Biografie

Boży generałowie Przebudzeniowcy – Roberts Liardon

Oceń książkę
Ocena: 3.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Boży Generałowie - PrzebudzeniowcyFascynujące duchowe biografie najpotężniejszych kaznodziejów z czasów wielkich przebudzeń m.in.:

Johna i Charlesa Wesleya, twórców Kościoła Metodystycznego
Jonathan’a Edwards’a, wiodącej postaci Przebudzenia Waliskiego,
Williama i Catherine Booth, założycieli Armii Zbawienia
Billy’ego Graham’a, żywej legendy – ewangelisty

Generałowie, którzy potrząsnęli narodami Boży Generałowie to zbiór biografii najpotężniejszych kaznodziei w historii, którzy rozpalali ogień przebudzenia w narodach i w czasach, w których żyli. Dołącz do podróży wiary i życia wielkich Bożych generałów między innymi:

George Whitefield, którego talent teatralny i nauczanie pełne pasji, nie potrzebowało nowoczesnych udogodnień, takich jak mikrofony, aby docierać do tłumów ponad sześćdziesięciu tysięcy osób.
Charles Finney, sceptyczny prawnik, który został ewangelistą. Jego służbę cechowała głęboka modlitwa i moc uzdrowienia.
William i Catherine Booth karmili głodnych, walczyli o uwolnienie uwięzionych w handlu seksualnym. Założyli Armię Zbawienia, obecnie największą organizację charytatywną na świecie.
Billy Graham, doradca i powiernik jedenastu prezydentów Stanów Zjednoczonych. Głosił do milionów o bezgranicznej Bożej miłości i zbawiennej łasce.

Liardon przedstawiając każdą biografię wykracza poza suche fakty. Wyciąga kluczowe wnioski i inspiracje z życia tych potężnych Bożych wojowników, dzięki czemu możesz się nauczyć jak.

O autorze

Roberts Liardon urodził się w Tulsa w stanie Oklahoma. Jest czołowym protestanckim historykiem kościoła. Roberts Liardon założył Roberts Liardon Ministries, wraz z Ambasadą Christian Center, Ministerialnym Stowarzyszeniem Ambasady, Spirit Life Bible College i Operacją 500. Zbudował także Muzeum Historyczne Reformatorów i Przebudzeniowców. W wieku siedemnastu lat Liardon opublikował swoją pierwszą książkę „I Saw Heaven”, która sprzedała się w ponad 1,5 miliona egzemplarzy. Do tej pory książki Liardona, w tym seria „Boży generałowie”, sprzedały się w ponad 15 milionach egzemplarzy na całym świecie i zostały przetłumaczone na ponad sześćdziesiąt języków. Seria Godard Liardona stała się jedną z najlepiej sprzedających się chrześcijańskich serii DVD w historii. Roberts Liardon jest uznawany na arenie międzynarodowej jako znawca historii kościoła.

Recenzje

To dzieło dla serca i umysłu, które dostarcza historycznego jak i teologicznego spojrzenia na wielkie poruszenia Boże. Podobnie jak książki były tym, co zachęcało Johna Wesleya i George’a Whitefielda do szukania Boga, lektura sylwetek Bożych Generałów zachęci ciebie do tego samego. Roberts Liardon dostarczył nam kolejną książkę, od której trudno się oderwać—napisaną lekkim stylem, lecz z naukowym porządkiem. Serdecznie polecam ci tę książkę.

– Wielebny Paul Wilson, Metodystyczny usługujący, Knutsford, UK, Przewodniczący Methodist Evangelicals Together, UK

„Boży Generałowie: Przebudzeniowcy” dostarczają nam szczegółowego spojrzenia na życie ludzie, których Bóg użył, aby przebudzić i potrząsnąć ich światem. Roberts ożywia ich historie i pokazuje ich związek z obecnym Bożym działaniem na ziemi. Książka ta pobudzi cię do tego, byś zajął w nim swoje miejsce, gdy stoimy u progu największego przebudzenia wszechczasów.

– Wielebna Kate McVeigh, Autorka książek The Blessing of Favor i Sharing Your Faith

Przez lata odkryłem, że często odwołuję się do ogromnych zasobów wiedzy zgromadzonej w doskonałej best-sellerowej pracy Robertsa Liardona „Boży Generałowie”. Jako chrześcijanin i usługujący doceniam jego zaangażowanie w tę pracę historyczną i czekam na wydanie kolejnej pozycji w tej serii.

– Kim Clement, Autor książki Call Me Crazy, but I’m Hearing God’s Voice

W niniejszej pracy Roberts ponownie oddaje hołd tym, którym jest on należny, jednak pozostając wiernym historii i ukazując porażki i wady tych ludzi. Doceniam fakt, iż nigdy nie robi tego w sposób niegodny, lecz zamiast tego korzysta z okazji, aby pokazać nam, jak nie powtarzać tych samych błędów. Tak się postępuje w królestwie. „Boży Generałowie: Przebudzeniowcy” z pewnością stanie się lekturą obowiązkową, która pomoże przygotować to pokolenie na największe wylanie Ducha w historii.

– Bill Johnson, Autor książki When Heaven Invades Earth, Pastor Bethel Church, Redding, California

Wysoko cenię Robertsa Liardona za to, iż udostępnił temu pokoleniu zbiór życiorysów i zmagań kolejnej grupy Bożych Generałów w formie potężnej i przystępnej książki. Jako że życie i doświadczenia tych Bożych mężów nadal nam usługują, „Boży Generałowie: Przebudzeniowcy” jest jedną z najbardziej użytecznych książek, która może trafić w ręce usługującego.

– Biskup Dag Heward-Mills, Założyciel i pastor Lighthouse Chapel International, Ghana, Afryka

Spis treści:

1. John i Charles Wesley (1703-1791 i 1707-1788) „Głowa i serce przebudzenia”
2. George Whitefield (1714-1770) „Boski dramaturg”
3. Jonathan Edwards (1703-1758) „Boży intelektualista”
4. Francis Asbury (1745-1816) „Prorok dalekiej drogi”
5. Pierwsze Spotkania Obozowe (1799-1801) „Amerykańska pięćdziesiątnica”
6. Peter Cartwright (1785-1872) „Ewangelista z pistoletem”
7. Charles Finney (1792-1875) „Ojciec współczesnego ruchu przebudzeniowego”
8. Dwight L. Moody (1837-1899) „Największy ze świeckich”
9. William i Catherine Booth (1829-1912 i 1829-1890) „Przez krew i ogień”
10. Billy Graham (1918-2018) „Ewangelista dla świata”

Dane książki

Autor: Roberts Liardon
Data wydania: 2019
Oprawa: twarda
Liczba stron: 500
Wydawnictwo: Nadzieja Dla Przyszłości

Oceń książkę
Ocena: 3.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button