Diabelska pułapka – John Bevere

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Diabelska pułapkaKsiążka Diabelska pułapka odkrywa prawdę o jednej z najbardziej zabójczych pułapek szatana, która utrzymuje wierzących z dala od Bożej woli. Większość ludzi uwięzionych w tej pułapce nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Nie daj się oszukać! Na pewno napotkasz na swojej drodze urazę i to od ciebie zależy w jaki sposób zdarzenie to wpłynie na twoją relację z Bogiem. Twoja reakcja decyduje o twojej przyszłości.

Jeśli rozprawisz się z urazą w twoim życiu w odpowiedni sposób, staniesz się silniejszy zamiast bardziej zgorzkniały.
John Bevere pokazuje jak być uwolnionym z diabelskiej pułapki – od urazy, oraz jak pozbyć się mentalności ofiary.

Znajdziesz odpowiedzi na trudne pytania, takie jak:
• Czy naprawdę muszę przedstawiać własną wersję wydarzeń?
• Jak mogę walczyć z podejrzliwymi myślami i brakiem zaufania?
• Jak mogę przestać myśleć o zranieniach z przeszłości?
• Jak mogę na nowo zaufać komuś, kto mnie głęboko zranił?

Ta książka pomoże ci uwolnić się z diabelskiej pułapki urazy, a jednocześnie uzdolni do bycia od niej wolnym, pozwalając ci na relację z Bogiem bez przeszkód.

John Bevere jest jednym z najlepiej sprzedających się autorów oraz popularnym mówcą. On oraz jego żona, Lisa, również autorka wielu bestsellerów, w 1990 roku założyli organizację Messenger International. Ich misja rozrosła się do wielopłaszczyznowej o zasięgu międzynarodowym. Prowadzą również cotygodniowy program „The Messenger”, który jest nadawany do 214 krajów świata. John Bevere jest autorem wielu książek.

Diabelska pułapka okazała się największym bestsellerem John`a Bevere`a. W ciągu dziesięciu lat sprzedano ponad 400,000 egzemplarzy. Nadal widnieje na liście
światowych bestsellerów. To wydanie dodatkowo zawiera świadectwa przemiany życia ludzi, którzy przeczytali pierwszą wersję książki.

Patronat medialny: Radio Chrześcijan

Tytuł: Diabelska pułapka

Autor: John Bevere
Wydawca: Szaron

Stron: 240
ISBN: 978-83-63271-08-4
Okładka: miękka

Spis treści

Przedmowa …………………………………………….. 7
Wstęp …………………………………………………………….. 11
1. Ja, urażony? …………………………………………………….. 17
2. Serca szeroko otwarte dla urazy …………………………………. 29
3. Jak mogło mi się to przydarzyć? …………………………………. 43
4. Ojcze, Ojcze ……………………………………………………. 57
5. Jak rodzą się duchowe włóczęgi …………………………………. 75
6. Ucieczka od rzeczywistości ………………………………………… 93
7. Stabilny fundament ………………………………………………….. 107
8. Wszystko, co może zostać poruszone, będzie poruszone ………………… 125
9. Skała zgorszenia ………………………………………………… 145
10. Abyśmy ich nie urazili …………………………………………. 165
11. Przebaczenie: nie dajesz, nie otrzymujesz …………………. 179
12. Zemsta: pułapka …………………………………………… 195
13. Ucieczka z pułapki ………………………………………. 209
14. Cel: pojednanie ……………………………………….. 221
15. Epilog: podjęcie działania ……………………………….. 233

Fragment książki Diabelska pułapka

Każdy, kto zajmował się zastawianiem pułapek na zwierzęta wie, że pułapka musi spełniać dwa wymogi, aby być skuteczną. Musi być ukryta, aby zwierzę jej nie zauważyło, i musi mieć założoną przynętę, która zwabi zwierzę w zasięg jej działania. Szatan, nasz przeciwnik, zna te zasady i stosuje je w swoich podstępnych i śmiertelnych pułapkach, które zastawia na nasze dusze. Jego pułapki są dobrze ukryte i wyposażone w przynętę. Szatan, a razem z nim jego zastępy, nie jest prostakiem, jak wielu wierzy. Potrafi być bardzo subtelny i specjalizuje się w oszustwie. Jest pokrętny w swoich poczynaniach, przebiegły i sprytny. Nie można zapomnieć, że potrafi podszywać się pod posłańca światła. Jeżeli nie jesteśmy wyćwiczeni w Słowie Bożym i nie potrafi my rozdzielać dobrego od złego, nie będziemy w stanie rozpoznać jego pułapek.

Jedną z najbardziej podstępnych i zwodniczych rodzajów przynęt, na którą natykają się wszyscy chrześcijanie, jest uraza. W zasadzie sama w sobie nie jest śmiertelna – jeżeli pozostaje wewnątrz pułapki. Jeżeli jednak połkniemy ją i nakarmimy nasze serce, to zostaniemy urażeni. Wydajemy wtedy wiele owoców, takich jak obraza, gniew, zniewaga, zazdrość, odrzucenie, zmaganie się, zgorzknienie, nienawiść, zawiść. Niektórymi następstwami przyjęcia urazy są: ataki słowne, zranienia, podziały, oddzielenie, zniszczone przyjaźnie, zdrady i oddalanie się od Pana.

Często ci, którzy są urażeni, nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Nie widzą swojego zniewolenia, ponieważ są tak bardzo skupieni na całej krzywdzie, która została im wyrządzona. Zaprzeczają, że coś jest nie tak. Najlepszym sposobem, w jaki wróg może nas oślepić, jest skupienie naszej uwagi na nas samych.

Celem tej książki jest ujawnienie prawdy o tej pułapce wroga, pokazanie drogi ucieczki i sposobów jej unikania. Wolność od urazy jest rzeczą kluczową w życiu każdego chrześcijanina, ponieważ sam Jezus powiedział, że niemożliwym jest przeżycie swoich dni na ziemi i uniknięcie okazji do bycia urażonym (Łk 17:1).

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Zobacz również

Goliat musi upaść

Goliat musi upaść – Louie Giglio

Goliat musi upaść. Czyż lęk, niepokój, brak poczucia bezpieczeństwa, gniew, nałogi, uzależnienia nie paraliżują naszego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *