Być kobietą – Ingrid Trobisch

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Być kobietąKobiety nigdy się nie wyzwolą, próbując upodobnić się do mężczyzn. Inną, choć niełatwą drogą, mogą osiągnąć bardzo wiele. Kluczem do tego jest akceptacja naszej kobiecości, uświadomienie sobie, że jest ona czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym.

Pewnemu mężczyźnie w sile wieku zadano pytanie: „Jaka jest tajemnica tego, że żyje pan w takiej zgodzie z samym sobą?”. Odparł bez wahania: „To proste: moja żona żyje w zgodzie z samą sobą”. Mąż może zaakceptować swoją męskość, jeśli żona zaakceptuje swoją kobiecość.

Akceptacja własnej płci jest największym darem, jaki mogą sobie ofiarować małżonkowie. Jak mogłabym zaakceptować mojego partnera, jeśli nie zaakceptowałabym samej siebie? Nie mogę kochać swego partnera, jeśli nie kocham siebie.

Akceptacja siebie to cecha wpływająca na życie zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jej kształtowanie wymaga jednak poważnego wysiłku, gdyż się z nią nie rodzimy. Samoakceptacji musimy się uczyć całe życie. Sądzę jednak, że ten niełatwy proces trudniej przychodzi kobiecie, ponieważ jako osoba jest bardziej niż mężczyzna związana ze swym ciałem. I dlatego zasadniczym tematem tej książki będą aspekty fizyczne życia kobiety. Na podstawie licznych rozmów z kobietami z całego świata wiem, że to właśnie ciało utrudnia im samoakceptację i pokochanie swojej kobiecości.

O autorce
Ingrid Hult Trobisch Youngdale (ur. 1926 w Moshi w Tanzanii, zm. 2007 w Springfield, w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych), luterańska misjonarka, razem z pierwszym mężem, Walterem Trobichem w latach 50. i 60. inicjatorka działalności ewangelizacyjnej w Afryce, współtwórczyni międzynarodowego, ponadwyznaniowego ruchu Familly Life Mission (FLM), autorka książek.

Urodziła się w Tanzanii w rodzinie misjonarzy – Ralpha i Gertrudy Hult. W 1952 poślubiła pastora Waltera Trobicha, razem z którym kontynuowała swoją działalność. Urodziły się im dzieci: Katrine, Daniel, David, Stephen i Ruth.

W latach 60. całą rodziną przeprowadzili się do Australii gdzie założyli Family Life Mission, organizację non-profit, mającą na celu wspieranie rodzin w kryzysie oraz propagowanie Bożej wizji ludzkiej seksualności.

W wieku 73 lat, po 20 latach wdowieństwa, ponownie wyszła za mąż za Laurena Youngdale’a, z którym kontynuowała pracę misyjną.

Tytuł: Być kobietą

Autor: Ingrid Trobisch
Wydanie: trzecie
Data i miejsce wydania: Warszawa 2014
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka, klejona

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 978-83-7829-137-4

Być kobietą to jedna z wielu książek autorstwa Ingrid Trobisch.

Inne to np.:
Kobieta silna. Odkryj swoją tożsamość
Ucząc się żyć po utracie ukochanej osoby
Ukryta siła
Moja droga do domu Ojca

Współautorka książek:
Łatwo się starzeć, ale trudniej dojrzewać
Chciałbym umieć latać. O przekraczaniu granic
Moja żona nie jest zainteresowana seksem

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Zobacz również

Nadmuchaj swe troski w balonik i puść je z wiatrem

Nadmuchaj swe troski w balonik i puść je z wiatrem

„Bóg nie obiecał nam, że będziemy prowadzili w połowie gry, lecz odniesiemy ostateczne zwycięstwo!” Możesz …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *