Różne

Konkordancja Biblijna do Pisma Świętego

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Konkordancja BiblijnaKonkordancja Biblijna do Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Nowy Przekład z języków hebrajskiego i greckiego. Do tzw. Biblii Warszawskiej.

Konkordancja biblijna. Pozwala ona szybko odnaleźć poszukiwany tekst Pisma Świętego, sprawdzić zastosowanie pewnych słów czy myśli w innych miejscach ksiąg świętych. Prezentowana konkordancja odpowiada potrzebom dzisiejszej biblistyki, posiada obfity wybór haseł oraz ich dokumentację.

Praca autorstwa Mieczysława Kwietnia oraz Józefa Kajfosza.
Konkordancja do popularnej „brytyjki”, zwanej też Biblią warszawską.

Konieczność korzystania z tego typu opracowań zrodziła się w średniowieczu z potrzeb pastoralno – praktycznych i homiletycznych. Były to konkordancje wyrazowe. Dzięki nim porównywano ze sobą słowa i odpowiednio je grupowano, ukazując ich pełne spektrum znaczeniowe. Konkordancje te miały wykazać, że Biblia jest jednością. Dzięki użyciu nowoczesnych technik przetwarzania danych niniejsza konkordancja jest kompletna i opracowana z iście komputerową precyzją. Jej wydanie prowadzi do jeszcze większego upowszechnienia Pisma Świętego w społeczeństwie polskim i zachęca do stałego obcowania z Biblią w Kościele, rodzinie i życiu codziennym. Dzieło to bardzo ułatwia kontakt z Biblią nie tylko specjalistom, ale także początkującym czytelnikom Pisma Świętego.

Tytuł: Konkordancja Biblijna do Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Nowy Przekład z języków hebrajskiego i greckiego.

Dane techniczne
Autorzy: Józef Kajfosz, Mieczysław Kwiecień, Henryk Krzysiuk
Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
Okładka: twarda, szyta, obwoluta, złote tłoczenia

Tom I: A-Ó: 1423 s., ISBN: 8370240593
Tom II: P-Ż: 1488 s., ISBN: 8371460295

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button