Jak poślubić właściwą osobę – Gary Chapman

Jak poślubić właściwą osobę - Gary ChapmanCzy chciałbyś wiedzieć, czego powinieneś być świadomy, zanim wstąpisz w związek małżeński? Dzięki tej książce możesz się tego dowiedzieć.
Zanim zaplanujesz swój ślub, zaplanuj swoje małżeństwo.

Dr Gary Chapman, który zajął pierwsze miejsce na liście „New York Timesa” jako autor Pięciu języków miłości, spędził trzydzieści pięć lat życia, doradzając parom małżonków i narzeczonych. W książce Jak poślubić właściwą osobę dzieli się tym, co on i pracujące z nim pary nauczyli się na podstawie swego doświadczenia. Powinieneś wiedzieć m.in.:
– Że zakochanie nie jest wystarczającą podstawą do zbudowania udanego małżeństwa
– Że romantyczna miłość ma dwa etapy (i jak je przejść)
– Że obustronne spełnienie seksualne nie pojawia się automatycznie
– Że osobowość ma ogromny wpływ na zachowanie

Wymagania w małżeństwie są wysokie, lecz nagroda za przygotowanie się do niego jest jeszcze większa. Bez względu na to, czy jesteś singlem czy pozostajesz w związku, ta książka może pomóc ci w rozwoju twojej relacji z drugą osobą i w podjęciu decyzji, czy jesteś gotowy na małżeństwo. Jeśli jesteś zaręczony albo od niedawna po ślubie, pozwoli ci ona sprawdzić podstawy twojego związku i zdobyć umiejętności potrzebne do budowania szczęśliwego małżeństwa. Zastosuj praktyczne rady i przedyskutuj pomysły, szczerze dziel się swoimi refleksjami.
Książka ta została napisana po to, aby pomóc ci osiągnąć szczęście w małżeństwie. Ale nie poprzestańcie na przeczytaniu o doświadczeniach. Dzielcie się szczerze swoimi myślami i uczuciami, zachowując respekt dla swoich opinii, aby znaleźć realne rozwiązania dla waszych różnic. Im więcej zrobicie, mówi Chapman, tym lepiej przygotujecie się do swojego małżeństwa.

Gary Chapman jest autorem serii Pięć języków miłości oraz dyrektorem Marriage and Family Life Consultants, Inc. Podróżuje po całym świecie, prowadząc seminaria oraz programy radiowe w ponad 250 stacjach.

Dzień twojego ślubu jest zaledwie początkiem.

Informacje techniczne
Oprawa: miękka
Ilość stron: 202
Format (wymiary): A5
ISBN: 978-83-63488-56-7
Przekład (tłumacz): Ryszard Zajączkowski
Redakcja i korekta: Joanna Zalewska
Opracowanie graficzne: RED Paweł Brankiewicz
Skład i łamanie: RED Paweł Brankiewicz
Tytuł oryginału: Things I Wish I’d Known Before We Got Married
Autor: Gary Chapman
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos

Tytuł: Jak poślubić właściwą osobę

Fragment wprowadzenia

Kiedy spoglądam wstecz na pierwsze lata swojego małżeństwa, wtedy żałuję, że nikt nie powiedział mi tego, co teraz wam przekazuję. Jestem szczerze przekonany, że posłuchałbym jego słów. Jednakże wśród ludzi mojego pokolenia nie istniało nic w rodzaju koncepcji „przygotowania do małżeństwa”. Mam nadzieję, że otwartość, z jaką mówię o własnym małżeństwie, pomoże wam uniknąć choć części bólu i frustracji, jakie były udziałem moim i Karolyn.

Niniejsza książka nie jest jedynie do czytania. Książki tej trzeba osobiście doświadczyć. Im mocniej zmagacie się z realiami opisanymi na kolejnych stronach i szczerze dzielicie się przemyśleniami oraz uczuciami na ten temat, respektujecie wzajemnie swoje opinie i znajdujecie sensowne rozwiązania dla dzielących was różnic, tym lepiej będziecie przygotowani do małżeństwa. Jeśli jednak ignorujecie te zagadnienia i wolicie wierzyć, że pełne euforii uczucia, jakimi się obecnie darzycie, będą w stanie unieść wasz związek, ryzykujecie porażkę.

Moim pragnieniem jest, abyście przygotowali się do małżeństwa, jak gdyby była to najważniejsza międzyludzka relacja, jakiej kiedykolwiek doświadczycie. Jeśli poświęcicie temu całą swoją uwagę, będziecie na najlepszej drodze ku temu, aby być świadkami tego, jak spełniają się wasze marzenia o małżeńskim szczęściu.

Zobacz również

Sztuka mediacji

Sztuka mediacji – Ken Sande

Najlepszy poradnik z dziedziny rozwiązywania konfliktów. – Josh McDowell Konfliktów i sporów nie sposób uniknąć. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *