poszukiwanie sensu życia. Święty Augustyn zaś pisze, że człowiek nie znajdzie ostatecznego sensu swojego żywota, dopóki nie odpowie na miłość Boga.

GARY CHAPMAN jest autorem bestsellerów z cyklu Sztuka wyrażania miłości i szefem organizacji doradczej Marriage and Family Life Consultants, Inc. Wygłasza liczne odczyty na całym świecie, prowadzi program nadawany przez ponad sto stacji radiowych.

Dane książki:

Oblicza Bożej miłości
O tym, jak odczuwać i odzwierciedlać Bożą miłość

Autor: Gary Chapman
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2006
Tytuł oryginału The Love Languages of God
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: broszurowa
Waga: 0.184 kg

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 83-7146-245-X

Artykuł Oblicza Bożej miłości. O tym, jak odczuwać i odzwierciedlać Bożą miłość pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/oblicza-bozej-milosci-o-tym-jak-odczuwac-i-odzwierciedlac-boza-milosc/feed/ 0
Przewodnik po relacjach rodzinnych – Gary Chapman http://ksiazki.chrzescijanin.pl/przewodnik-po-relacjach-rodzinnych-gary-chapman/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/przewodnik-po-relacjach-rodzinnych-gary-chapman/#respond Fri, 08 Dec 2017 19:15:52 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2547 Co się z nami stało? powtarzają mężowie i żony po kilku miesiącach wspólnego życia, które miało być nieprzerwanym pasmem małżeńskiej szczęśliwości. Codzienność – lub to, w jaki sposób ją odbierają – okazała się daleka od wspaniałego, romantycznego i wywołującego uczucie spełnienia stanu, który mieli nadzieję osiągnąć. Nie trzeba wiele czasu, aby ludzie z ogromnymi oczekiwaniami …

Artykuł Przewodnik po relacjach rodzinnych – Gary Chapman pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Przewodnik po relacjach rodzinnych - Gary ChapmanCo się z nami stało? powtarzają mężowie i żony po kilku miesiącach wspólnego życia, które miało być nieprzerwanym pasmem małżeńskiej szczęśliwości. Codzienność – lub to, w jaki sposób ją odbierają – okazała się daleka od wspaniałego, romantycznego i wywołującego uczucie spełnienia stanu, który mieli nadzieję osiągnąć. Nie trzeba wiele czasu, aby ludzie z ogromnymi oczekiwaniami zdali sobie sprawę, że ich osobiste szczęście nie jest jedynym sensem życia partnera oraz że ich małżonek wkroczył w życie w małżeństwie z własnymi oczekiwaniami i planami.

Problem ten ma charakter powszechny i może się przerodzić w poważne trudności, jeśli nie zostaną na czas podjęte właściwe działania. Na szczęście uczucia rozczarowania i frustracji nie trwają wiecznie. Małżonkowie, którzy są oddani temu, aby ich związek się rozwijał i umacniał, mogą je przezwyciężyć, tworząc nowe, wspólne życie dające obojgu poczucie zadowolenia.

Wskazówki, zawarte w tej niezwykle mądrej książce, stanowią dobry punkt wyjścia do trwających całe życie poszukiwań tego, co w małżeństwie najważniejsze – jedności. W dążeniu do tej jedności doskonałość nie powinna stać się w żadnym wypadku celem. W budowaniu jedności najbardziej ekscytujące jest to, że zawsze można posunąć się o krok dalej. Kształtowanie związku jest procesem, dlatego jeśli małżonkowie wyruszają we właściwym kierunku, będą wspólnie zbierali wspaniałe owoce swoich starań.

Dane książki

Przewodnik po relacjach rodzinnych

Autor: Gary Chapman, Randy Southern
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2007
Tytuł oryginału The World’s Easiest Guide to Family Relationships
Format: 180 x 230 mm
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 368
Waga: 0.578 kg

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 978-83-7492-028-5

Artykuł Przewodnik po relacjach rodzinnych – Gary Chapman pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/przewodnik-po-relacjach-rodzinnych-gary-chapman/feed/ 0
Życie na krawędzi – James C. Dobson http://ksiazki.chrzescijanin.pl/zycie-na-krawedzi-james-c-dobson/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/zycie-na-krawedzi-james-c-dobson/#respond Fri, 08 Dec 2017 18:46:02 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2545 Dorastający ludzie, znajdujący się na progu przyszłości, zmagają się z trudnymi pytaniami odnośnie swojej tożsamości, wykształcenia, kariery, Bożej woli, celu życia. „W mgnieniu oka – jak mówi doktor Dobson – kolejne pokolenie przejmie interesy, instytucje i rządy na całym świecie. Na barkach młodych spocznie wkrótce ciężar przewodnictwa i władzy. To oni będą ciągnąć wózek ludzkości”. …

Artykuł Życie na krawędzi – James C. Dobson pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Życie na krawędzi - James C. DobsonDorastający ludzie, znajdujący się na progu przyszłości, zmagają się z trudnymi pytaniami odnośnie swojej tożsamości, wykształcenia, kariery, Bożej woli, celu życia.

„W mgnieniu oka – jak mówi doktor Dobson – kolejne pokolenie przejmie interesy, instytucje i rządy na całym świecie. Na barkach młodych spocznie wkrótce ciężar przewodnictwa i władzy. To oni będą ciągnąć wózek ludzkości”.

Czy są przygotowani do tego zadania? Być może. W tej książce uznany doradca w ciepły i wyważony sposób mówi o rzeczach, z którymi młodzież musi się zetknąć w krytycznej dekadzie swych 16-26 lat. Dobson pisze o powołaniu, pieniądzach, władzy, emocjach i najważniejszych decyzjach, które wpływają na całe życie.

Jeśli jesteś młodym człowiekiem wkraczającym w dorosłość albo opiekujesz się naszymi przyszłymi przywódcami jako rodzic bądź nauczyciel, to książka ta może okazać się dla ciebie bardzo pomocna. Doktor Dobson zajmuje się w niej też uniwersalnymi sprawami celów, do których zdążamy i wartościami, jakimi się kierujemy.

Życie na krawędzi jest książką, która pomoże młodym ludziom w podejmowaniu ważnych, życiowych decyzji. Jest to książka dla pokolenia, które chce skorzystać z szansy, jaką mu dano.

„Życie na krawędzi” to dzieło mojego życia, wynik moich wysiłków, aby pomóc następnemu pokoleniu zbudować pomost między dorastaniem a dorosłością.
James C. Dobson

Dane książki:

Życie na krawędzi

Autor: James C. Dobson
Data i miejsce wydania: Warszawa
Format: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka, lakierowana
Liczba stron: 304
Waga: 0.329 kg

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 83-7146-078-3

Artykuł Życie na krawędzi – James C. Dobson pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/zycie-na-krawedzi-james-c-dobson/feed/ 0
Sztuka przebaczania – David Augsburger http://ksiazki.chrzescijanin.pl/sztuka-przebaczania-david-augsburger/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/sztuka-przebaczania-david-augsburger/#respond Fri, 08 Dec 2017 18:39:25 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2543 Sztuka przebaczania czyli o prawdziwym i pozornym przebaczeniu Żaden związek nie może trwać długo bez napięć. (…) Nie ma takich związków międzyludzkich, którym nigdy nie towarzyszy ból, zranienie, cierpienie, alienacja, nie sposób bowiem uniknąć nieporozumień… *** Gdyby „przebaczenie” miało uniemożliwiać otwarte relacje z innymi, obiecując indywidualne uwolnienie się od problemu i ułatwienie nam życia, to …

Artykuł Sztuka przebaczania – David Augsburger pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Sztuka przebaczania Sztuka przebaczania czyli o prawdziwym i pozornym przebaczeniu

Żaden związek nie może trwać długo bez napięć. (…)
Nie ma takich związków międzyludzkich, którym nigdy nie towarzyszy ból, zranienie, cierpienie, alienacja, nie sposób bowiem uniknąć nieporozumień…

***

Gdyby „przebaczenie” miało uniemożliwiać otwarte relacje z innymi, obiecując indywidualne uwolnienie się od problemu i ułatwienie nam życia, to nie udzielajmy go ani nie przyjmujmy.

Gdyby „przebaczenie” miało negować istnienie w nas gniewu, chciało udawać, że nic się nie stało i w ten sposób blokowało otwarte relacje, to nie ufajmy mu, nie budujmy na nim niczego.

Gdyby „przebaczenie” chciało pominąć skruchę, zapomnieć o nabrzmiałych, nierozwiązanych problemach, o zaprowadzaniu sprawiedliwości, to nie spieszmy się z nim, nie dajmy się na nie nabrać.

Gdyby „przebaczenie” miało wynosić nas ponad drugą osobę, to nie zgadzajmy się na takie jednostronne rozwiązania. Niech wysiłek obu stron będzie jednakowy, wspólny, niech zapanuje otwartość, aby możliwe było pojednanie i włączenie się w twórczą wspólnotę.

Dane książki

Autor: David Augsburger
Wydanie: siódme
Data i miejsce wydania: Warszawa 2005
Tłumaczenie: Robert Szaniawski
Tytuł oryginału Caring Enough to Forgive True Forgiveness Caring Enough to Not Forgive False Forgiveness
Liczba stron: 208
Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

Artykuł Sztuka przebaczania – David Augsburger pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/sztuka-przebaczania-david-augsburger/feed/ 0
Wytupywanie ciemności – Neil T. Anderson http://ksiazki.chrzescijanin.pl/wytupywanie-ciemnosci-neil-t-anderson/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/wytupywanie-ciemnosci-neil-t-anderson/#respond Fri, 08 Dec 2017 18:15:25 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2541 Książka skierowana do młodych ludzi i pomagająca im odnaleźć swoją prawdziwą wartość w Chrystusie i zrozumieć, kim naprawdę są. Koncepcja szczęścia lansowana przez świat to posiadanie tego, co chcemy. Reklamy mówią nam, że bez najnowszych dżinsów, najbardziej seksownych perfum i najskuteczniejszego dezodorantu będziemy niemodni i stracimy przyjaciół, że reklamowane produkty są lepsze, szybsze lub łatwiejsze …

Artykuł Wytupywanie ciemności – Neil T. Anderson pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Wytupywanie ciemnościKsiążka skierowana do młodych ludzi i pomagająca im odnaleźć swoją prawdziwą wartość w Chrystusie i zrozumieć, kim naprawdę są.

Koncepcja szczęścia lansowana przez świat to posiadanie tego, co chcemy. Reklamy mówią nam, że bez najnowszych dżinsów, najbardziej seksownych perfum i najskuteczniejszego dezodorantu będziemy niemodni i stracimy przyjaciół, że reklamowane produkty są lepsze, szybsze lub łatwiejsze w użyciu niż te, które już mamy. Oglądamy reklamy, czytamy ogłoszenia i zaczynamy gonić za tym, co ostatnio modne i popularne. Nie jesteśmy naprawdę szczęśliwi, dopóki nie zdobędziemy tego, co chcemy…

Dane techniczne:

Autor: Dave Park, Neil T. Anderson
Tytuł oryginału Stomping out the Darkness
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka, lakierowana
Liczba stron: 208
Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

Artykuł Wytupywanie ciemności – Neil T. Anderson pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/wytupywanie-ciemnosci-neil-t-anderson/feed/ 0
Jak naprawdę kochać pełne gniewu dziecko http://ksiazki.chrzescijanin.pl/jak-naprawde-kochac-pelne-gniewu-dziecko/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/jak-naprawde-kochac-pelne-gniewu-dziecko/#respond Fri, 08 Dec 2017 18:04:31 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2539 Często marzymy o przyszłości naszych dzieci. Wyobrażamy sobie, że będą miały wspaniałe życie, osiągną sukces w pracy zawodowej i wychowają swoje urocze dzieci. Naturalnie, nie myślimy o gorzkich owocach, jakie może wydać w ich życiu gniew. Powinniśmy jednak uświadomić sobie, że największym i najbardziej dominującym zagrożeniem dla zdrowego i szczęśliwego życia naszych dzieci jest obecność …

Artykuł Jak naprawdę kochać pełne gniewu dziecko pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Jak naprawdę kochać pełne gniewu dzieckoCzęsto marzymy o przyszłości naszych dzieci. Wyobrażamy sobie, że będą miały wspaniałe życie, osiągną sukces w pracy zawodowej i wychowają swoje urocze dzieci. Naturalnie, nie myślimy o gorzkich owocach, jakie może wydać w ich życiu gniew. Powinniśmy jednak uświadomić sobie, że największym i najbardziej dominującym zagrożeniem dla zdrowego i szczęśliwego życia naszych dzieci jest obecność nieuświadomionego i źle wyrażanego gniewu. Szkody, jakie on wyrządza, obejmują umysł, duszę, siły psychiczne i fizyczne. Każdy problem, z jakim borykamy się w dorosłym życiu, wypływa z tego źródła.

Żyjemy w świecie, w którym dochodzi nie tylko do aktów szału na drogach, ale i do przemocy w domu. Obserwujemy stale rosnącą liczbę samobójstw wśród nastolatków i narastającą falę terroryzmu. Znamy polityków kierujących się gniewem i nieformalne grupy, które spaja niewysłowiona nienawiść. Słuchamy prześcigających się w szokowaniu nas stacji radiowych – na co dzień mamy do czynienia z niezliczonymi symptomami gniewu świata.

Dajmy więc swoim dzieciom szansę, by nie zostały zmuszone do przyswojenia sobie tej najgorszej formy wyrażania gniewu, jakim jest bierna agresja. Zajmijmy się problemami leżącymi u podłoża uczucia gniewu, wówczas gdy nasze pociechy są jeszcze małe i otwarte na naukę, aby nie doszło do nieodwracalnych szkód w ich życiu. Dwa najwspanialsze błogosławieństwa, jakimi możemy obdarować nasze dzieci, to bezwarunkowa miłość i sztuka dojrzałego wyrażania gniewu wraz z umiejętnością panowania nad nim. Ta książka jest przeznaczona dla rodziców, którym zależy na osiągnięciu tego celu.

Ross Campbell – amerykański pediatra i psychiatra dziecięcy, profesor University of Tenessee College of Medicine, ojciec kilkorga dzieci. Autor licznych publikacji na temat psychologii wieku dziecięcego oraz popularnych poradników dla rodziców.

Dane książki:

Jak naprawdę kochać pełne gniewu dziecko
czyli o zagrożeniach związanych z nieuświadomioną, bierną agresją

Autor: Ross Campbell, Rob Suggs
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2005
Tytuł oryginału How To Really Love Your Angry Child
Format: 125 x 175 mm
Oprawa: miękka, lakierowana
Liczba stron: 216
Waga: 0.199 kg

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 83-7146-227-1

Artykuł Jak naprawdę kochać pełne gniewu dziecko pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/jak-naprawde-kochac-pelne-gniewu-dziecko/feed/ 0
Sztuka wyrażania miłości – Gary Chapman http://ksiazki.chrzescijanin.pl/sztuka-wyrazania-milosci-gary-chapman/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/sztuka-wyrazania-milosci-gary-chapman/#respond Fri, 08 Dec 2017 13:06:03 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2537 Wszyscy ludzie – małżonkowie i osoby samotne, młodzi i starzy – chcą doświadczać miłości. To wielka emocjonalna potrzeba. Kiedy zostanie ona zaspokojona, będą mogli w pełni wykorzystać swój potencjał – dla Boga i świata. Kiedy jednak czują się pozbawieni miłości, toczą ciężką walkę o przetrwanie. Nic nie wpływa na poczucie szczęścia równie silnie, jak doświadczenie …

Artykuł Sztuka wyrażania miłości – Gary Chapman pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Sztuka wyrażania miłości - Gary ChapmanWszyscy ludzie – małżonkowie i osoby samotne, młodzi i starzy – chcą doświadczać miłości. To wielka emocjonalna potrzeba. Kiedy zostanie ona zaspokojona, będą mogli w pełni wykorzystać swój potencjał – dla Boga i świata. Kiedy jednak czują się pozbawieni miłości, toczą ciężką walkę o przetrwanie. Nic nie wpływa na poczucie szczęścia równie silnie, jak doświadczenie miłości. Prawdy zawarte w tej książce pomogą samotnym nauczyć się kochać i doświadczyć tego, że są kochani. Odkryjmy radość płynącą z umiejętnego wyrażania miłości i poczujmy się naprawdę kochani!

Każdy z nas obdarowany jest przez Boga pragnieniem pełnej i bezwarunkowej miłości. Nie będziemy w stanie jej wyrazić ani przyjąć, jeśli nie nauczymy się posługiwać językiem miłości. Książka opisuje sposób, w jaki ludzie o różnych typach osobowości okazują miłość innym. Istnieje pięć języków miłości: czas, afirmacja, prezenty, pomoc i dotyk.

W pierwszej książce, w bestsellerze Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie („Vocatio”, Warszawa 2003), Gary Chapman przekazał swoje przesłanie trzem milionom czytelników. W tym tomie stara się zaspokoić potrzeby ludzi żyjących w stanie wolnym, posługując się przykładami zaczerpniętymi z życia, cytując anegdoty, których bogaty zbiór zebrał w ponad trzydziestoletniej pracy z samotnymi ludźmi. Wypróbowane zasady wyrażania i przyjmowania wyrazów bezwarunkowej miłości znajdują zastosowanie we wszystkich naszych relacjach z innymi ludźmi: z przyjaciółmi, współpracownikami, kolegami ze szkoły lub współlokatorami, niezależnie od naszego wieku, niezależnie od statusu człowieka rozwiedzionego, owdowiałego, żyjącego w separacji czy kogoś, kto nigdy nie zawarł związku małżeńskiego.

GARY CHAPMAN jest autorem bestsellerów z cyklu Sztuka wyrażania miłości i szefem organizacji doradczej Marriage and Family Life Consultants, Inc. Wygłasza liczne odczyty na całym świecie, prowadzi również program radiowy nadawany przez ponad sto stacji radiowych.

Dane techniczne

Tytuł: Sztuka wyrażania miłości
PORADNIK DLA SINGLI

Autor: Gary Chapman
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2006
Tytuł oryginału The Five Love Languages for Singles
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 262
Waga: 0.242 kg

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 83-7146-248-4

Artykuł Sztuka wyrażania miłości – Gary Chapman pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/sztuka-wyrazania-milosci-gary-chapman/feed/ 0
No Future. My mamy przyszłość – Hahne Peter http://ksiazki.chrzescijanin.pl/no-future-my-mamy-przyszlosc-hahne-peter/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/no-future-my-mamy-przyszlosc-hahne-peter/#respond Fri, 08 Dec 2017 12:59:37 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2535 No future. My mamy przyszłość Próba wniknięcia w sens życia i odpowiedzi na pytanie, czy istotnie nie mamy przed sobą żadnej przyszłości. O Autorze: Peter Hahne, jeden z najpopularniejszych prezenterów niemieckiej telewizji ZDF, przez wiele lat prowadził program informacyjny drugiego kanału telewizji publicznej, a od kilku lat moderuje cotygodniowy magazyn polityczny. Jest też jednym z …

Artykuł No Future. My mamy przyszłość – Hahne Peter pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
No Future. My mamy przyszłość - Hahne PeterNo future. My mamy przyszłość

Próba wniknięcia w sens życia i odpowiedzi na pytanie, czy istotnie nie mamy przed sobą żadnej przyszłości.

O Autorze:

Peter Hahne, jeden z najpopularniejszych prezenterów niemieckiej telewizji ZDF, przez wiele lat prowadził program informacyjny drugiego kanału telewizji publicznej, a od kilku lat moderuje cotygodniowy magazyn polityczny. Jest też jednym z najpopularniejszych promotorów kultury chrześcijańskiej w niemieckim życiu publicznym. Jest z wykształcenia ewangelickim teologiem. Co tydzień publikuje felietony w największej niedzielnej gazecie w Niemczech – „Bild am Sonntag”, z którymi dociera do 12 milionów czytelników. Szanowany jako człowiek rzetelny i przejrzysty.

Dane techniczne

Autor: Peter Hahne
Tytuł oryginału No Future
Oprawa: miękka, lakierowana
Liczba stron: 96
Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

Artykuł No Future. My mamy przyszłość – Hahne Peter pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/no-future-my-mamy-przyszlosc-hahne-peter/feed/ 0
3 teorie wszystkiego – Ellis Potter http://ksiazki.chrzescijanin.pl/3-teorie-wszystkiego-ellis-potter/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/3-teorie-wszystkiego-ellis-potter/#respond Fri, 08 Dec 2017 07:32:17 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2530 Czym jest rzeczywistość? Jaki jest sens życia? Dlaczego cierpimy? W tej zwięzłej książce międzynarodowy mówca Ellis Potter przedstawia trzy główne światopoglądy proponujące radykalnie odmienne odpowiedzi na te odwieczne pytania? Jasnym i przykuwającym uwagę językiem Potter pokazuje, że te trzy światopoglądy i unikalna dla każdego z nich nadzieja, jaką oferują ludzkości, dają w rezultacie głęboko różniące …

Artykuł 3 teorie wszystkiego – Ellis Potter pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
3 teorie wszystkiego - Ellis PotterCzym jest rzeczywistość? Jaki jest sens życia? Dlaczego cierpimy?

W tej zwięzłej książce międzynarodowy mówca Ellis Potter przedstawia trzy główne światopoglądy proponujące radykalnie odmienne odpowiedzi na te odwieczne pytania?

Jasnym i przykuwającym uwagę językiem Potter pokazuje, że te trzy światopoglądy i unikalna dla każdego z nich nadzieja, jaką oferują ludzkości, dają w rezultacie głęboko różniące się spojrzenia na codzienną rzeczywistość i na cel naszego życia.

O autorze:
Były mnich buddyjski. Przez dziesięć lat był pastorem w kościele anglojęzycznym w Bazylei. Obecnie wykładowca międzynarodowy. Przez wiele lat pracował z Francisem Schaefferem w L’Abri Fellowship w Szwajcarii.

Dane książki

liczba stron: 110
format: 125×205 mm
oprawa: miękka
rok wydania: 2013
Wydawca: Wydawnictwo TE-EM

O autorze w j. angielskim

Ellis Potter – Christian minister, missionary and international lecturer

Former Buddhist monk, now a minister, counselor and teacher. He worked for many years with Francis Schaeffer at L’Abri Fellowship, Switzerland and was the pastor of the Basel Christian Fellowship for 10 years. With his wife, Mary, he founded Eastern European Renewal (EER), an evangelical mission to Central and Eastern European countries.

Ellis Potter, a native Californian now residing in Switzerland, is a former Buddhist monk who became a Christian under the influence and ministry of the late Dr. Francis Schaeffer. Mr. Potter’s dramatic conversion came about as a direct result of several intense, personal discussions with Dr. Schaeffer during the turbulent seventies.

After his conversion in 1976, Mr. Potter worked on the staff of L’Abri Fellowship until 1991. L’Abri Fellowship is an evangelical residential study community, founded by Dr. Schaeffer. Students of all ages, backgrounds and nationalities come to the various branches of the fellowship with reasons as diverse as the students themselves. At L’Abri, all questions are taken seriously and respected and Biblical answers to life’s complexities are offered. As a worker in L’Abri, Mr. Potter counseled, lectured, taught and encouraged hundreds of students from all over the world. He has traveled extensively on all 5 continents for teaching and preaching in Churches, camps, conferences and Universities.

Mr. Potter’s unique background includes music and the arts, theology and philosophy, which qualifies him to lecture on a variety of subjects including the relevancy of Christianity to the arts and modern philosophical and social movements. He often lectures on a comparison of Biblical and other worldviews, seeking to establish the clear truth of God’s Word, and encourage peoples trust in it.

Ten years as a pastor of an international English speaking Church in Basel, Switzerland added much to Mr. Potter’s experience and skills in counseling, preaching and teaching. He is now working as an independent missionary, based in Basel and directing most of his attention and energies eastward to the newly free and developing nations of Central and Eastern Europe. He is often invited to lead conferences and workshops in various countries and is very comfortable working with translators.

źródło: http://www.ellispotter.com/about.html

Artykuł 3 teorie wszystkiego – Ellis Potter pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/3-teorie-wszystkiego-ellis-potter/feed/ 0
Kość niezgody. Czy teoria ewolucji jest prawdziwa? http://ksiazki.chrzescijanin.pl/kosc-niezgody-czy-teoria-ewolucji-jest-prawdziwa/ http://ksiazki.chrzescijanin.pl/kosc-niezgody-czy-teoria-ewolucji-jest-prawdziwa/#respond Wed, 06 Dec 2017 18:57:54 +0000 http://ksiazki.chrzescijanin.pl/?p=2528 Kość niezgody — właśnie tym jest teoria ewolucji od ponad stulecia. W marcu 1861 roku Karol Darwin napisał, że wierzy w tę teorię, choć nie potrafi udowodnić ani jednego przypadku, w którym [dobór naturalny] zmieniłby jeden gatunek w inny. A jednak ta nieudowodniona teoria zaczęła być traktowana i nauczana jako fakt. Czy jednak jest prawdziwa? …

Artykuł Kość niezgody. Czy teoria ewolucji jest prawdziwa? pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
Kość niezgody. Czy teoria ewolucji jest prawdziwa?Kość niezgody — właśnie tym jest teoria ewolucji od ponad stulecia.
W marcu 1861 roku Karol Darwin napisał, że wierzy w tę teorię, choć nie potrafi udowodnić ani jednego przypadku, w którym [dobór naturalny] zmieniłby jeden gatunek w inny. A jednak ta nieudowodniona teoria zaczęła być traktowana i nauczana jako fakt. Czy jednak jest prawdziwa? Jest to problem który bada w tej książce Sylvia Baker.

Sylvia Baker, absolwentka biologii Uniwersytetu w Sussex, akceptowała i wchłaniała teorię ewolucji przedstawioną jej w szkole i na uniwersytecie, aż w końcu siła materiału dowodowego skłoniła ją do ponownego przemyślenia całego zagadnienia. W zrozumiałym stylu, unikając niepotrzebnych specjalistycznych terminów, przedstawia ten materiał dowodowy i swoje konkluzje.

Spis treści

1. W jaki sposób teoria ewolucji stała się popularna?
2. Czego właściwie dowodzą skamieniałości?
3. Genetyka a Boży dobór naturalny
4. Ile lat ma Ziemia?
5. Prawdziwa historia człowieka

Opis

Autorka, z wykształcenia biolog, rozpoczyna swoje opracowanie od przedstawienia, w jaki sposób, teoria ewolucji osiągnęła tak wielką popularność w środowisku naukowym. Nie posiadała ona bowiem od samego początku, należytego poparcia w dowodach naukowych.

Jej zdaniem ewolucjonizm nie potrafi wyjaśnić, wielu zagadnień z dziedziny paleontologii i geologii, które natomiast doskonale wyjaśnia kreacjonizm.

W książce zajęto się również problemami wieku Ziemi oraz przebiegu historii ludzkości.

Dane książki:

Tytuł: Kość niezgody. Czy teoria ewolucji jest prawdziwa?

Autor: Sylvia Baker
przeł. Andrzej Gandecki
Wydawca: Towarzystwo Krzewienia Etyki Chrześcijańskiej, 1991

Artykuł Kość niezgody. Czy teoria ewolucji jest prawdziwa? pochodzi z serwisu Dobra Książka.

]]>
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/kosc-niezgody-czy-teoria-ewolucji-jest-prawdziwa/feed/ 0