Wiarygodność Pisma Świętego

Wiarygodność Pisma Świętego
Wiarygodność Pisma Świętego

Biblia jest wyjątkowa pod względem swej zdolności wytrzymywania krytyki. Żadne inne dzieło literackie nie może się z nią pod tym względem równać. Dla osoby uczciwie poszukującej prawdy z pewnością będzie miało znaczenie, w jaki sposób testy bibliograficzne, testy dowodów wewnętrznych i zewnętrznych oraz badania archeologiczne potwierdzają historyczną wiarygodność tej niezwykłej księgi.

Archeologia na przykład – dziedzina stosunkowo młoda w gronie nauk przyrodniczych – dostarcza fascynującego potwierdzenia ścisłości informacji podawanych przez Biblię. Grube tomy nie pomieściłyby opisu wszystkich znalezisk archeologicznych potwierdzających historyczną wiarygodność Pisma Świętego.

To zaskakujące, jak często w badaniach wiarygodności literatury świeckiej spotyka się ostatnio próby podmieniania stosowanych testów na inne, gdy aktualnie używane wskazują na Biblię jako najbardziej wiarygodną księgę świata. Uczciwie jednak jest stosować te same testy, bez względu na to, czy badana literatura jest religijna czy świecka. Uczyniwszy to, będziemy mogli wziąć Pismo Święte do ręki i powiedzieć: Biblia jest wiarygodna i historycznie absolutnie rzetelna. Ta książka traktuje właśnie o tym.

Wiarygodność Pisma Świętego jest fragmentem tematycznym z Przewodnika apologetycznego.

Tytuł: Wiarygodność Pisma Świętego

Autor: Josh McDowell
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2009
Tytuł oryginału: The New Evidence That Demands A Verdict, Chapters 1-5
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka, lakierowana
Liczba stron: 256

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 978-83-7492-075-9

Zobacz również

Kość niezgody. Czy teoria ewolucji jest prawdziwa?

Kość niezgody. Czy teoria ewolucji jest prawdziwa?

Kość niezgody — właśnie tym jest teoria ewolucji od ponad stulecia. W marcu 1861 roku …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *