Zaludnianie Nieba – Reinhard Bonnke

Zaludnianie Nieba - Reinhard BonnkeZALUDNIANIE NIEBA przedstawia niezwykłą historię służby Reinharda Bonnke i wiary w Boga, która prowadzi do zdobywania ludzi dla Chrystusa.

Jest to najbardziej ekscytujące działanie mocy Bożej, o której mogłem czytać poza Dziejami Apostolskimi…
Książka ta wzbudzi w Tobie pragnienie ujrzenia takich samych rzeczy dziejących się w Twoim kraju.

Renewal Magazine

Z całą pewnością Reinhard Bonnke jest postacią niezwykłą, a jego dynamizm w zwiastowaniu połączony z emanującym z jego wnętrza ciepłem i prostotą jest przykładem dla wielu ewangelistów w Europie i na świecie.Jego sposób bycia i głoszenia jest dla mnie od wielu lat inspiracją, zachętą i wzorem.

Michał Hydzik

Fragment książki Zaludnianie Nieba

„Już od wielu lat nie widziałem tak wielu ludzi odpowiadających na wezwanie Jezusa i przyjmujących Go do swojego życia. To był też pierwszy raz, kiedy widziałem ewangelistę tak bezpośrednio nawołującego do wyzbycia się magicznych wisiorków i symboli, jakie tu ludzie noszą”.

Dr Shaw, szwagier Reinharda z pełnym przekonaniem twierdzi, że w ciągu tej czterodniowej ewangelizacji odpowiedziało na wezwanie i nawróciło się około 4.000 ludzi. Po jakimś czasie dr Shaw relacjonował tę ewangelizację na jednym ze spotkań: .Drugiego dnia Bonnke, który prowadził ewangelizację, wezwał ludzi, by rozradowali się wolnością, którą tylko Jezus może dać. Powiedział im, by się pozbyli ozdób, związanych z zaklęciami, które nosili na swoich rękach, nogach i szyjach”. W odpowiedzi na to wiele osób zerwało je z siebie i rzuciło na ziemię. Były zbierane każdej nocy i niszczone. Czystość, by była prawdziwa, musi wynikać z pragnienia i powinna być podejmowana w wolności. Setki słuchających przyjęły życie wieczne tej nocy.

Niektóre cudowne uzdrowienia stawały się świadectwem dla innych. Pewna niewidoma, młoda kobieta została przyprowadzona przez matkę na podwyższenie, gdzie obie uklękły. Gdy modlono się za nie, młoda dziewczyna wstała i od razu była gotowa świadczyć, co Jezus uczynił dla niej tej nocy. Jej oczy zostały całkowicie uzdrowione. Zdziwiona matka, widząc co się stało, uwierzyła słowom zwiastowanym przez Bonnke. Wtedy mężczyzna w średnim wieku, chory na paraliż, który od lat walczył ze swoim inwalidztwem, wszedł na podwyższenie, by zaświadczyć o mocy Bożej, która przywróciła mu zdrowie i władzę w nogach. Inny, zupełnie ślepy mężczyzna świadczył o tym, jak powracał mu wzrok do lewego oka. Świadectw takich jak te było znacznie więcej. Każdej nocy około 2.000 ludzi doznawało uzdrowienia lub pokrzepienia przez moc Bożą”.

Innym, godnym uwagi faktem, dotyczącym tej mini kampanii, była pogoda. Naprawdę było gorąco i parno. Miasto przypominało szczelnie zamkniętą saunę. Wszyscy wyczekiwali deszczu, lecz w trakcie ewangelizacji nie spadła nawet kropelka. Deszcz padał dzień przed ewangelizacją i zaczął padać po zamknięciu ostatniego spotkania. Lunął z taką mocą, że dojazd na lotnisko okazał się niemożliwy i Reinhard o mało nie spóźnił się na lot do Johannesburga.

Tytuł: Zaludnianie Nieba

Spis treści
1. NAJWIĘKSZY NAMIOT ŚWIATA 7
2. WICHRY GNIEWU 17
3. PRZEŁOM W HARARE 39
4. DOTKNIĘCIE ŚMIERCI 49
5. ŻELAZNE BRAMY ISLAMU 53
6. WYZWANIE DLA RASIZMU 61
7. POWRÓT DO ZAMBII 67
8. CUDA W LUBUMBASHI 79
9. ŚMIERĆ NA DRODZE 97
10. EWANGELIZACJA NA TORZE WYŚCIGOWYM 111
11. WEZWANIE ZE WSCHODU 117
12. SPOTKANIA W WIELKIEJ BRYTANII 121
13. ZDOBYWANIE TWIERDZY… AUSTRALIJSKICH SERC 125
14. RUCHOMA BAZA 133
15. SPRZEDAĆ… NIE SPRZEDAĆ 141
16. OGIEŃ NAD AFRYKĄ 145
17. NOWY NAMIOT 153
18. CUD W MALAWI 157
19. ZMIAŻDŻONA TWIERDZA SZATANA 163
20. CEL – EUROPA 167

Zobacz również

Boży Generałowie - Przebudzeniowcy

Boży generałowie Przebudzeniowcy – Roberts Liardon

Fascynujące duchowe biografie najpotężniejszych kaznodziejów z czasów wielkich przebudzeń m.in.: Johna i Charlesa Wesleya, twórców …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *