Biografie

Nie bój się, tylko wierz – Józef Bałuczyński

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Nie bój się, tylko wierzChrześcijanie zawsze stoją przed pokusą pójścia drogą najmniejszego oporu, kierując się ideologią kultury kompromisu. Historia życia Józefa Bałuczyńskiego pokazuje wierność Boga wobec bohatera, który nie wycofał się ze swoich obietnic danych Chrystusowi, nawet w obliczu zagrożenia ze strony niesprzyjającej sytuacji socjalnej i politycznej, i który całe życie poświęcił służbie innym. Ta książka oferuje zarówno wyzwanie, jak i nadzieję dla rosnącej liczby chrześcijan, stojących w obliczu opozycji ze strony terrorystów i rządów totalitarnych, których dążeniem jest, by zmiażdżyć przesłanie Chrystusa.

Od autora

Opowiadałem swoją historię fragmentami i w różnych okolicznościach braciom i siostrom w rodzinnym kościele w Słupsku, w Polsce, i gdziekolwiek byłem zapraszany do głoszenia Słowa Bożego. Wielokrotnie mnie pytano: „Dla­czego nie napisałeś książki ze swoim świadectwem?”. Pomy­ślałem sobie: „No właśnie, dlaczego nie? Przecież moc Boga w moim życiu oddaje chwałę Bogu, a nie mnie”.

Pomimo to, przez wiele lat wahałem się, czy w ogóle na­wet myśleć o tak wymagającym przedsięwzięciu. Zamiast tego opowiadałem moje świadectwo w bezpośrednich kon­taktach z ludźmi, by mówić o Bożym uwolnieniu z łaski i działaniu Jego mocy w moim życiu. Ale teraz, gdy już bar­dzo posunąłem się w latach i zbliżam się do pełnego chwały dnia, kiedy Bóg powoła mnie do mojego wiecznego domu, chcę udostępnić swoje świadectwo jak największej liczbie ludzi i zachować je dla przyszłych pokoleń, do czasu ponow­nego przyjścia Pana i zabrania całej Jego rodziny do domu.

Dane książki:

Wydawca: Instytut Wydawniczy Compassion

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

2 komentarzy

  1. Serwis ten nie prowadzi sprzedaży książek. Jedynie informujemy o tych, które według nas zasługują na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button