Łaska – niepojęta niezasłużona

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Łaska - niepojęta niezasłużona - Max Lucado Mówimy tak, jakbyśmy rozumieli znaczenie tego słowa. Mówi się o pozostawaniu na czyjejś łasce. Podejrzani politycy z kolei popadają w niełaskę. Możemy nazwać kogoś łaskawcą – zarówno w dobrej, jak i złej wierze. Można wrócić do łask lub wypaść z łask; łaska może także na nas spłynąć. Używamy słowa „łaska” tak, jakbyśmy wiedzieli, co ono oznacza.

Ale czy naprawdę rozumiemy, czym jest łaska? Czy zadowoliliśmy się słabiutką łaską, która grzecznie wpasowuje się w wersy hymnu i ładnie wygląda w tekstach kościelnych. Nigdy nie sprawia problemów i nie wymaga odpowiedzi. Każdy zapytany o to, czy wierzy w łaskę, prawdopodobnie powiedziałby, że tak.

Max Lucado w książce Łaska – niepojęta niezasłużona zadaje głębsze pytania:
Czy łaska cię zmieniła?
Czy cię ukształtowała?
Czy cię wzmocniła?
Czy cię ośmieliła?
Czy cię wytonowała?

A może łaska chwyciła cię za kark i potrząsnęła tobą, kiedy to było konieczne?

Łaska Boga jest niepohamowana i nieujarzmiona niczym pieniące się fale, które mogą przewrócić cie do góry nogami. Łaska podąża za tobą. Zmienia twój punkt

widzenia. Niepewność zamienia na Boże wsparcie. Żal staje się powodem do poprawy, nie do zagubienia. Strach przed śmiercią mija i zostaje tylko gotowość do lotu.

Łaska jest głosem, który wzywa nas do zmiany i daje nam moc, dzięki której jesteśmy w stanie tej zmiany dokonać.

Upewnijmy się, że właśnie Ciebie spotka łaska.

Max Lucado jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów. Sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy jego publikacji. Jako jedyny autor otrzymał trzykrotnie nagrodę Christian Book of the Year. Służy w Oak Hills Church w San Antonio w Teksasie, gdzie żyje wraz z żoną, Denalyn oraz ze słodkim, choć niegrzecznym kundlem, Andy.

Książkę Łaska – niepojęta niezasłużona rekomendują:

„Czytanie tego, co Max Lucado napisał o łasce, jest jak słuchanie Warrena Buffetta mówiącego o pieniądzach lub Julii Child opowiadającej o jedzeniu. To temat, w którym się zakochał i nad którym spędził całe swoje życie”.
John Ortberg, autor i pastor, Kościół Prezbiteriański Menlo Park

„Boża łaska – Jego bezwarunkowa miłość, niezasłużona przychylność – czasami trudna do pojęcia dla ludzi, nawet pomimo tego, że każdy z nas jest w desperackiej potrzebie, by ją mieć. Ale w nowej książce Maxa Lucado jest ona zrozumiała. Poprzez charakterystyczny dla Lucado, gawędziarski sposób pisania i wnikliwe biblijne zrozumienie, uczymy się, że Boża łaska jest naprawdę o wiele większa, niż na to zasługujemy i potężniejsza, niż potrafimy sobie wyobrazić”.
Dr Charles F. Stanley

Tytuł: Łaska – niepojęta niezasłużona – Max Lucado

Wydawnictwo: Wydawnictwo SZARON
Liczba stron: 160
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788363271138
Autor: Max Lucado
Okładka: miękka
Format: 145×210 mm

Książka Łaska – niepojęta niezasłużona jest jedną z wielu pozycji tego autora. Każda zasługuje na uwagę.

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Zobacz również

Dary Ducha Świętego

Dary Ducha Świętego – Reinhold Ulonska

Autor omawia poszczególne charyzmaty w dość szczegółowy sposób – każdy dar w osobnym rozdziale. Informacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.