Biografie

Florence Young. Misja wykonana

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Florence Young. Misja wykonanaSeria: Chrześcijańscy bohaterowie dawniej i dziś.
Florence Young (1856 – 1940)

Rwący nurt wywrócił łódź z ośmioma chrześcijanami Kanaka. Tylko trzech potrafiło pływać, pozostali trzymali się kurczowo przewróconej łodzi. Dookoła tych trzech, którzy płynęli do brzegu, groźnie krążyły rekiny. Uratowali się, ale pozostałej piątki nie odnaleziono. Mimo niebezpieczeństw Florence nie poddawała się.

Niegdyś nieśmiała i niepewna swojego zbawienia Florence Young odpowiedziała na otrzymane powołanie i stała się nieustraszonym i wiernym świadkiem Chrystusa. Służba, którą rozpoczęła w Australii, zaprowadziła ją na dalekie Wyspy Salomona i do Chin w okresie groźnego Powstania Bokserów.

Misja, skierowana najpierw do Kanaków pracujących na australijskich plantacjach jej rodziny, wkrótce objęła swoim zasięgiem Wyspy Salomona, z których pochodzili. Florence i jej współpracownicy pomagali wierzącym Kanakom docierać z ewangelią do wiosek ludożerców praktykujących odwetowe zabójstwa. Owocem ich służby były tysiące ludzi nawróconych i przemienionych miłością Boga.

Florence Young. Misja wykonana

Autor: Benge Janet & Geoff
Wydawca: Wydawnictwo Pojednanie

numer katalogowy: K06431
ISBN: 9788362430109
liczba stron: 140
format: 14×20
oprawa: miękka
rok wydania: 2011
wydanie: 1

Cytat z książki:

„Gdy skończyła przemawiać, przez salę przeszedł szmer a jeden z obecnych, brat Lancaster, wstał i dał znak ręką, żeby została na podium.
– Jedną chwileczkę, siostro Young – powiedział. – Wszyscy uważamy to za wielki zaszczyt, że możemy być częścią Misji do Kanaków w Queensland i służyć pod twoim przywództwem. Wiemy że rozpoczynamy dwudziesty piąty rok pracy misji i z wielką radością przekazujemy ci ten czek na czterysta szesnaście funtów zebranych wśród pięciuset dawców. Chcemy by został wykorzystany na zakup statku z napędem motorowym do pracy na Malcie.”

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button