Apologetyka

Błędy doktryny Świadków Jehowy

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Błędy doktryny Świadków Jehowy Sprawiedliwa, a zarazem dokładna ocena danego przekładu, wymaga przygotowania naukowego i świetnej znajomości takich dziedzin, jak ustalanie tekstu oryginalnego oraz gramatyka i słownictwo greki Nowego Testamentu. W przypadku Chrześcijańskich Pism Greckich w Przekładzie Nowego Świata ogromną pomocą może służyć studium dr. Countessa. Ta rzetelna i przejrzysta krytyka zafałszowanej wersji Nowego Testamentu sporządzonej przez Świadków Jehowy będzie przydatna zarówno dla laików, jak i dla naukowców.

Przedmowa

Ktoś kiedyś słusznie zauważył, że tłumacz jest jak rządca na czyimś gospodarstwie, a od rządcy oczekuje się, iż okaże się wierny. Przeciętny czytelnik bez wahania przyzna, że główne wymagania stawiane tłumaczeniom Nowego Testamentu to wierność oryginałowi i dokładność przekładu. Będzie on za tym, by pozwolić Pismom mówić samym za siebie i by były one wolne od subiektywizmu tłumacza. Nade wszystko zaś przekład Biblii nie powinien służyć tłumaczowi do „przemycania” jego błędnych poglądów.

Zapewne czytelnicy dokładnie zaznajomieni z istniejącymi już wiernymi już wiernymi przekładami Pisma Świętego potrafią rozpoznać główne odchylenia doktrynalne w nowych tłumaczeniach. Jednakże sprawiedliwa, a zarazem dokładna ocena danego przekładu wymaga przygotowania naukowego i świetnej znajomości takich dziedzin, jak tekstologia oraz gramatyka i słownictwo greki nowotestamentowej. W przypadku Chrześcijańskich Pism Greckich w Przekładzie Nowego Świata ogromną pomocą służyć może studium dra Countessa. To rzetelne i przejrzyste opracowanie wersji Nowego Testamentu sporządzonej przez świadków Jehowy będzie przydatne zarówno dla laików, jak i dla naukowców

Błędy doktryny Świadków Jehowy
Analiza krytyczna Chrześcijańskich Pism Greckich w Przekładzie Nowego Świata

Autor: Robert H. Countess
Wydanie: drugie
Data i miejsce wydania: Warszawa 2015
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 184

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
ISBN: 978-83-7829-142-8

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button