Biografie

Idealna dziewczyna – Jennifer Strickland

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Idealna dziewczyna - Jennifer StricklandW wieku ośmiu lat Jennifer Strickland weszła w świat mody, który miał ją doprowadzić do wielkiej kariery.

„Cieszę się, że Jennifer Strickland zdecydowała się na napisanie tej książki. Doskonale rozumiem, o czym pisze. Przez ostatni rok żyłam w podobnym świecie: moda, flesze, konkursy i kontrakty.

Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek wcześniej młode dziewczyny za najwyższy cel stawiają sobie idealny wygląd. Trudno się dziwić, to nam serwuje świat, media, presja otoczenia. Jednak czy potrafimy postawić sobie mądre granice w tym, jak ważny jest dla nas wygląd? Autorka dość szczegółowo opisuje, jak daleko można te granice przekroczyć.

Świat mody nie jest dobrym miejscem, by poczuć się piękniejszym, lepszym, gdzie trzeba stawić czoła krytyce, czasem poniżeniu. Bez Boga nie uporałabym się z presją, na jaką byłam narażona i nieustannym ocenianiem mojej osoby”.

Anna Jamróz MISS POLSKI 2009

Odkryj wolność bycia sobą!

W wieku ośmiu lat Jennifer Strickland weszła w świat mody, który miał ją doprowadzić do wielkiej kariery. Na zewnątrz wszystko wyglądało świetnie – pracowała dla Giorgia Armaniego, reklamowała firmy, takie jak: Oil of Olay czy Mercedes Benz, stała się znaną modelką. Jednak szybko odkryła, że nie kariera nie prowadzi do poczucia spełnienia i satysfakcji…

Idealna dziewczyna to przejmująca historia podróży Jennifer w odkrywaniu prawdziwego piękna. Strony tej książki oferują wgląd w rzeczywistość reklamy i mody, odnajdziesz na nich również dziewczynę, której zmagania są podobne do twoich. Zasady prawdziwego piękna zniszczą iluzję, że zewnętrzne piękno i sukces są w stanie przynieść zaspokojenie.

Wydanie: I, 2010 – dodruk 2011
Oprawa: miękka
Liczba stron: 252
Format: 14x21cm

O autorze

Jennifer Strickland zdobyła stopień licencjata w dziennikarstwie radiowym oraz stopień magistra literatury. Była także modelką dla Ford Models NYC, Niny Blanchard w Los Angeles, Fashion Model Management w Mediolanie i NOVA Models w Monachium. Pracowała na wybiegach Mediolanu dla Giorgia Armaniego i wystąpiła w wielu reklamach telewizyjnych. Jej zdjęcia pojawiły się w „Teen”, „Cosmopolitan”, „Vogue”, „Glamour” i w różnych akcjach reklamowych.

Spis treści
Przedmowa Stephen Arterburna
Wstęp
1. Doskonała afirmacja
Mężczyźni i seksapil
2. Doskonała akceptacja
Dziewczyny: zazdrość i gra w porównywanie się
3. Doskonały obraz
Odkrycie rzeczywistości
4. Perfekcyjne ciało
Zaburzenia żywienia, brak satysfakcji i walka o kontrolę
5. Idealny wygląd
Moda, pycha i prawdziwe piękno
6. Idealne marzenie
Pieniądze i sukces
7. Doskonała ucieczka
Kontra samotność, narkotyki i samobójstwo
8. Doskonała droga
Ścieżki wąskie i szerokie
9. Doskonałe spełnienie
Droga do uzdrowienia
10. Doskonała wolność
Piękna mozaika
Przypisy
Dodatek: Rozwój w karierze Jennifer Strickland jako modelki

Tytuł: Idealna dziewczyna

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button