Dla dzieci

Cudowny sposób w jaki BOBASY przychodzą na świat

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Cudowny sposób w jaki BOBASYPublikacja ta przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci oraz ich rodziców i wychowawców. Prostym językiem odpowiada na podstawowe i często zadawane pytanie „…a skąd się biorą dzieci?”.

Autorzy publikacji z ogromnym taktem i wyczuciem dziecięcej psychiki – nie raniąc uczuć i wrażliwości, tak dzieci jak i rodziców – przybliżają w oryginalnej formie literackiej „misterium życia”.
Książeczka nie tylko ukazuje piękno miłości małżeńskiej, której owocem jest dziecko, ukazuje także wartość rodziny, w której dziecko dojrzewa do miłości. Jest ona pozytywną odpowiedzią na pytanie rodziców – jak małemu dziecku mówić o poczęciu i narodzeniu człowieka.

Treść przekazu głęboko osadzona jest w aksjologii chrześcijańskiej i antropologii biblijnej.

Życzę miłego zaskoczenia i dobrych owoców tej lektury.
Ks. prałat dr Henryk Małecki
Dyrektor ds. Katechizacji Archidiecezji Warszawskiej
Wydział Nauki Katolickiej

Wstęp
Tworząc tę książeczkę, myśleliśmy po pierwsze o rodzicach czytających małemu dziecku – ilustracje i duży druk zaprojektowaliśmy z myślą o małych dzieciach, od trzech do ośmiu lat.
Myśleliśmy także o dzieciach starszych, które znacznie lepiej potrafią już czytać – fragmenty zapisane na każdej stronie
mniejszym drukiem zawierają dodatkowe wiadomości, przeznaczone dla dzieci powyżej ośmiu lat. Mogą być one oczywiście czytane także maluchom przez rodziców.

Staraliśmy się otwarcie i szczerze wyjaśnić dzieciom zagadnienia związane z płciowością i rozmnażaniem,
unikając zarazem uciekania się wyłącznie do medycznej i naukowej terminologii. Bardziej niż natłoku naukowych informacji dziecko potrzebuje przecież pomocy w wykształceniu właściwej, chrześcijańskiej postawy względem sfery seksualnej.
Mamy nadzieję, że książeczka ta posłuży rodzicom jako narzędzie do przekazania dzieciom radości i zachwytu nad Bożym darem życia i płciowości.
Tłem naszej opowieści celowo uczyniliśmy biblijną historię o powstaniu świata, by od samego początku dziecięce rozumienie płciowości nierozerwalnie łączyło się z wiarą w Boga. Następnie poruszyliśmy tematykę rodziny, by dziecięce wyobrażenie o akcie płciowym i posiadaniu potomstwa nierozerwalnie wiązało się z ciepłem i stabilnością chrześcijańskiego domu.

(…)
Ta książeczka ma być pomocą w nawiązaniu kontaktu rodziców z dzieckiem – może zapoczątkować przekazywanie wiedzy, jak również dzielenie się tymi uczuciami i postawami, którymi rodzice chcieliby się z dzieckiem podzielić.
Larry Christenson

Tytuł: Cudowny sposób w jaki BOBASY przychodzą… na świat

Autor: Larry Christenson
Ilustrator: Cheri Bladholm
Data i miejsce wydania: Warszawa 2008
Tytuł oryginału The Wonderful Way Babies Are Made
Format: 225 x 225 mm
Oprawa: twarda, szyta, lakierowana
Liczba stron: 48

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button