Biografie

John Paton misjonarz wśród kanibali

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

John Paton misjonarz wśród kanibaliUrodzony w Szkocji John Paton (1824 – 1907), żył w czasach działalności znanych mężów wiary, takich jak Hudson Taylor, C.H. Spurgeon i Georg Müller. Jego autobiografia, prawdziwa klasyka misyjna, kieruje czytelnika na dosyć mało znane pole misyjne – Archipelag Nowych Hebrydów na Pacyfiku.

Pełny tytuł to „John Paton. Misjonarz wśród kanibali na Nowych Hebrydach”. Urodzony w Szkocji John Paton (1824 – 1907), żył w czasach działalności znanych mężów wiary, takich jak Hudson Taylor, C.H. Spurgeon i Georg Müller. Jego autobiografia, prawdziwa klasyka misyjna, kieruje czytelnika na dosyć mało znane pole misyjne – Archipelag Nowych Hebrydów na Pacyfiku.

Przez wiele lat żyjąc w ciągłym niebezpieczeństwie utraty życia, zmuszony został do potajemnego opuszczenia swojej pierwszej placówki misyjnej na wyspie Tanna. Po burzliwym pościgu kanibali, palony żarem tropikalnego słońca, po scenach grozy przeżytych na wyspie, Paton uchodzi z życiem, ogołocony dosłownie z wszystkiego.

Swoje nowe pole działania, znajduje na sąsiednim atolu koralowym Aniwa. „Deszcz z ziemi”, czyli pierwsza, zbudowana przez Patona studnia wody słodkiej na wyspie Aniwa, była ostatnim impulsem do nawrócenia się mieszkańców wyspy. W swoim czasie, Paton znany był jako człowiek, „któremu towarzyszyła tylko jedna myśl”.

Ewangelizowanie mieszkańców wysp Pacyfiku! Doświadczenie mocy Bożej w jego życiu oraz postrzeganie misji z perspektywy doświadczonego misjonarza, są po stu latach nadal aktualne.

Autor: John Paton
Tytuł oryginału: John Paton – Missionar unter Sudseekannibalen
Wydawca:FUNDACJA PROMOCJI LITERATURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
str. 236,
Format: 130 x 197 mm,
oprawa: miękka lakierowana,
ISBN: 83-916850-0-4.

Tytuł: John Paton. Misjonarz wśród kanibali na Nowych Hebrydach

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button