Sok z owocu życia – Follette John Wright

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Sok z owocu życiaOD WYDAWCY
John Wright Follette był zarówno jasnowidzem, jak i prorokiem. Jego pisma są unikalne, a w nich autor dzieli się z czytelnikami swoimi odkryciami, które są wynikiem jego osobistych przemyśleń odnośnie Słowa Bożego. Artykuły zawarte w tej książce nie były jeszcze publikowane w formie książki, chociaż pojawiały się już w różnych czasopismach.

John Wright Follette był najbardziej oddanym chrześcijaninem, który złożył trzy śluby: Czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. “Mogę przekazać to jako osobiste świadectwo”, powiedział Follette, “że te głębokie objawienia prawdy i wyraźne zrozumienie spraw Bożych, przyszły jedynie przez cierpienia”. Jego życie w pełni potwierdzało to, co mówił lub pisał. Czytaj i bądź błogosławiony tak, jak my, którzy przygotowywaliśmy i wydaliśmy tę książkę.

Wybrane rozdziały:
Żywy Chrystus
Dominująca osobowość Jezusa
Zgubiony grosz
Kroki posłuszeństwa czyniące cud
Poznany w łamaniu chleba
Paweł, według Marka 4,28
Boskie zastępstwo
Potrójne objawienie
Żłób w moim sercu
Odtrącony gość

Autor: Follette John Wright

O autorze:

Ten uzdolniony poeta-kaznodzieja Hugenotów z New Pelz, N.Y. wywodzi się z niepokonanych ludzi, których potomkowie tworzyli historię. Jego przodkowie byli wśród pierwszych osadników w latach 160 (Sześć pokoleń później ten człowiek jest w dalszyr ciągu częścią historii New Palz. Tu ukończył College, przygotowanie do służby kaznodziejskiej na Taylor University i Drew Theological Semmary?

Przez wiele lat był nauczycielem w Elim Bibie School w Rochester, N.Y., a następnie w Southern California Bibie College. Później został powołany na szersze pole, usługując na konferencjach i spotkaniach po całym świecie. Jest autorem kilkunastu książek i był członkiem nowojorskiego stowarzyszenia poetów. Zmarł 3 października 1966, w wieku 82 lat i został pochowany w New Palz, N.Y.

Fragment z książki „Sok z owocu życia”

1 DOMINUJĄCA OSOBOWOŚĆ JEZUSA

Chrześcijaństwo jest zdominowane przez dynamiczną, żywą osobę. Objawia się to w różnych dziedzinach. Jednakże jest pewne centrum, z którego promienieje życie i siła do jego istnienia, a jest to osobowość niezwykła – nasz Pan i Zbawiciel, Jezus Chrystus.

Chrześcijaństwo opiera się o filozofię, ale po dwóch tysiącach lat studiowania i przeżyć nie wszyscy chrześcijanie zgadzają się, czym ta filozofia jest. Nie zrozumcie mnie źle. Ja nie uważam, że Chrystus przyszedł na świat, aby przynieść filozofię. Chrześcijaństwo to coś więcej niż filozofia. Jednak z tych mistrzowskich nauk i mądrości chrześcijańskiej jesteśmy w stanie wyciągnąć odpowiednią filozofię, jako podstawę do zdrowego i pełnego znaczenia życia. Kiedykolwiek zagłębiałem się w “Historię Filozofii” Williama Duranta, zawsze wychodziłem bardziej oddany i pokornie poświęcony cudownemu Chrystusowi.

Jako istoty rozumne, poszukujemy filozoficznych odpowiedzi na życie i zdrowych podstaw do budowania charakteru. Przyjmując Chrystusa i Jego poselstwo, nie redukujemy chrześcijaństwa do filozofii. Nie możemy, ponieważ chrześcijaństwo jest ŻYCIEM, a filozofia, którą znajdujemy, jest jedynie mądrością i prawem, według których należy żyć. Chrześcijaństwo polega na filozofii najbardziej zadowalającej ludzkie serce, jeżeli to serce jest szczere i na tyle pokorne, by przyjąć jej hipotezy i pozwolić, by te prawa zdominowały całą trójcę człowieka – ducha, duszę i ciało.

Myśląc o tej fazie chrześcijaństwa, zobaczmy, co na ten temat ma do powiedzenia Biblia: “Podczas, gdy Żydzi znaków się domagają, a Grecy mądrości poszukują, my zwiastujemy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie zgorszenie, a dla pogan głupstwo. Natomiast dla powołanych — i Żydów i Greków, zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą” (IKor 1:22-24).

Tu Paweł mówi nam to samo. Żyd reprezentuje religijną sferę życia ludzkiego – on jest dostarczycielem religii w rodzinie i w taki sposób funkcjonował, dając ludzkości Nadzieję dla świata— Chrystusa i Pana. Grek reprezentuje mądrość i filozofię życia. Grecja przewodziła światu w tej dziedzinie i do dnia dzisiejszego powracamy do ich najznakomitszych filozofii. Korzenie wszystkich innych współczesnych mądrości i filozofii tkwią głęboko w gruncie Grecji.

Dlatego Żydom do zadowolenia potrzebne były znaki lub moc. Grekom mądrość. Ale kiedy przyszedł Chrystus w swoim doskonałym objawieniu, był dla Żydów nie znakiem, ale kamieniem obrazy. Dla Greków natomiast nie był mądrością, którą można umieścić w ramach ludzkiej filozofii, ale był głupstwem. Jednak, chwała Bogu, dla tych, którzy zostali powołani, stał się mocą Bożą i mądrością Bożą. To znaczy, że Chrystus jest doskonałą odpowiedzią na wszelkie ludzkie pragnienia doznań religijnych. On jest ciągiem dalszym życia religijnego rasy ludzkiej i zaspokojeniem niewymownych dążeń i potencjalnych możliwości osobistej społeczności z Bogiem. On jest doskonałą odpowiedzią na pytanie religii wszystkich wieków.

Tytuł: Sok z owocu życia

Wydawca: Searchlight
ISBN: 1-900119-04-8
Ilość stron: 144
Format: 13×20 cm
okładka: miękka

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Zobacz również

Wiara, by zmieniać Świat

Wiara, by zmieniać Świat – Lester Sumrall

Tytuły rozdziałów: 1. Wiara, by zmieniać świat 2. Zdobywanie wiary 3. Czym jest wiara? 4. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *