Odważne przywództwo

Odważne przywództwo Przywództwo to zarówno proces jak i pewna umiejętność. Jednak nawet najbardziej charyzmatyczne, ale pozbawione kompetencji nie spełni swojego zadania! Odwaga to jedna z podstawowych cech lidera. Nie brawura, która ignoruje obowiązujące normy lecz odwaga, która honoruje ustalone procedury ale nie boi się spojrzeć w przyszłość i podjąć niezbędne ryzyko. Odwaga, która pozwala liderowi widzieć dalej i wcześniej niż widzą pozostali. Odwaga, która jest niezbędna, aby nie tylko wprowadzać zmiany ale też przeprowadzić przez nie innych i zadbać o rozwój organizacji.

Książka Odważne Przywództwo, będąc swojego rodzaju „studium przypadku” nie została napisana przez Billa Hybells’a jako kolejny podręcznik w dziedzinie rozwoju przywództwa. Opisując swoje osobiste doświadczenia i praktyczne kroki, autor, w sposób komplementarny rysuje obraz lidera, który z odwagą wkracza w nieznane, pozostając wiernym zasadom i wartościom, inwestuje w rozwój innych ludzi, rozwijając w ten sposób swój kościół. Książka ta poświęcona jest w całości rozwojowi kościoła. Bill Hybells wskazuje w niej na ważność duchowego rozwoju lidera, oddania Bogu, modlitwy i posłuszeństwa Jego Słowu. Jednak nie jest to książka, z której czerpać mogą tylko liderzy chrześcijańscy.

Uważny Czytelnik odkryje, że ukazane w niej zasady są obowiązujące dla wszystkich przywódców, bez względu na to, na czele jakiej organizacji stoją i jaką grupę ludzi prowadzą. Przywództwo jest adogmatyczne i w tej książce jest to zauważalne. Ufam, że przez wydanie tej publikacji w języku polskim, oddajemy do rąk Czytelnika narzędzie, które pozwoli liderom chrześcijańskim ale również politycznym, społecznym czy biznesowym zadbać o swój osobisty rozwój, a tym samym o rozwój przywództwa w Polsce.
Dyrektor Instytutu Przywództwa, Dr Piotr Gąsiorowski

Spis treści:
Podziękowania 11
Wstęp
Stawka przywództwa 15
Najpotężniejsza broń przywódcy 29
Skuteczne przywództwo 49
Budowanie „drużyny marzeń” Królestwa 69
Wyzwania fi nansowe 89
Kształtowanie nowych przywódców 115
Odkrycie i rozwijanie własnego stylu przywództwa 131
Szósty zmysł przywódcy 151
Sztuka przewodzenia sobie 171
Modlitwa przywódcy 187
Ścieżka przywódcy 201
Rozwijanie wytrwałości ducha 215

Data wydania: 2009-11-17
Okładka: miękka
Format: A5 (148×210 mm)
Ilość stron: 240

Wydawca: AF / COMPASSION

Tytuł: Odważne przywództwo

Zobacz również

Prawdziwy Dobrobyt

Prawdziwy Dobrobyt

Prawdziwy Dobrobyt Podtytuł: Biblijne zasady dysponowania dobrami materialnymi Autor: Gene A. Getz   Prawdziwy dobrobyt …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *