Gardziel smoka – Frank E. Peretti

Gardziel smokaJay i Lila Cooperowie towarzyszyli ojcu w niejednej wyprawie archeologicznej, ale to, co przeżyli teraz, zdarzyło im się po raz pierwszy. Podążając w głąb mrocznej, niezbadanej groty, nie potrafili uwolnić się od uparcie powracających myśli o losie poprzednich wypraw, których uczestnicy uciekali w popłochu albo ginęli straszliwą śmiercią!

Co naprawdę kryje się za tajemniczymi wrotami? Niezwykłe bogactwa zapomnianego króla Nimroda, czy… pradawne zło? Muszą odnaleźć klucz i sami rozszyfrować nepuriańskie legendy. Jedno wiedzą na pewno – walczą na pierwszej linii duchowego konfliktu z siłami ciemności. Czy jednak uda im się pokonać tajemniczą siłę kryjącą się za potężnymi wrotami w Gardzieli Smoka?

„Gardziel Smoka” – to zapierająca dech w piersiach, pełna niebezpiecznych przygód i tajemniczych intryg opowieść, której zakończeniem jest tytaniczne starcie dobra i zła. Lekkość narracji i wartka akcja gwarantują fascynującą lekturę.

Ciekawy sposób, w jaki Frank Peretti opowiada swe niezwykłe historie, charakteryzuje wszystkie książki z serii PRZYGODY RODZINY COOPERÓW, książki jak Gardziel Smoka, Wyspa Wodnika, Grobowce Anaka i Na dnie morza.

Tytuł: Gardziel smoka

Cykl: Przygody rodziny Cooperów, Tom 1

Wydawca: Oficyna Wydawnicza „Vocatio”
Autor: Frank E. Peretti

Pozostałe tomy tej serii:
Wyspa Wodnika
Grobowce Anaka
Na dnie morza

Fragment książki Gardziel smoka

Ludzie doktora Coopera rozładowywali bagaże; tuż obok samolotu rósł pokaźnych rozmiarów stos skrzynek, walizek i toreb. Namioty, instrumenty pomiarowe, sprzęt alpinistyczny, narzędzia, notesy – doktor zaznaczał kolejne pozycje na liście, którą cały czas trzymał w ręku.Jego czternastoletni syn, Jay, pochłonięty był bez reszty rozładowywaniem swych ulubionych sprzętów: sejsmometru,sonaru, skrzynek z dynamitem oraz plastikowych materiałów wybuchowych. Miał blond włosy, był mocno zbudowany, choć niewysoki. Ciągle podróżował razem z ojcem po świecie. Był silny i wytrzymały, co natychmiast rzucało się w oczy.

Trzynastoletnia Lila sprawiała wrażenie dużo starszej.Żona doktora Coopera zginęła kilka lat temu w jednym z grobowców w Egipcie i Lila natychmiast wypełniła pustkę, jaką matka po sobie zostawiła. Archeologia była dla nich wszystkich całym życiem, toteż dziewczynka z ogromnym poświęceniem wzięła na siebie rolę technika, organizatora oraz pielęgniarki. Teraz w wielkim skupieniu przeglądała listę zapasów,odnotowując w pamięci, że trzeba koniecznie powiększyć zasób niezbędnych środków medycznych. W takim miejscu jak to, ktoś, wcześniej czy później, musi odnieść jakąś ranę.

Zobacz również

plamek

Plamek. Opowieść o przebaczeniu i łasce

Czy Plamek znajdzie jedyny możliwy sposób na pozbycie się swoich plam? PLAMEK to chłopczyk mieszkający …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *