Życie chrześcijańskie

Piękno nietolerancji – Josh i Sean McDowell

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Piękno nietolerancji - Josh i Sean McDowellDookoła nas toczy się walka duchowa o serca i umysły młodych ludzi. Jednym z oręży stosowanym przez świat jest tolerancja kulturowa, która wykracza daleko poza poszanowanie zachowań i wierzeń innych ludzi. Głosi ona przekonanie, że nie istnieje hierarchia prawd moralnych, lecz wszystkie one są sobie równe. W tradycyjnie pojmowanej tolerancji przyznajemy innym prawo do wierzenia, w co chcą i zachowywania się inaczej niż my sami, bez jednoczesnego popierania tych działań. Inaczej jednak jest w tolerancji kulturowej. Według niej wszyscy ludzie mają prawo nie tylko do wierzenia, w co chcą, i postępowania inaczej, ale również mają prawo do wymagania od innych uznania tego, że żadne wierzenia, wartości i prawdy nie są lepsze od pozostałych. W gruncie rzeczy chodzi więc o uznanie poglądu, że prawda jest subiektywna, a poglądy żadnej osoby nie powinny być poddawane czyjejkolwiek ocenie ani kiedykolwiek uznawane za niewłaściwe.

Wydaje się, że w dzisiejszym świecie tolerancja kulturowa jest wszechobecna.

Nasze dzieci bombardowane są nią w szkole, poddawane jej wpływom zgodnie z prawami stanowionymi przez rząd, indoktrynowane przez sztukę i media, a niejednokrotnie nasycane nią nawet w Kościele. Pod jej wpływem młode pokolenie zaczyna wierzyć, że nie istnieje uniwersalna prawda moralna, a każdy człowiek może sam decydować o tym, co jest dla niego dobre i co właściwe. Może się wydawać, że sytuacja jest tragiczna, gdyż negatywny wpływ, jaki kultura masowa wywiera na młode pokolenie jest ogromny. Nie martwmy się jednak – jest jeszcze nadzieja. To prawda, że tolerancja kulturowa jest niemal powszechna, ale jako rodzice nadal mamy przecież ogromny wpływ na życie naszych dzieci.

Josh i Sean McDowell w swojej książce w prosty sposób pokazują, jak wpajać młodym ludziom właściwe wartości i postawy oraz uczyć ich zachowywania wysokich standardów moralnych, szczególnie w kręgach kulturowych, które tych wartości nie podzielają. W bardzo przejrzysty sposób wykazują również błędy współczesnego postrzegania tolerancji i uczą Bożego spojrzenia na moralność w świecie poprawności politycznej.

Dane książki

Podtytuł: Spojrzenie na moralność i poprawność polityczną Bożymi oczami

Autor: Josh i Sean McDowell
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2018
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 224

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

Rekomendacje

Oto wiadomość, która trafia do nas w odpowiednim momencie – jasno przedstawiona, wyjaśniona w pomysłowy sposób, efektywnie uargumentowana. Jest doskonałym antidotum, ofiarowanym nam z miłością na wątpliwości, które tak wielu odczuwa w związku z tym niezwykle ważnym tematem.

-Lee Strobel, autor bestsellerów i wykładowca na Baptystycznym Uniwersytecie w Houston

Temat i natura tolerancji wywołują liczne wątpliwości. Powinniśmy być tolerancyjni? A może nietolerancyjni? Josh i Sean McDowell dzielą się swoimi cennymi spostrzeżeniami, po-ruszającymi historiami i oferują praktyczny przewodnik po współczesnym świecie – uczą, jak się połapać w kulturowym zamieszaniu i z miłością opowiedzieć się po stronie prawdy.

-David Limbaugh, prawnik i autor książki The Emmanuel Code

Piękno nietolerancji to prawdopodobnie najważniejsza i najbardziej potrzebna książka w bibliotece naszego życia – zaraz po Biblii. W przeciwieństwie do niektórych nauczań i kultów głosi, że wszystkie drogi prowadzą nie do nieba, tylko do piekła. Możemy koegzystować na ziemi, ale nie spotkamy się w niebie, jeśli nie oprzemy swojego życia na przelanej krwi Chrystusa i nawróceniu. Josh i Sean stworzyli coś, co przewróci świat wielu ludzi do góry nogami, ponieważ przedstawili Słowo takim, jakie jest. Tak, nietolerancja jest piękna, a zwodzenie ludzi jest więcej niż ohydne. Oby miliony ludzi sięgnęły po tę książkę, a dzięki temu pokochały Najważniejszą Książkę Na Świecie (Biblię).

– Frank Shelton, autor, ewangelista, przedstawiciel regionalny, współautor (wraz z Billym Grahamem) książki My Hope

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button