Dlaczego wierzyć Biblii? – Harold J. Sala

Dlaczego wierzyć Biblii? - Harold J. SalaCzy książka naprawdę może zbudować mosty nad przepaściami, których nie potrafisz w swoim życiu pokonać? Tylko książka napisana pod Bożym natchnieniem może stawiać podobnie radykalne wyzwanie. Chcąc nam pomóc zrozumieć dlaczego Biblia jest właśnie tą jedyną książką, dr Harold Sala przedstawia fascynujące dowody, osobiste historie i przykłady tłumaczące z jakiego powodu Biblia:
• jest unikalna pod względem tego co mówi, do kogo i jaką tworzy całość
• znajduje potwierdzenie w archeologii, astronomii oraz innych dziedzinach nauki i ma z nimi bliskie związki
• pokazuje jak przekroczyć w naszym życiu przepaści związane ze znaczeniem, relacjami, etyką, czy zachowaniem

Niezależnie od tego, czy Pismo Święte jest dla Ciebie czymś nowym, czy też jest Ci znane, ta książka będzie dla Ciebie pomostem pomagającym zgłębić Biblię i wykorzystać ją w sposób pozwalający Ci lepiej poznać jej Autora – a to odmieni Twoje życie.

Harold J. Sala jest prezenterem w audycji Guidelines – pięciominutowych komentarzach o życiu – odbieranej w 49 z 50 stanów USA oraz w ponad 100 krajach. Ma doktorat z nauk biblijnych i jest mówcą o międzynarodowej renomie, jak również pisarzem i wykładowcą Biblii. Od 1963 r. pełni funkcję założyciela i prezesa Guidelines International. Jest autorem ponad 40 książek, m. in. najnowszego zbioru refleksji biblijnych Today Counts! (Dzień dzisiejszy ma znaczenie!) oraz nagrodzonych Profiles in Faith (Zarysów wiary).

Są takie książki, które trzeba przeczytać. Ta książka, jest jedną z nich. My Polacy, generalnie nie znamy Biblii albo mamy o niej mgliste pojęcia. Nie wiemy nawet , co tracimy! Nie znając Biblii, nie dajemy sobie szans na to, aby Bóg przemieniał nasze życie. Być może dlatego należymy do społeczeństw, które cieszą się niechlubną sławą nikłego wzajemnego zaufania, czy wręcz skrywanej wzajemnej wrogości oraz powszechnego braku szacunku dla prawa?
„Dlaczego wierzyć Biblii?” Nie ma chyba dla nas w Polsce ważniejszego i bardziej naglącego pytania. Odpowiedź Harolda Sali jest precyzyjna i merytoryczna. Książka jest opowiedziana w lekkim, wręcz gawędziarskim stylu. Polecam!

– Dr Zygmunt Karel, prezes fundacji IFL Polska, Koordynator „Projektu Prawda” w Polsce

Niewiele osób posiada umiejętność pisania o rzeczach ważnych, a zarazem niełatwych, w prosty i zachęcający sposób. Dr Harold Sala jest przykładem osoby, która taką zdolnością dysponuje. Sposób w jaki przedstawia on Pismo Święte i prawdy z nim związane w swojej najnowszej książce „Dlaczego wierzyć Biblii?”, może zachęcić nawet największych krytyków i oponentów do spojrzenia na tę najwspanialszą Księgę w zupełnie inny sposób. Natomiast dla ludzi, dla których jest ona objawionym Słowem Wszechmogącego, pozycja ta z pewnością będzie zachętą do jeszcze poważniejszego wgłębiania się w treść Biblii oraz do odkrywania Boga, Jego wielkiej miłości i wspaniałych planów, jakie ma On dla każdego człowieka.
Należałoby sobie życzyć, aby lektura książki Dr Sali utwierdziła jej czytelników, że bez względu na wszystko, warto sięgać do Biblii i jej wierzyć.

– Ks. Leszek Czyż, Kościół Ewangelicko-Augsburski, autor książek

Czytając książkę „Dlaczego wierzyć Biblii?”, ucieszyłem się, że jej autor przepojony jest pasją do Słowa Bożego. Harold J. Sala korzysta ze wszystkiego co najlepsze w chrześcijaństwie, aby wykazać, że ta Księga Wiary rzeczywiście jest Prawdą, a zarazem wspólnym źródłem mądrości dla wszystkich uczniów Chrystusa i ludzi dobrej woli.
Ilość podanej wiedzy, faktów, przykładów, cytatów, argumentów, sentencji i innych świadectw sprawia, iż wręcz oczywistością staje się dla czytelnika fakt, że przez lekturę Pisma Świętego spotyka się on z niezwykłą rzeczywistością. Umiejętne skomponowanie przez Harolda Sala danych naukowych, uniwersalizm w doborze autorytetów nauki, zarówno osób wierzących, jak i tych, które poszukują Prawdy, zdrowy rozsądek w ocenie źródeł, niezbędne poczucie humoru i tym podobne walory sprawiają, że dla osób, które są otwarte, nieuprzedzone w swych poglądach, książka ta może stać się przyczyną sięgnięcia do Biblii jako Prawdy, z nadzieją, że pomoże im ona w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o sens życia.
W dobie kiedy wręcz podważa się istnienie jedynej, obiektywnej prawdy i gdy ludzie gonią za nowinkami banalnych i szkodliwych ideologii, wydaje się, że bardzo ważne jest wskazanie na wyjątkowość Biblii. Jest to związane z głęboko naukowym opracowaniem dowodów na unikalną wartość tej Księgi. Dlatego osobiście szczerze i z radością każdemu polecam lekturę książki ”Dlaczego wierzyć Biblii?”. Ufam, że będzie ona miała oczywistą kontynuację w zagłębianiu Pisma Świętego, jako Słowa Bożego, a to z kolei przyczyni się do odkrycia przez czytelnika Prawdy o Bogu, który obiecał człowiekowi, iż kierując się jej wskazaniami przeżyje swoje życie z sensem, a u jego kresu zostanie zaproszony do wejścia w samą Prawdę, Piękno i Dobro, gotowy do tego, by zanurzyć się w prawdziwie Wieczną Miłość.

– Ks. Ryszard Nowak, Kościół Rzymsko-Katolicki

Harold Sala słusznie zauważył, iż jakkolwiek Biblia co roku znajduje się na czele listy bestsellerów, przez wiele osób postrzegana jest jako nieistotna, ponieważ nie uznają Boga za jej Twórcę i Przewodnika ich życia. Sala wzbogaca wiedzę naukową o fascynujące przykłady historyczne, ukazując nam księgę, która na przestrzeni wieków ukształtowała niezliczone ludzkie istnienia, i która również dziś odgrywa istotną kształtującą rolę. Podziwiam dzieło dr Sali za jego wnikliwość i dogłębne zrozumienie tematu, i gorąco ją polecam.

– Ravi Zacharias, autor książek, mówca

Dane

Tytuł: Dlaczego wierzyć Biblii?
Autor: Harold J. Sala

Rok wydania: Grudzień 2013
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 246
Wydawca: CCM

Zobacz również

Kość niezgody. Czy teoria ewolucji jest prawdziwa?

Kość niezgody. Czy teoria ewolucji jest prawdziwa?

Kość niezgody — właśnie tym jest teoria ewolucji od ponad stulecia. W marcu 1861 roku …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *