Listy do nieznajomej – C.S. Lewis

Listy do nieznajomej Książka stanowi zbiór listów do kobiety, której autor nigdy nie spodziewał się poznać osobiście. Chociaż składają się one na jedną z liczniejszych korespondencji C.S. Lewisa, to może on poszczycić się także innymi, liczącymi ponad sto listów.

Wydaje się, że autor nigdy nie pomyślał o tym, że mogłyby zostać opublikowane.

Dziś „Listy do nieznajomej” zajmują poczytne miejsce obok innych jego książek o tematyce chrześcijańskiej, dlatego odważyliśmy się je opublikować.

O autorze

C.S. Lewis (1898–1963) był nauczycielem i wykładowcą literatury angielskiej w Oksfordzie w latach 1925–1954. Ceniono go nie tylko za głęboką znajomość literatury angielskiej i intelektualizm, lecz również za pełne życiowej mądrości książki. Do jego najbardziej znanych prac należą An Allegory of Love (Cztery miłości) i Listy starego diabła do młodego (The Screwtape Letters) – druga z nich, w humorystyczny sposób przedstawiająca temat zbawienia, zdobyła pisarzowi szeroką popularność. Lewis jest również autorem trylogii fantastyczno – naukowej – Z milczącej planety, Perelandra i Ta ohydna siła – z głębokimi podtekstami moralnymi.

Lewis jest autorem licznych książek dla dzieci (najbardziej znaną z nich jest Lew,czarownica i stara szafa) i autobiograficznej pracy Surprised by Joy. Zmarł podczas sprawowania funkcji profesora angielskiej literatury średniowiecznej i renesansowej na uniwersytecie w Cambridge
w1963 roku.

Dane książki

Oprawa: miękka
Ilość stron: 148
Format (wymiary): 12,5×19,5
ISBN: 978-83-63488-98-7
Przekład (tłumacz): Zbigniew Kościuk
Redakcja i korekta: Barbara Nowak
Skład i łamanie: RED Paweł Brankiewicz
Tytuł oryginału: Letters to an American Lady
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos

Zobacz również

Największy zysk lidera

Największy zysk lidera – John Maxwell

Gdy liderzy zainwestowali już w rozwój własnego przywództwa, pojawia się pytanie: co jest najlepszym sposobem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *