Płomienne Serca (Świadectwa)

Płomienne SercaPłomienne serca Pod redakcją The Voice of the Martyrs (Głos Męczenników)
Przejmujące historie życia ośmiu kobiet – od Związku Radzieckiego przez komunistyczną Rumunię po współczesny Pakistan, Wietnam, Bhutan, Nepal, Indonezję, Indie i Chiny – którym przyszło zapłacić wielką cenę za wiarę w Chrystusa. Ich miłość, przebaczenie i oddanie Zbawicielowi stały się inspiracją dla wielu innych osób. Bez wątpienia należą one do wciąż otwartej listy bohaterów wiary z jedenastego rozdziału Listu do Hebrajczyków.

Ze wstępu
Historie zamieszczone w tej książce są niezwykle różnorodne. Niektóre z kobiet były przez lata więzione, z kolei inne nie były w więzieniu, ale spadły na nie inne nieszczęścia. Są w różnym wieku i wywodzą się z wielu różnych środowisk, w których wyznawane jest wszystko od chrześcijaństwa po islam, hinduizm i ateizm. Niemniej jednak to, co najbardziej zdumiewa, to podobieństwa między nimi: głęboki zapał i mocna wiara, która pozwoliła każdej z nich wyjść poza ludzkie ograniczenia i słabości.

Spis treści

  • Adel – Nadzieja pośród koszmaru
  • Purnima – Wolna dusza małego więźnia
  • Aida – Głos pozbawionych prawa głosu
  • Sabina – Świadek miłości Chrystusa
  • Tara – Niekończąca się ucieczka
  • Ling – W szkole cierpienia
  • Gladys – Przebaczenie drogą życia
  • Mai – Wolność w Wietnamie

Fragment rozdziału GLADYS
Rok po napadzie Dara Singh wraz z czternastoma innymi osobami został aresztowany i oskarżony o zamordowanie Grahama, Filipa i Tymoteusza Stainesów. W czerwcu 2002 roku została wezwana do sądu, by złożyć zeznania w trakcie procesu. Było to dla niej największe wyzwanie od chwili, w której dowiedziała się o zabójstwie męża i synów. Miała teraz stawić czoła człowiekowi, który był za to odpowiedzialny. Była to próba prawdziwości jej przebaczenia.
Obrońca Singha twierdził, że jego klient jest niewinny i starał się zdyskredytować Grahama. Dowodził, że to on sam przez nieuwagę podpalił dżipa, gdy korzystał z kuchenki turystycznej. Gladys spojrzała na Dara Singha, po czym zajrzała we własne serce. Poprosiła Boga, aby pomógł jej okazywać mu miłość i współczucie i nigdy nie patrzeć na niego z nienawiścią.

Ilość stron: 250
Format: 15×21 cm
okładka: miękka

Tytuł: Płomienne Serca

Zobacz również

Byłem człowiekiem Arafata

Byłem człowiekiem Arafata – Tass Saada

Na lotnisku w stolicy Kataru oczekiwali go już bracia. Widząc pistolet za pasem starszego brata, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *