Życie chrześcijańskie

Sztuka przyjaźni – Alan Loy McGinnis

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Sztuka przyjaźni Czy masz kogoś bliskiego? Czy jest ktoś, komu możesz powiedzieć wszystko?

Amerykański pisarz wskazuje, jak znaleźć odpowiedzi na te niełatwe pytania, podpierając się wynikami swej wieloletniej pracy psychologa. Robi to w sposób przyjacielski, unikając mentorskiego tonu.

Omawia sposoby pogłębiania kontaktów towarzyskich, wzmacniania zażyłości, umiejętności prowadzenia rozmowy, sztuki otwierania się przed innymi, okazywania uczuć, sztuki afirmacji i twórczego przebaczenia. Z niesłabnącą siłą uświadamia nam, że przyjaźń podobnie jak miłość jest czymś, co tworzy się przez drobne gesty dobroci. Warto więc zacząć od zmiany samego siebie. Pozbyć się wrogości i agresji i co za tym idzie osamotnienia w społeczeństwie.

Każda z omawianych zasad zilustrowana została wieloma przykładami z bogatej praktyki terapeutycznej autora.

Opinia o książce

Przyjaźń jest cennym skarbem w życiu każdego człowieka, źródłem radości i wsparcia w wielu chwilach. Z poradnika czytelnik dowie się, jak pielęgnować przyjaźń, zachowując przy tym szacunek dla drugiego człowieka i samego siebie. Autor poradnika Sztuka przyjaźni w zrozumiały sposób wyjaśnia, jak otworzyć się na bliskie relacje z drugim człowiekiem i sprawić, aby otaczali nas ludzie, na których możemy polegać.

Alan Loy McGinnis wykorzystuje swoje doświadczenie psychologa i psychoterapeuty, powołuje się na koncepcje psychologiczne, prezentuje je w sposób klarowny i popiera przykładami z życia historycznych postaci.

Porusza także temat asertywności, przyjaźni w relacji miłosnej, pielęgnowania bliskości między partnerami oraz utrzymania satysfakcjonującego związku. Książkę tę można polecić osobom, które chcą polepszyć swoje kontakty z bliskimi, poznać psychologiczne zjawiska, obecne w relacjach międzyludzkich i wykorzystać je do odnalezienia satysfakcji i spełnienia zarówno w przyjaźni, jak i miłości.

dr Marta Porębiak Wydział Psychologii SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

Dane książki:

Tytuł: Sztuka przyjaźni
Podtytuł: czyli jak zbliżyć się do ludzi, na których ci zależy
Rok wydania: 2019
Autor: Alan Loy McGinnis
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button