BiblieNowy Testament

Nowy Testament (duża czcionka)

Oceń książkę
Ocena: 4.5/5. Od 2 głosów.
Proszę czekać...

Nowy Testament (duża czcionka) Pomysł wydania Nowego Testamentu w wersji z dużymi literami narodził się w 2011 roku dzięki rozmowom z wieloma czytelnikami Pisma Świętego.

Wiele osób, pragnących regularnie czytywać Pismo Święte, skarży się na małe litery i nieczytelne czcionki w dostępnych wydaniach, co znacznie utrudnia lekturę. Problem jest szczególnie bolesny dla osób starszych, których wzrok nie jest już tak sprawny jak za czasów młodości.

Dodatkową trudnością, szczególnie dla osób starszych, jest wysoki koszt dostępnych egzemplarzy Pisma Świętego; w dodatku tym większy, im większy jest format wydania. Dla osób żyjących ze skromnych rent i emerytur zakup dużego wydania Pisma Świętego był do tej pory bardzo poważnym wydatkiem.

Te dwa cele – dostępność i łatwość czytania – postawiliśmy sobie za cel tworząc to wydanie. Po dwóch latach przygotowań i konsultacji, oddajemy w Wasze ręce jedyne w Polsce wydanie Pisma Świętego stworzone specjalnie dla osób mających problemy ze wzrokiem.

Przygotowując wydanie konsultowaliśmy się z ekspertami w dziedzinie typografii celem dobrania jak najbardziej czytelnej czcionki.

Dzięki tej współpracy czcionka, którą wydrukowaliśmy nasze wydanie Nowego Testamentu jest nie tylko znacznie większa niż w innych wydaniach, ale także została specjalnie dobrana pod kątem kształtu liter, odstępów i wielkości poszczególnych elementów – wszystko po to, aby czytanie wymagało jak najmniejszego wysiłku.

Dzięki temu litery są bardzo wyraźne i łatwe do rozróżnienia, a zmęczenie wzroku przy czytaniu naszego wydania jest znacznie mniejsze niż w przypadku innych wydań.

Wykorzystany w wydaniu tekst Nowego Testamentu jest uwspółcześnioną wersją tak zwanego Nowego Przekładu Warszawskiego, wydanego w roku 1967 przez Zjednoczony Kościół Ewangeliczny. Uwspółcześnienia dokonał Karol Czarnowski.

Przekład ten jest w warstwie językowej bardzo podobny do popularnego w polskich kościołach protestanckich tzw. przekładu warszawskiego. Dzięki zastosowaniu tego przekładu, treść Nowego Testamentu będzie bez trudu zrozumiała dla osób posługujących się do tej pory tradycyjnymi wydaniami Pisma Świętego.

Tytuł: Nowy Testament

Ważna uwaga: duża czcionka

Dane techniczne
Format: A4
Ilość stron: 30 cm x 21 cm x 3 cm
Okładka: miękka

Do czytania Pisma Świętego zachęca Radio Chrześcijanin. Właściciel Radia Biblia.

Oceń książkę
Ocena: 4.5/5. Od 2 głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

1 komentarz

 1. Opisany wyżej egzemplarz Nowego Testamentu trafił do mnie kilka lat temu. szukałem wydania NT z dużymi literami dla osób mających problemy ze wzrokiem.
  Chodziło mi też o wersję NT wyłącznie z tekstem.
  Dostępne w większości przypadków wersje są wersjami wydanymi przez Kościoły wyznaniowe, a w związku z tym uzupełnione sprofilowanymi przez te Kościoły komentarzami.
  Co prawda tekst opisanego wyżej NT zawiera pod partiami teksu odnośniki do innych miejsc z Nowego i Starego Testamentu, ale to raczej pomaga w czytaniu ze zrozumieniem, bo jeżeli w jednym fragmencie jest coś nie do końca przejrzyście przedstawione to czytając inne miejsca możemy uzupełnić obraz danego zagadnienia.
  Problem mam jeden – gdzie mógłbym kupić co najmniej kilka egzemplarzy tego właśnie wydania NT.
  Mam taką potrzebę, bo pojawiają się ciągle nowe (zazwyczaj starsze) osoby z problemami ze wzrokiem.
  Proszę o przesłanie mi tej informacji na mój adres e-mail, który podałem poniżej.
  Z poważaniem: Paweł P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button