Pielgrzymka życia – Zeidan David

Pielgrzymka życiaHistoria młodego muzułmanina, który odkrywa chrześcijaństwo.

Historia młodego muzułmanina, który szuka duchowej treści w rytualizmie islamu. Niespodziewanie dla siebie odnajduje sens życia w chrześcijaństwie i osobie Jezusa Chrystusa. Interesująca fabuła: wartka akcja, ekscytujące wydarzenia, egzotyka, ciekawie przedstawione zderzenie dwu kultur.

Syria, lata siedemdziesiąte. Na tle bliskowschodnich zawirowań politycznych rozgrywa się dramat młodego muzułmanina, Nabila. Choć urodził się i wychował w islamie, nie zgadza się żeby prawo religijne decydowało o każdym aspekcie jego życia. Chce być sobą, lecz szariat czegoś takiego nie przewiduje. Spragniony głębokiej duchowości bezskutecznie próbuje zbliżyć się do Boga poprzez rytuały. Przerażony religijnym fanatyzmem współwyznawców, zniechęcony tradycyjnymi formami islamskiej pobożności, zaczyna interesować się Biblią. natychmiast popada w poważne tarapaty. Miłość do polskiej dziewczyny tylko pogłębia społeczną izolację i odrzucenie.

Jak to jest być obcym wśród swoich? Co robić, gdy własna rodzina wydała na ciebie wyrok śmierci? Czy rzeczywiście można w jednej chwili stracić wszystko – dobre imię, pracę, rodzinę, pozycję społeczną – tylko dlatego, że w twoim mieszkaniu znaleziono Ewangelię? Tak! Są jeszcze takie miejsca! Opisane w tej książce autentyczne wydarzenia dobitnie świadczą o tym, że baśniowy świat Orientu wbrew pozorom kryje w sobie okrutną, bezwzględną rzeczywistość.

Czy muzułmanin, który nawrócił się na chrześcijaństwo, ma jeszcze jakąś szansę na normalne życie? Zobaczymy. Akcja trzyma w napięciu do samego końca.

Spis treści:
Wstęp
Sprzeczka
W Górach Druzyjskich
Damaszek – perła wschodu
Dorastanie i religia
Pielgrzymka hadżdż
Na studiach
W Zatoce Perskiej
Odkrycie
Miłość znad Wisły
Tułaczka
W Limassol
Światełko w tunelu
Postawić kropkę nad i

Wyd.: Credo
Ilość stron: 130
Format: 13×20 cm
okładka: miękka
Autor: Zeidan David

Tytuł: Pielgrzymka życia

Zobacz również

Byłem człowiekiem Arafata

Byłem człowiekiem Arafata – Tass Saada

Na lotnisku w stolicy Kataru oczekiwali go już bracia. Widząc pistolet za pasem starszego brata, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *