Ojcowskie serce Boga

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Ojcowskie serce BogaWiele osób ma zniekształcone wyobrażenie Boga. Widzą Go poprzez filtr osobistych doświadczeń, a jeśli te były bolesne, to w oczywisty sposób przyczyniają się one do stworzenia w ich myślach niewłaściwego obrazu Tego, który dał im życie. Coraz więcej młodych ludzi reaguje rozgoryczeniem i gwałtownym wzburzeniem, gdy mówi się im o Bogu jako Ojcu.

Książka Ojcowskie serce Boga została napisana po to, by nakreślić przed twoimi oczami prawdziwy, biblijny obraz Boga. Niestety, wzrastamy w świecie, który fałszuje Jego wizerunek na każdym kroku. Co gorsza, współczesny człowiek nie czyta Biblii, a nawet jeśli do niej czasami zagląda, to ciągle pozostaje pod wpływem myślenia, które przekazuje mu otaczający go świat. Ten świat może być nawet religijny, ale jeśli nie ma w sobie Bożego Ducha, to i on wypacza lub przeinacza obraz prawdziwego Boga.

Mamy mocne przekonanie, że uczciwe zajrzenie w głąb biblijnego przekazu, jaki oferuje nam książka Ojcowskie serce Boga, otworzy przed tobą zupełnie nową perspektywę. W trakcie lektury zobaczysz, że Najwyższy nie jest odległą Istotą, jak do tej pory mogło ci się czasem wydawać, ale Kimś znacznie bliższym. Podejmij więc wyzwanie i sprawdź, czy twoje wyobrażenie o Przedwiecznym jest prawdziwe czy nie. A jeśli On rzeczywiście okaże się prawdziwie miłującym Ojcem, wówczas sam będziesz wiedział, co uczynić z tą piękną Nowiną.

Tytuł: Ojcowskie serce Boga

Autor: Floyd McClung jr.
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2015
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 208

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

Fragment

Dlaczego mieszkam w Amsterdamie w dzielnicy prostytutek

Kiedyś wraz z moimi dziećmi, Mishą i Matthew, widziałem pewien obraz, który wzbudził w nas poczucie ogromnego smutku. Był namalowany na olbrzymim płótnie zamaszystymi dziecięcymi pociągnięciami pędzla. Przedstawiał wysoką, tyczkowatą postać o wielkiej kwadratowej głowie. Ciemne barwy i martwy kształt tchnęły chłodem i surowością. Nos niczym dziób i wielkie sterczące ręce nadawały jej wygląd potwora. Obraz nosił tytuł „Człowiek”, ale zdaniem jednego z przewodników po amsterdamskim Stedelijk Museum pierwotny tytuł dzieła Karela Appela brzmiał: „Mój ojciec”. Długo rozmawialiśmy o tym obrazie. Zastanawialiśmy się, jaki stosunek miał Karel Appel do swojego ojca. I co ważniejsze, jak to wpłynęło na jego widzenie Boga?

Zastanawialiśmy się, czy Karel Appel wierzył w Boga, a jeśli tak, czy uważał Go za miłującego Ojca? Napisałem tę książkę, ponieważ większość ludzi nie zna Boga jako miłującego Ojca. Nie wiedzą, że jest On kimś, kogo można kochać i komu można ufać; kimś, komu warto być bezgranicznie wiernym i oddanym. Każdy człowiek, czy jest chrześcijaninem czy nie, zastanawia się w pewnych chwilach bardzo poważnie nad tym, kim jest i jaki jest Bóg. Ta książka została napisana po to, by nakreślić przed twoimi oczami prawdziwy obraz Boga.

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Zobacz również

Dary Ducha Świętego

Dary Ducha Świętego – Reinhold Ulonska

Autor omawia poszczególne charyzmaty w dość szczegółowy sposób – każdy dar w osobnym rozdziale. Informacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.