Wzrastanie w wierze – Wilhelm Busch

Wzrastanie w wierzePójście za Jezusem Chrystusem zaczyna się od wiary – zaufania Mu jako Panu i Zbawcy. Zaś całe życie chrześcijańskie to wzrastanie w tej wierze, bez której nie można podobać się Bogu. Jakie są najlepsze warunki do wzrostu naszej wiary i wydawania owocu nawrócenia? Co powinniśmy czynić, by Chrystus zmieniał zarówno nas, jak i otaczającą nas rzeczywistość? Proste zasady życia naśladowcy Jezusa przedstawia w tej książeczce autor bestselerowych pozycji Jezus naszym przeznaczeniem oraz 365 razy On.

O autorze

Wilhelm Busch (1897–1966) był niemieckim pastorem luterańskim związanym z ruchem pietystycznym, kładącym szczególny nacisk na osobiste nawrócenie, biblijną pobożność i zaangażowanie misyjne chrześcijan. Swą posługą kaznodziejską i publikowanymi książkami zyskał wielką popularność nie tylko w Niemczech. Jego bezkompromisowa postawa wobec hitleryzmu naraziła go na prześladowania ze strony nazistów.

Fragment

To naprawdę cudowna sprawa, gdy człowiek z całego serca nawraca się do Jezusa Chrystusa. Całe jego wnętrze śpiewa wtedy z radości: „Bóg uwolnił mnie spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna” (por. Kol 1:13), „Byłem umarły, a ożyłem, zaginąłem, a odnalazłem się” (por. Łk 15:24).

Tak właśnie się dzieje i taka jest prawda. Niepokojące jednak jest pojawienie się u niektórych osób fałszywego przekonania, zasnuwającego to „wiosenne” przebudzenie mgłą fałszywej doktryny: „Jestem zbawiony. Teraz już wszystko jest w porządku. Nie muszę nic więcej robić”.

To całkowicie niebiblijne podejście. Pismo Święte mówi, że jeśli Pan Jezus przygarnął cię w swojej łasce, to jesteś podobny do nowo narodzonego niemowlaka. Taki noworodek powinien rosnąć i przybierać na wadze. Tak samo ty, drogi nowo narodzony chrześcijaninie, powinieneś wzrastać w „wewnętrznym człowieku”. Gdyby niemowlę pozostawało ciągle na tym samym etapie rozwoju, byłby to niepokojący sygnał. Podobnie dziecko Boże, które nie wzrasta, stanowi anomalię.

Niestety, wiele dzieci Bożych zatrzymało się w swoim duchowym rozwoju. Niech Bóg uchroni nas przed tak smutną kontynuacją cudownego początku!

Dane książki

Autor: Wilhelm Busch
Wydawca: Wydawnictwo CLC

Zobacz również

Listy do nieznajomej

Listy do nieznajomej – C.S. Lewis

Książka stanowi zbiór listów do kobiety, której autor nigdy nie spodziewał się poznać osobiście. Chociaż …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *