Życie i wiara Corrie ten Boom

Życie i wiara Corrie ten Boom „Biografia Corrie to coś więcej niż historia pewnej kobiety.To przykład Bożego działania w życiu człowieka, który poddaje się jego prowadzeniu i woli. C.C. Carlton napisała biografię Corrie ten Boom, która w czasie II wojny Światowej za ratowanie Żydów wraz z siostrą uwięziona została w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück, z którego cudem została zwolniona. Za postawę miłosierdzia wobec żydów całą jej najbliższa rodzina zapłaciła cenę życia. Pomimo tego, Corrie ten Boom nadal pozostała głęboko wierząca i do końca swojego życia podróżowała po świecie świadcząc o Bożej miłości i wierności w jej życiu.

Fragm.
… Największe wyzwanie spotkało ją w Berlinie. Wiele spotkań planowano zgodnie z jej potrzebami, a po ich zakończeniu zajmowała się poradnictwem. Pewnego wieczora była zmęczona i niecierpliwa. Jakiś mężczyzna stał w rogu sali i czekał aż wszyscy pozostali wyjdą. Patrząc na niego Corrie pomyślała, że nie chciałaby go spotkać w ciemnym zaułku. Wreście zwróciła się do niego niespokojna:
– W czym mogę panu pomóc?
Spuścił głowę i nie odpowiedział. Ton głosu Corrie nabrał ostrego brzmienia:
– Proszę posłuchać, wielu ludzi jeszcze czeka. Jeśli nie powie pan o co chodzi, nie będę wiedziała, jak panu pomóc.
Kiedy zobaczyła rozpacz na jego twarzy, pożałowała swojego nastawienia i zaczęła cicho się modlić o mądrość na resztę rozmowy. Kiedy przemówił, Corrie zrozumiała, dlaczego był taki spięty:
– Jestem jednym ze strażników z Ravensbruck. Byłem tam w czasie, kiedy pani była więźniarką. Podczas Bożego Narodzenia przyjąłem Jezusa Chrystusa jako mojego Zbawiciela. Pokutowałem za moje grzechy, a potem poprosiłem Boga, żeby dał mi możliwość, by poprosić jedną z moich ofiar o przebaczenie. Dlatego tu jestem. Wybaczy mi pani?
Corrie opowiadała później, że poczuła jak gorący strumień przepływa przez jej ramię i usuwa nienawiść z jej serca. Wyciągnęła rękę i uścisnęła jego dłoń.
– Przebaczam panu wszystko – powiedziała, a potem otworzyła Biblię. Przeczytała List Jana 1,7.9.
– W tych wersetach jest napisane, że pana grzechy są przebaczone. Czy to nie jest cudowne, że możemy w to wierzyć?
Były strażnik obozu koncetracyjnego ukrył twarz w dłoniach i rozpłakał się:
– A ja nie mogę sobie przebaczyć…

Zmawiać można u wydawcy:
Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu
skrytka pocztowa 4
32-600 Oświęcim
lub pod telefonem
338430667

Tytuł: Życie i wiara Corrie ten Boom

Autor: Carlson Carole C.

cena detal: 15.00 zł
Wydawca: Logos Press
ISBN: 978-83-60917-72-5
Kod kreskowy: 9788360917725
Ilość stron: 207
Format: 15×21 cm
okładka: miękka

Zobacz również

Życie i doświadczenia Marii B. Woodworth

Życie i doświadczenia Marii B. Woodworth

Niezwykła historia Marii B. Woodworth, ewangelistki, która przemierzała całe terytorium Stanów Zjednoczonych mówiąc o Bożej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *