Kość niezgody. Czy teoria ewolucji jest prawdziwa?
Kość niezgody — właśnie tym jest teoria ewolucji od ponad stulecia.
W marcu 1861 roku Karol Darwin napisał, że wierzy w tę teorię, choć nie potrafi udowodnić ani jednego przypadku, w którym [dobór naturalny] zmieniłby jeden gatunek w inny. A jednak ta nieudowodniona teoria zaczęła być traktowana i nauczana jako fakt. Czy jednak jest prawdziwa? Jest to problem który bada w tej książce Sylvia Baker.
Sylvia Baker, absolwentka biologii Uniwersytetu w Sussex, akceptowała i wchłaniała teorię ewolucji przedstawioną jej w szkole i na uniwersytecie, aż w końcu siła materiału dowodowego skłoniła ją do ponownego przemyślenia całego zagadnienia. W zrozumiałym stylu, unikając niepotrzebnych specjalistycznych terminów, przedstawia ten materiał dowodowy i swoje konkluzje.
Spis treści
1. W jaki sposób teoria ewolucji stała się popularna?
2. Czego właściwie dowodzą skamieniałości?
3. Genetyka a Boży dobór naturalny
4. Ile lat ma Ziemia?
5. Prawdziwa historia człowieka
Opis
Autorka, z wykształcenia biolog, rozpoczyna swoje opracowanie od przedstawienia, w jaki sposób, teoria ewolucji osiągnęła tak wielką popularność w środowisku naukowym. Nie posiadała ona bowiem od samego początku, należytego poparcia w dowodach naukowych.
Jej zdaniem ewolucjonizm nie potrafi wyjaśnić, wielu zagadnień z dziedziny paleontologii i geologii, które natomiast doskonale wyjaśnia kreacjonizm.
W książce zajęto się również problemami wieku Ziemi oraz przebiegu historii ludzkości.
Dane książki:
Tytuł: Kość niezgody. Czy teoria ewolucji jest prawdziwa?
Autor: Sylvia Baker
przeł. Andrzej Gandecki
Wydawca: Towarzystwo Krzewienia Etyki Chrześcijańskiej, 1991