Tobie, Najwyższy – Oswald Chambers

Tobie, Najwyższy - Oswald ChambersRozważania biblijne na każdy dzień roku.
„Żadna książka poza Biblią nie wywarła tak głębokiego wpływu na moje życie, jak „Tobie Najwyższy”. Moja żona dała mi ją, zanim jeszcze się pobraliśmy, i od tego czasu jest ona częścią mojej codziennej diety duchowej. To właśnie przez nią Bóg wyrył na moim sercu tę drogocenną prawdę niezbędną dla życia każdego wierzącego, który autentycznie pragnie naśladować Chrystusa: najważniejszym aspektem życia chrześcijanina jest jego osobista więź z Chrystusem.”

Niewielu ludzi tak dobrze rozumiało osobę Chrystusa jak Oswald Chambers. Spośród nich jedynie kilku potrafiło tak jasno wyrazić praktyczne zastosowanie. Książka ta nie jest skarbem, który należałoby podziwiać, lecz przesłaniem, którym trzeba żyć.
/Charles F. Stanley/

Autor: Oswald Chambers,
Wydawnictwo „Pojednanie”, Lublin 1995
370 stron,
format 12,1 x 17,1 cm
oprawa miękka foliowana,
ISBN 83-85646-48-5

Tytuł oryginału
MY UTMOST FOR HIS HIGHEST
An Updated Edition In Today’s Language

Rozważanie na dzień 1 stycznia

TRZYMAJMY SIĘ CELU
(…) zgodnie z gorącym oczekiwaniem i nadzieją moją, że w niczym nie doznam zawodu. Lecz jak zawsze, tak i teraz, z całą swobodą i jawnością Chrystus będzie uwielbiony w moim ciele: czy to przez życie, czy przez śmierć (Flp 1,20).

Wszystko Tobie, Najwyższy. „(…) zgodnie z gorącym oczekiwaniem i nadzieją moją, że w niczym nie doznam zawodu”. Każdy z nas będzie czuł się bardzo zawstydzony, jeżeli nie podda Jezusowi tych dziedzin swojego życia, o które On nas poprosił. Słowa Pawła można sparafrazować: „Moim najważniejszym celem jest dać z siebie wszystko dla Najwyższego — to, co mam najlepszego, dla Jego chwały”. Dojście do tego poziomu zdecydowania jest sprawą woli, nie dyskusji czy rozumowania. Jest to absolutne i nieodwołalne podporządkowanie woli. Od podjęcia tej decyzji powstrzymuje nas zbyt długie myślenie i zastanawianie się nad sobą, choć staramy się udawać, że zastanawiamy się nad innymi. Jeżeli myślimy poważnie o tym, ile będzie to kosztować innych, gdy my okażemy posłuszeństwo wezwaniu Jezusa, mówimy przez to Bogu, że nie wie, do czego doprowadzi nasze posłuszeństwo. Trzymaj się celu — On to wie. Usuń każdą inną myśl i stój przed Bogiem myśląc tylko o jednym: dać wszystko, co mogę, Najwyższemu. Jestem zdecydowany żyć absolutnie i całkowicie dla Niego i tylko dla Niego.

Moje niepowstrzymane dążenie do Jego świętości. „Dla mnie bowiem żyć — to Chrystus, a umrzeć — to zysk” (patrz 1,21). Paweł postanowił, że nic nie powstrzyma go przed wiernym pełnieniem woli Boga. Zanim jednak wybierzemy postępowanie zgodne z wolą Boga, w naszym życiu musi pojawić się pewien kryzys. Dzieje się tak dlatego, ponieważ mamy skłonność do reagowania obojętnością na delikatniejsze przynaglenia od Boga. On doprowadza nas do miejsca, w którym prosi, abyśmy oddali Mu wszystko, co jest nasze, a my zaczynamy dyskutować. Następnie On w swojej opatrzności powoduje kryzys, w którym musimy zdecydować — za lub przeciw. Ta chwila staje się wielkim rozwidleniem dróg w naszym życiu. Jeżeli w twoim życiu pojawił się kryzys, poddaj swoją wolę Jezusowi całkowicie i nieodwołalnie.

Tytuł: Tobie, Najwyższy

Zobacz również

Listy do nieznajomej

Listy do nieznajomej – C.S. Lewis

Książka stanowi zbiór listów do kobiety, której autor nigdy nie spodziewał się poznać osobiście. Chociaż …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *