Wrażliwy wojownik – Stu Weber

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Wrażliwy wojownikGdy po piętnastu latach spojrzałem w błyszczące gniewem oczy mojej żony, zrozumiałem, że to, co brałem za pewnik – nasz związek, nie jest niczym pewnym. Uświadomiłem sobie, że dotąd traktowałem moją żonę jako trofeum – zdobyte i ustawione na półce – a nie jako towarzyszkę życia czy przyjaciela, z którym mogę podzielić się tym, co dzieje się w moim wnętrzu. Pewne sygnały pojawiały się już wcześniej, zanim wyjechałem na wojnę do Wietnamu, jednak ich nie zauważyłem. Typowy facet! Ale tym razem filozofia „drugiej szansy” skończyła się!

Jak to się stało, że wpadliśmy w takie bagno? Dlaczego nasze małżeństwo już od pierwszych lat ukształtowało się jako pole walki, a nie wspólnota? Na ile miało to coś wspólnego z moją męskością – czy raczej brakiem męskości we właściwym jej pojmowaniu? Musiałem koniecznie zrozumieć, co to znaczy być mężczyzną w pełnym tego słowa znaczeniu.

Ta książka jest więc o męskości, prawdziwej męskości – tej stworzonej przez Boga, opartej na solidnym fundamencie zrozumienia tego, co we współczesnej kulturze dzieje się z mężczyznami. To książka dla facetów niebojących się ani prawdy, ani wyzwań. Musimy bowiem odważnie stawić czoła trudnym sprawom.

Tytuł: Wrażliwy wojownik

Autor: Stu Weber
Data i miejsce wydania: Warszawa 2013
Tytuł oryginału: Tender Warrior
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka, lakierowana
Liczba stron: 344

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 978-83-7829-112-1

Fragment z przedmowy książki Wrażliwy wojownik

Powiem wprost. Książka, którą trzymasz w ręku, jest świetna. Jest świetna, ponieważ napisał ją człowiek, który jest wspaniałym przywódcą. Gdziekolwiek Stu Weber pojawiał się w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat, zawsze był doskonałym przywódcą – czy to na boisku piłki nożnej, czy za liniami wroga w Wietnamie, jako członek Sił Specjalnych, czy w dynamicznie rozwijającym się zborze na północno-zachodnim wybrzeżu. Co zaś najważniejsze, był przywódcą swojej rodziny. Gdy patrzy się na jego trzech synów, nie potrzeba wiele czasu, by zrozumieć, że ci mężczyźni zostali wychowani przez niezwykłego człowieka.

Tytuł książki, Wrażliwy wojownik, dobrze charakteryzuje samego autora. Stu można by zrzucić na spadochronie w samym środku dżungli, bez żadnych narzędzi, bez broni i zapasów – poradzi sobie. Na tym polega twardość. Ale można by też umieścić Stu w grupie obcych ludzi i po niedługim czasie będzie wiedział, kto z nich boryka się ze złamanym sercem, a kto z niespełnionymi marzeniami.

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Zobacz również

125 niespodzianek, które sprawią radość twojej żonie

125 niespodzianek, które sprawią radość twojej żonie

Książka zawiera 125 pomysłów, które sprawią, że twoja żona zaniemówi i padnie z wrażenia! Dane …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.