Małżeństwo po rozwodzie – Michael Pearl

Małżeństwo po rozwodzieCzy rzeczywiście każde drugie małżeństwo po rozwodzie nie ma Bożej akceptacji?

Dogłębna analiza semantyczna i kontekstualna tekstów Pisma św. mówiących o rozwodach i powtórnych małżeństwach wyraźnie pokazuje, że nie każdy rozwód jest w Bożych oczach nielegalny i nie każde drugie małżeństwo, zawarte po rozwodzie, jest – z Bożego punktu widzenia – nieprawowite. Wszystko zależy od konkretnej życiowej sytuacji i precyzyjnie opisanych aspektów samego rozwodu. Te z kolei zostały wyraźnie określone przez Stworzyciela, Prawo Boże, Jezusa oraz Apostoła Pawła (wymienione w progresji objawienia). Uważna analiza tych tekstów (wraz z ich kontekstami) ujawnia, że nie wszystkie poglądy dotyczące rozwodów i powtórnych małżeństw głoszone przez środowiska, dla których religijność jest wartością nadrzędną, są w stu procentach prawdziwe.

Michael Pearl w przeprowadzonej rzetelnej analizie tekstów biblijnych przedstawia wnioski, które dla wielu mogą być nie tylko zaskakujące, ale i kontrowersyjne. Jednak nie chodzi o to, co ktokolwiek myśli o małżeństwach po rozwodzie, ale o to, co rzeczywiście Słowo Boże mówi na temat tego, tak niezwykle trudnego i bolesnego problemu.

Autor: Michael Pearl
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2016
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

Tytuł: Małżeństwo po rozwodzie

Fragment

Moje poglądy na małżeństwo, rozwód i ewentualne powtórne małżeństwo nie zmieniły się od ostatnich pięćdziesięciu pięciu lat, odkąd po raz pierwszy na poważnie zabrałem się za studiowanie Biblii. Mój wykład Pierwszego Listu do Koryntian, opublikowany wiele lat temu, pokrywa się z tym, co znajdziecie w tej książce. Pisząc książki i artykuły dotyczące praktycznie wszystkich tematów biblijnych, unikałem dotąd wypowiadania się na temat rozwodu i powtórnego małżeństwa. Sam nie jestem pewien, z jakiego powodu zachowywałem milczenie w tej sprawie.

Prawdopodobnie dlatego, że jest to bardzo niewygodny temat. Ale i na zajęcie się nim przyszedł czas.Wielu autorów w swoich publikacjach prezentuje takie same wnioski jak ja, po co więc pisać kolejną książkę? A jednak nie przeczytałem jeszcze pozycji, która w satysfakcjonujący sposób odnosiłaby się do wszystkich fragmentów biblijnych dotyczących tego tematu.

Mam więc wrażenie, że wciąż jestem w stanie wnieść świeże spojrzenie na to zagadnienie. Niech Duch łaski i pokoju spoczywa na wszystkich, którzy potrzebują biblijnej odpowiedzi na trudne pytanie: „Czy mogę, nie grzesząc, zawrzeć powtórne małżeństwo?”.

Tytuł: Małżeństwo po rozwodzie

Zobacz również

Prawdziwy Dobrobyt

Prawdziwy Dobrobyt

Prawdziwy Dobrobyt Podtytuł: Biblijne zasady dysponowania dobrami materialnymi Autor: Gene A. Getz   Prawdziwy dobrobyt …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *