Boży podbój – Aiden W. Tozer

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Boży podbój Aiden W. Tozer (1897-1963) był autorem książek i artykułów oraz kaznodzieją żyjącym i pracującym w Stanach Zjednoczonych. Jego publikacje wywierały i wywierają nadał wielki wpływ na chrześcijan szukających głębokości życia duchowego.

SPIS TREŚCI:
Wstęp
Przedmowa
Odwieczne Trwanie
W słowie czy w mocy
Tajemnica powołania
Zwycięstwo poprzez klęskę
Zapomniany
Oświecenie Duchem
Duch jako moc
Duch Święty jako ogień
Dlaczego świat nie może przyjąć
Życie wypełnione Duchem

Ze wstępu

Książka ta zawiera siłę i gorzkość leku. Gdy jednak zażyje się go ze skruszonym sercem i w wierze, zadziała skutecznie. Być może lek ten będzie nazbyt gorzki dla obecnego pokolenia – pełnego samozachwytu, wyczerpanego emocjonalnie przez pustkę słów i gadaninę niektórych przywódców, biegłych w używaniu gładkich i bezpiecznych frazesów teologicznych, którzy pomimo swych najlepszych intencji sami zostają zwiedzeni. Tylko pozbawieni nadziei skorzystają z zawartych tutaj myśli. Niech Pan powali wielu; niech się rozmnożą ci, którzy nadziei nie mają. Tylko wtedy będziemy mogli doświadczyć tego, co niektórzy z nas znają tylko ze słyszenia.

Znajdą się też tacy, którzy nie zgodzą się z pewnymi rzeczami, mówiąc: za dużo tego lub za dużo tamtego; lecz są to jedynie wybiegi. Nie wchodź w ich szeregi. Bo jeśli jest to tylko inne sformułowanie lub jeśli zwiastujący rozumie inaczej suwerenność, świętość, człowieczeństwo – a ma rację, to co wtedy zrobisz? Gdy studiowanie skórki na owocu nazbyt cię pochłonie, możesz pominąć jego miąższ.

Autor tej książki jest prorokiem, mężem Bożym; świadczą o tym zarówno jego życie, jak i nauczanie. On po prostu mówi, nie zwiastuje, nie smaga Bożym przesłaniem tych z nas, którzy są nędzarzami, choć wydaje się nam, że jesteśmy bogaci i że niczego nam nie brak. Nie bój się grzmotu tego języka. Nie lękaj się odważnej i rozdzieranej piorunami jego mowy. Gdyż do tych wszystkich, którzy usłyszą i do tych wszystkich, którzy usłuchają, przychodzi Boża odpowiedź – ON SAM.

William Culbmson
Prezydent Moody Bibie Institute

Tytuł: Boży podbój

autor: Aiden W. Tozer
tytuł oryginału : The Divine Conqest
tłumaczył(a): Eliza SZYMULA
wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Zobacz również

Goliat musi upaść

Goliat musi upaść – Louie Giglio

Goliat musi upaść. Czyż lęk, niepokój, brak poczucia bezpieczeństwa, gniew, nałogi, uzależnienia nie paraliżują naszego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *