Życie chrześcijańskie

Abraham – Charles R. Swindoll

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Abraham - Charles R. SwindollWierzyć jak Abraham
Kim był Abraham – biblijny patriarcha, uznawany zgodnie przez żydów, chrześcijan i muzułmanów za „ojca wiary”?
Dlaczego niezwykła historia jego przyjaźni z Bogiem stała się punktem przełomowym w dziejach ludzkości?
Czego możemy nauczyć się od tego starożytnego nomady dzisiaj – w epoce smartfonów i internetu?

Charles R. Swindoll odpowiada na te pytania w fascynującej opowieści o jednym z najciekawszych biblijnych bohaterów wiary. Przedstawia barwny portret wielkiego człowieka, który wyprzedził swoje czasy i pod wieloma względami był podobny do nas – tak w chwilach tryumfu, jak i słabości.

Książka Swindolla to wielowymiarowa biografia, a jednocześnie praktyczny przewodnik zachęcający współczesnego czytelnika do codziennej wędrówki ze Stwórcą śladami starożytnego „ojca wiary”. Ponadczasowa historia Abrahama inspiruje do ufnego zawierzenia Bogu także w XXI wieku.

O autorze

Charles R. Swindoll – autor bestsellerowych książek o życiu chrześcijańskim i nauczyciel biblijny uznawany za jednego z najbardziej wpływowych amerykańskich kaznodziejów ostatniego półwiecza. Założył międzynarodową fundację Insight for Living popularyzującą znajomość Pisma Świętego i rozpowszechniającą praktyczne biblijne wskazania w formie audycji radiowych. Programy z wykładami Swindolla są tłumaczone na wiele języków i nadawane przez rozgłośnie na całym świecie.

Dane książki

Abraham
Autor: Charles R. Swindoll
Podtytuł: Niezwykła podróż wiary pewnego Nomady
Wydawca: Wydawnictwo Aetos

Fragment wstępu

Oliver Cromwell, żyjący w siedemnastym wieku angielski żołnierz i mąż stanu, słynął między innymi ze swego autentyzmu i bezpretensjonalności. Któregoś razu, poirytowany obowiązkami ciążącymi na nim jako na przywódcy Anglii i wyprowadzony z równowagi przez członków parlamentu, stanął przed nimi i  powiedział: „Więcej radości sprawiłoby mi, gdybym pozostał u siebie, pod lasem, hodując owce, a nie podejmował się sprawowania takich rządów”1. Pozując zaś do portretu, miał powiedzieć malarzowi: „Waszmość Lilly, domagam się, byś użył wszystkich swych umiejętności i namalował mnie takim, jakim naprawdę jestem, a nie schlebiał mi w  żaden sposób. Miej zatem baczenie na grubą i chropowatą skórę, na krosty, brodawki i wszystko inne, co widzisz na mej twarzy. Inaczej bowiem nie zapłacę ci ani szylinga za twą robotę”2. Podziwiam ludzi, którzy są autentyczni i nie udają kogoś innego, lubię też czytać biografie przedstawiające postaci historyczne Pismo Święte nie zamierza opowiadać bajek dla grzecznych dzieci.

ABRAHAM takimi, jakie były w rzeczywistości. Gdy czytam taką opowieść, nie mogę się od niej oderwać. Nie chcę przypudrowanych życiorysów. Chcę ludzi nakreślonych piórem takimi, jakimi byli naprawdę: „krosty, brodawki i wszystko inne”. W taki właśnie sposób Biblia mówi nam wszystko o pojawiających się na jej kartach osobach. Pismo Święte nie zamierza opowiadać bajek dla grzecznych dzieci. To księga mówiąca o prawdziwym życiu, pokazująca rzeczywistych ludzi, doświadczających realnych problemów w  prawdziwym świecie.

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button