Miej odwagę kochać – Miłość po liftingu

Miej odwagę kochać Jeśli podejmiesz to wyzwanie, musisz przyjąć pogląd, że zamiast podążania za głosem serca, podejmujesz świadomy wybór prowadzenia Twojego serca. Wszyscy mówią Ci, abyś podążał za głosem serca, lecz, jeśli sam nie poprowadzisz swojego serca, zrobi to za Ciebie ktoś inny, lub coś innego.
Rzucamy Ci wyzwanie, żebyś zaczął myśleć inaczej, i żebyś, zamiast tego, podjął decyzję o prowadzeniu Twojego serca ku temu, co jest dla Ciebie najlepsze w dłuższej perspektywie czasu. Na tym właśnie polega klucz do trwałych, udanych i satysfakcjonujących związków.

Każdy dzień podróży, w którą się teraz udajesz, będzie zawierał trzy niezwykle istotne elementy:
Po pierwsze – omówimy wyjątkowy aspekt miłości. Z każdym z nich zapoznaj się uważnie, otwierając się na nowe rozumienie koncepcji prawdziwej miłości odczuwanej do drugiej osoby.

Po drugie – będziesz otrzymywać konkretne Akty Odwagi w Miłości, które wykonasz dla Twojego współmałżonka .
Pamiętaj, ciąży na Tobie odpowiedzialność ochrony i mądrego prowadzenia Twojego serca. Nie poddawaj się i nie pozwól sobie ulec zniechęceniu. Podejmij postanowienie, że poprowadzisz swoje serce i że dotrwasz do samego końca. Nauka obdarzania drugiej osoby prawdziwą miłością jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakich możesz w życiu dokonać.

Tytuł: Miłość po liftingu – Miej odwagę kochać

Autor: Stephen i Alex Kendrick
ISBN: 978-83-7534-037-2
data wydania: 26-01-2011
wymiary: 135×180 mm
oprawa: Miękka
liczba stron: 336
Wydawnictwo: Nowa Proza

Fragment z książki: Miej odwagę Kochać

Nikt nie zna Ciebie tak dobrze, jak Twój współmałżonek. A to oznacza, że nikt nie zauważy w Tobie zmiany szybciej niż on w momencie, kiedy Ty celowo zaczniesz poświęcać swoje pragnienia i życzenia dla uzyskania pewności, że potrzeby Twojego partnera zostaną zaspokojone.

Jeśli jest Ci trudno poświęcić własne pragnienia dla dobra współmałżonka, być może Twój problem z egoizmem jest o wiele głębiej zakorzeniony niż chcesz to przyznać.

Zadaj sobie następujące pytania:

  • Czy szczerze pragnę tego co najlepsze dla mojego współmałżonka?
  • Czy chcę, by mój współmałżonek czuł się przeze mnie kochany?
  • Czy mój współmałżonek jest przekonany o tym, że działam w jego najlepszym interesie?
  • Czy mój współmałżonek postrzega mnie jako osobę, która dba przede wszystkim o własne interesy?

Niezależnie od tego, czy Ci się to podoba, czy nie, masz określoną reputację w oczach osób z Twojego otoczenia, a szczególnie w oczach współmałżonka. Ale, czy to jest reputacja osoby obdarzającej miłością? Pamiętaj o tym, że przed Twoim współmałżonkiem również stoi wyzwanie polegające na obdarzaniu miłością osoby owładniętej egoizmem. Postanów zatem, że będziesz pierwszą osobą, która, z pełną świadomością sytuacji, okaże mu prawdziwą miłość. A gdy to wszystko się dokona, Wam obojgu będzie towarzyszyć uczucie większego spełnienia.

„A niczego nie pragnę dla niewłaściwego współzawodnictwa ani dla próżnej chwały, lecz w pokorze oceniając jedni drugich za wyżej stojących od siebie” (List do Filipian 2:3).

Zobacz również

Sztuka mediacji

Sztuka mediacji – Ken Sande

Najlepszy poradnik z dziedziny rozwiązywania konfliktów. – Josh McDowell Konfliktów i sporów nie sposób uniknąć. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *