Dla dzieci

Mądre oszczędzanie – Budowanie charakterów

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Mądre oszczędzanieKsiążeczka Mądre oszczędzanie to piąta publikacja z serii „Budowanie charakterów”. Jest przeznaczona dla rodziców, dziadków lub wychowawców do wspólnego czytania z dziećmi. Celem serii jest udostępnienie opiekunom dobrego narzędzia, którym mogliby się posługiwać w procesie kształtowania silnych i zdrowych charakterów swoich dzieci. Któż z nas bowiem nie chciałby, aby jego małe obecnie pociechy były za dwadzieścia lat mądrymi, odpowiedzialnymi i umiejącymi oszczędzać ludźmi? A to nie dzieje się przypadkiem. By tak się stało, już dziś trzeba odpowiednio przygotować grunt i starannie pielęgnować wzrost, formując osobowość dziecka.

Książeczka, obok pouczającej historii z życia australijskich zwierząt, zawiera przewodnik dla rodziców i wychowawców, w którym znajdą Państwo pytania nawiązujące do tekstu. Pozwolą one dziecku zrozumieć, że wyrobienie w sobie nawyku oszczędzania jest jedną z bardzo ważnych kompetencji życiowych. Umiejętność oszczędzania już w tak młodym wieku będzie także nauką wytrwałości w dążeniu do celu. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia sukcesu dziecka nie tylko na etapie szkolnym, ale także później w pracy zawodowej. Zachęcamy rodziców do rozpoczęcia lektury od tych wskazówek.

Życzymy wielu pięknych chwil ze swymi dziećmi, chwil spędzonych na wspólnym czytaniu i na rozmowach, do których pretekstem staną się poszukiwania odpowiedzi na zamieszczone w książeczce pytania.

Fragment
Dzień był ciepły. Promienie słońca dotykały każdej roślinki rosnącej na australijskim stepie. Kangurek ruszył właśnie w kierunku placu zabaw, by spotkać tam swoich kolegów. Naraz dobiegły go okrzyki znajomych.— Widziałeś już nową hulajnogę, jaką dostał Coco? — spytał mały Dingo.— Hulajnogę?— Tak, zafundowali mu ją rodzice! — entuzjazmował się Ziggi. — Jego rodzice kupują mu wszystko, czego tylko zapragnie.

Zaraz potem Kangurek dostrzegł kolegę, który niczym wicher pędził dookoła placu zabaw na swojej nowiutkiej, czerwonej hulajnodze. — Brawo! Dwie minuty, nowy rekord! Brawo! — krzyczeli pozostali koledzy, mierząc czas na stoperze. Kangurek szybko przyłączył się do kolegów i zaczął z nimi dopingować Coco.

Dzień minął im szybko. Pod wieczór zaczęli w końcu rozchodzić się do domów. Wracając, Kangurek rozmyślał o tym, jak fajnie byłoby mieć taką samą hulajnogę. Mógłby na niej nie tylko szybciej się wszędzie dostać, ale także ścigać się z Coco i próbować pobić rekord prędkości przyjaciela.

Autor
Justyna Wacławik – młoda pisarka urodzona w Warszawie. Dzięki szczególnej wrażliwości umiejętnie wchodzi w świat wyobraźni dziecięcej. W swych publikacjach przedstawia tradycyjne wartości biblijne i wskazuje, jak pomagać dziecku w nauce dokonywania właściwych wyborów. Obecnie mieszka w Phoenix w Arizonie.

Tytuł: Mądre oszczędzanie

Seria: Budowanie charakterów

Autor: Justyna Wacławik
Ilustrator: Jakub Kuźma
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2015
Format: 225 x 225 mm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 978-83-7829-178-7

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button