Główna / Teologia / nauczanie / Piękno nietolerancji – Josh i Sean McDowell

Piękno nietolerancji – Josh i Sean McDowell

Piękno nietolerancji - Josh i Sean McDowellDookoła nas toczy się walka duchowa o serca i umysły młodych ludzi. Jednym z oręży stosowanym przez świat jest tolerancja kulturowa, która wykracza daleko poza poszanowanie zachowań i wierzeń innych ludzi. Głosi ona przekonanie, że nie istnieje hierarchia prawd moralnych, lecz wszystkie one są sobie równe. W tradycyjnie pojmowanej tolerancji przyznajemy innym prawo do wierzenia, w co chcą i zachowywania się inaczej niż my sami, bez jednoczesnego popierania tych działań. Inaczej jednak jest w tolerancji kulturowej. Według niej wszyscy ludzie mają prawo nie tylko do wierzenia, w co chcą, i postępowania inaczej, ale również mają prawo do wymagania od innych uznania tego, że żadne wierzenia, wartości i prawdy nie są lepsze od pozostałych. W gruncie rzeczy chodzi więc o uznanie poglądu, że prawda jest subiektywna, a poglądy żadnej osoby nie powinny być poddawane czyjejkolwiek ocenie ani kiedykolwiek uznawane za niewłaściwe.

Wydaje się, że w dzisiejszym świecie tolerancja kulturowa jest wszechobecna.

Nasze dzieci bombardowane są nią w szkole, poddawane jej wpływom zgodnie z prawami stanowionymi przez rząd, indoktrynowane przez sztukę i media, a niejednokrotnie nasycane nią nawet w Kościele. Pod jej wpływem młode pokolenie zaczyna wierzyć, że nie istnieje uniwersalna prawda moralna, a każdy człowiek może sam decydować o tym, co jest dla niego dobre i co właściwe. Może się wydawać, że sytuacja jest tragiczna, gdyż negatywny wpływ, jaki kultura masowa wywiera na młode pokolenie jest ogromny. Nie martwmy się jednak – jest jeszcze nadzieja. To prawda, że tolerancja kulturowa jest niemal powszechna, ale jako rodzice nadal mamy przecież ogromny wpływ na życie naszych dzieci.

Josh i Sean McDowell w swojej książce w prosty sposób pokazują, jak wpajać młodym ludziom właściwe wartości i postawy oraz uczyć ich zachowywania wysokich standardów moralnych, szczególnie w kręgach kulturowych, które tych wartości nie podzielają. W bardzo przejrzysty sposób wykazują również błędy współczesnego postrzegania tolerancji i uczą Bożego spojrzenia na moralność w świecie poprawności politycznej.

Dane książki

Podtytuł: Spojrzenie na moralność i poprawność polityczną Bożymi oczami

Autor: Josh i Sean McDowell
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2018
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 224

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

Rekomendacje

Oto wiadomość, która trafia do nas w odpowiednim momencie – jasno przedstawiona, wyjaśniona w pomysłowy sposób, efektywnie uargumentowana. Jest doskonałym antidotum, ofiarowanym nam z miłością na wątpliwości, które tak wielu odczuwa w związku z tym niezwykle ważnym tematem.

-Lee Strobel, autor bestsellerów i wykładowca na Baptystycznym Uniwersytecie w Houston

Temat i natura tolerancji wywołują liczne wątpliwości. Powinniśmy być tolerancyjni? A może nietolerancyjni? Josh i Sean McDowell dzielą się swoimi cennymi spostrzeżeniami, po-ruszającymi historiami i oferują praktyczny przewodnik po współczesnym świecie – uczą, jak się połapać w kulturowym zamieszaniu i z miłością opowiedzieć się po stronie prawdy.

-David Limbaugh, prawnik i autor książki The Emmanuel Code

Piękno nietolerancji to prawdopodobnie najważniejsza i najbardziej potrzebna książka w bibliotece naszego życia – zaraz po Biblii. W przeciwieństwie do niektórych nauczań i kultów głosi, że wszystkie drogi prowadzą nie do nieba, tylko do piekła. Możemy koegzystować na ziemi, ale nie spotkamy się w niebie, jeśli nie oprzemy swojego życia na przelanej krwi Chrystusa i nawróceniu. Josh i Sean stworzyli coś, co przewróci świat wielu ludzi do góry nogami, ponieważ przedstawili Słowo takim, jakie jest. Tak, nietolerancja jest piękna, a zwodzenie ludzi jest więcej niż ohydne. Oby miliony ludzi sięgnęły po tę książkę, a dzięki temu pokochały Najważniejszą Książkę Na Świecie (Biblię).

– Frank Shelton, autor, ewangelista, przedstawiciel regionalny, współautor (wraz z Billym Grahamem) książki My Hope

Zobacz również

Nikt nie rodzi się uczniem Chrystusa

Nikt nie rodzi się uczniem Chrystusa

„Idźcie na cały świat, aby moimi uczniami czynić ludzi ze wszystkich narodów”, brzmi nakaz PANA …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *