Jak pokochać swój kościół

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Jak pokochać swój kościółKsiążka Dereka i Nancy Copleyów łączy w sobie, co czyni ją tak szczególną, realistyczne spojrzenie na sytuacje panujące w naszych zborach i przekonanie o praktyczności chrześcijańskich ideałów. Autorzy ze szczerością mówią o sprawach, które, choć niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszych zborów i atmosfery, jaka w nich panuje, są często przemilczane. Nie popadają jednak w pesymizm ani bezproduktywne narzekanie – wręcz przeciwnie, ich książka jest pełna nadziei, że możemy zrobić wiele, aby takie sytuacje poprawić.

Pomimo powagi omawianych spraw książka utrzymana jest w bardzo pogodnej atmosferze. Każdy z rozdziałów poprzedzony jest żartobliwym rysunkiem, podsumowującym jego treść i zakończony zestawem pytań do rozważenia, dzięki czemu książka ta doskonale nadaje się do studiowania na spotkaniach grup domowych. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie – zarówno osoby, które są w naszych społecznościach od wielu lat, jak i te, które trafiły do nich dopiero niedawno.

Autorzy poruszają takie kwestie, jak: podstawy psychiki ludzkiej, potrzeby osobiste, chrześcijańska dojrzałość, krytycyzm i przewrażliwienie, ludzkie opinie, rola kobiet w zborze, gościnność, konflikty i przywództwo w zborze. O każdej z nich piszą w oparciu o nauczanie Pisma Świętego i swoją własną długoletnią praktykę duszpasterską.

Wydawca: Chrześcijański Instytut Biblijny

Spis treści:
Od wydawcy
Przedmowa
Cele i rzeczywistość
Jak funkcjonują ludzie
Chrześcijańska dojrzałość
Zaspokajanie ludzkich potrzeb
Krytycyzm i przewrażliwienie
Punkt widzenia innych ludzi
Kobiety w zborze
Kłótnie
Bądźmy przyjaźni
Dom
Ktoś musi być szefem
Zakończenie

Tytuł: Jak pokochać swój kościół

Autor: Derek i Nancy Copley
162 strony, format 12,5 x19,5 cm
ISBN 83-909330-6-3

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Zobacz również

Oblubienica Pana

Oblubienica Pana – Gene Edwards

Tytuł: Oblubienica Pana Autor: Gene Edwards ISBN: 8390172593

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *