Promyk nadziei na każdy dzień roku
Obdaruj swoje dziecko Bożą Łaską na każdy dzień!
Łaska jest…
Najpiękniejszym darem od Boga…
Czymś, na co sobie nie zasłużyliśmy…
Większa, niż jesteśmy w stanie pojąć.
W jaki sposób możesz zaszczepić tę wspaniałą nowinę o Bożej Łasce w sercu swojego dziecka?
Przedstawiamy dostosowaną dla najmłodszych czytelników wersję rozważań na każdy dzień autorstwa Maxa Lucado.
Promyk nadziei na każdy dzień to przesłanie o Bożej dobroci przedstawione w przystępny i zrozumiały dla każdego dziecka sposób. Wspólne czytanie rozważań zawartych w niniejszej książeczce może być wspaniałym sposobem na spędzanie czasu w rodzinnym gronie! Rozważanie na każdy kolejny dzień zawiera werset z Pisma Świętego oraz przesłanie zachęcające czytelnika do szukania kontaktu z Bogiem. Znajdziesz tu również wskazówki, w jaki sposób można dzielić się darem Bożej Łaski z innymi ludźmi.
Max Lucado jest bestsellerowym autorem książek, które sprzedały się w ponad 130 milionach egzemplarzy na całym świecie. Max oraz jego żona Denalyn mieszkają w Teksasie razem ze swoim psotnym psiakiem Andym.
Dane książki:
Autor: Max Lucado
Wydawca: Wydawnictwo SZARON
Przykład (fragment)
Bóg słucha
Głośno wołam do Pana, głośno błagam Pana. Ps 142,2
Możesz mówić do Boga, bo On słucha. Zawsze. To, co musisz powiedzieć, ma znaczenie w niebie. On traktuje cię poważnie. Gdy mówisz do Boga, odwraca się, by usłyszeć twój głos. Nie ma potrzeby martwić się, że cię zignoruje. Bóg nigdy nie mówi: „Nie teraz”. Nawet jeśli twoje słowa nie są takie jak trzeba… nawet jeśli to, co musisz powiedzieć, nie wydaje się być ważne dla nikogo innego, jest ważne dla Boga, On słucha. Słucha w dzień i w nocy… nawet na lekcji matematyki. Słucha radości gracza, który wygrywa mecz… i łez tego, któremu się nie udało. Słucha smutku chorego… i strachu kogoś, kto musi pójść pierwszy raz do nowej szkoły. Kiedy samotna osoba prosi o przyjaciela, a przestraszony prosi o odwagę, Bóg słucha. Bardzo uważnie.
Rośnij w łasce
Tak jak Bóg słucha ciebie, tak rodziny i przyjaciele powinni słuchać siebie nawzajem. Kiedy posłuchasz, inni poczują się ważni. Gdy ktoś chce porozmawiać, nie mów: „Za minutkę”. Powiedz: „Słucham!”.