Dla kobietŻycie chrześcijańskie

Jak przezwyciężyć depresję – przewodnik dla kobiet

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Jak przezwyciężyć depresję - przewodnik dla kobietNiemal każda kobieta w jakimś okresie swojego życia doświadczy paraliżujących skutków depresji. Z emocjami, które pozbawiają cię sił i energii, można sobie jednak poradzić, a nawet je przezwyciężyć.

Książką Jak przezwyciężyć depresję? niesie ze sobą pociechę i nadzieję. Autorzy są doświadczonymi terapeutami, którzy zachęcają do holistycznego podejścia w poradnictwie, służbie zdrowia, duchowości i – jeśli to konieczne – stosowaniu leków. Ta inspirująca pozycja pomoże ci:
» zbadać symptomy depresji
» zrozumieć jej przyczyny
» zdobyć wiedze na temat leczenia całego ciała, oraz
» wyruszyć w drogę po zdrowie

Dowiedz się, na czym polega proaktywne podejście do rozwoju przez depresję.

Odkryj, czego możesz się dzięki niej nauczyć i jak osiągnąć większą dojrzałość.

O autorach

ARCHBALD D. HART pełni funkcje licencjonowanego psychologa w stanie Kalifornia oraz dyplomowanego psychofarmakologa. Poza tym jest profesorem psychologii w Fuller Teological Seminary i autorem wielu książek.

CATHEREINE HART WEBER to licencjonowana terapeutka małżeńska i rodzinna. Specjalizuje się w psychoterapii z chrześcijańskiej perspektywy. Jest współautorką książki Tajemnice Ewy. Jak zrozumieć kobiecą seksualność? – pisze i wykłada na tematy związane z małżeństwem, rodzicielstwem, seksualnością i zdrowym stylem życia.
Autor: Hart Archibald

Dane

Oprawa: miękka
Ilość stron: 224
Format (wymiary): 207×140
ISBN: 978-83-86941-80-3
Przekład (tłumacz): Jan Muranty
Redakcja i korekta: Ita Turowicz
Opracowanie graficzne: Marcin Polański
Skład i łamanie: Sylwia Pilich

Fragment książki

Przygnębienie rzecz ludzka
Życie pełne jest emocjonalnych wzlotów i upadków. Wszystkim nam zdarza się doświadczać chwil melancholii. Niemal każda kobieta w pewnym momencie życia dozna jakiejś formy przygnębienia, od łagodnego po całkiem ostre, które potrafi nawet działać paraliżująco.
Dziwne? Istnieje wielka różnorodność depresji, poczynając od zwyczajnych przypadłości, które przechodzą same, aż po stany kliniczne, które – jak w przypadku Neny – wymagają leczenia. Medyczna odmiana depresji może być bardzo kłopotliwa, a niestety, staje się coraz bardziej powszechna wśród współczesnych kobiet. Jest więc rzeczą absolutnie niezbędną, by samej się dokształcać i dowiadywać na temat możliwych zagrożeń.

Dobrze będzie zacząć od uświadomienia sobie, co znaczy „normalna” depresja oraz dlaczego stała się dziś tak powszechna. Tempo życia, chroniczny stres, konflikty w związkach, zranienia, odrzucenia oraz wahania systemu odpornościowego wtrącają naszego ducha w stan chaosu. Są to jednak „normalne” konsekwencje bycia człowiekiem. Ludzie zostali zaprojektowani, by doświadczać smutku i bólu w chwilach rozmaitych nieszczęść. Ponadto ciało kobiety nieustannie dostosowuje się do wahań poziomu hormonalnego, zwłaszcza zaś podczas porodu i choroby.

Najbliżsi chorują i umierają, a nasze marzenia nie zawsze chcą się spełnić. W rezultacie czujemy się rozczarowane, przybite, bywa, że i zrozpaczone, co stanowi część codziennego życia.
Czasami jednak – może nawet często – zwykłe przygnębienie przeradza się w poważniejsze i bardziej wyczerpujące doświadczenie. Dobra wiadomość polega na tym, że – z Bożą pomocą – depresja może stać się dla ciebie czynnikiem terapeutycznym, pomagając osiągnąć dojrzałość w osobistym i duchowym życiu.

Tytuł książki: Jak przezwyciężyć depresję – przewodnik dla kobiet

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button