Apologetyka

Jezus – biblijna obrona boskości Jezusa

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Jezus - biblijna obrona boskości JezusaHistoria jest pełna ludzi, którzy głosili, że są Bogiem lub że niosą przesłanie od Boga. Począwszy od Buddy, Mahometa, Sokratesa, Konfucjusza, Lao-tsy, aż do dzisiejszych czasów tysiące ludzi przedstawiało światu podobne twierdzenia. Na przestrzeni wieków jednakże tylko Jeden mógł UDOWODNIĆ, że przyszedł od Boga, że jest Bogiem i jako Bóg ogłosił Boże przesłanie.

Ta książka w fascynujący i klarowny sposób udowadnia, że Jezus Chrystus był… i jest… Tym, za którego się podawał: Zbawicielem i Odkupicielem. Jest On pełnym mocy Chrystusem i Przywódcą, za którym warto pójść w naszych burzliwych czasach. On uczynił wyłom w śmierci, rozpraszając jej mrok i oddalając rozpacz. Jemu możemy złożyć w ofierze całe swoje życie i otrzymać prawdziwą wolność.

Główny temat:

Argumenty broniące twierdzenia, że Jezus jest Bogiem.

Opis książki:

Pozycja ta w kolejnych rozdziałach przedstawia Jezusa jako posiadającego przymioty, atrybuty oraz autorytet Boga. Znajdujemy tam także liczne zawarte w Biblii tytuły przysługujące Jezusowi oraz ich wyjaśnienie i wyczerpującą analizę. Autorzy poszukują świadectw o Jezusie – Bogu także w pismach Ojców Kościoła i dokumentach pierwszych gmin chrześcijańskich.

Książka zawiera zestawienie i porównanie określeń stosowanych wobec Boga i wobec Jezusa oraz poglądy innych religii na boskość Jezusa. Książka jest także osobistym świadectwem autorów i zachętą do oddania życia Jezusowi. Opowiadają oni o doświadczeniu Jezusa w swoim życiu, o tym, jak On swą boską mocą przemienił ich i jakie są tego konsekwencje.

Grupa odbiorców:
Nie tylko wątpiący w boskość Jezusa Chrystusa, ale także ci, którzy pragną usystematyzować swą wiedzę na ten temat. Również apologeci, bibliści, teolodzy, katecheci.

Jest to książka bardzo pomocna w odpieraniu zarzutów Świadków Jehowy.

Nota o autorze:
Josh McDowell – jeden z najpopularniejszych mówców chrześcijańskich. W ciągu ostatnich dwudziestu lat wygłaszał odczyty na ponad 650 uczelniach 75 państw. Jest autorem, bądź współautorem wielu bestsellerów. Występuje także w filmach, programach telewizyjnych, nagrywa kasety wideo. Posiada stopnie naukowe z ekonomii, teologii i języków.

Tytuł: Jezus – biblijna obrona boskości Jezusa

Autor: Bart Larson, Josh McDowell
Wydanie: drugie
Data i miejsce wydania: Warszawa 2007
Tłumaczenie: Wanda Demczyńska
Tytuł oryginału: Jesus: A Biblical Defence of His Deity
Wydawca oryginału: Here’s Life Publishers Inc
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka, lakierowana
Liczba stron: 128
Waga: 0.121 kg

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 83-7146-095-3

Książka rekomendowana przez Radio Chrześcijanin.

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button