Życie chrześcijańskie

Mądrzejsi w związku – Mark Gungor

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Mądrzejsi w związkuWiele razy miałem do czynienia z ludźmi, których dotknęły negatywne konsekwencje głupich słów lub czynów popełnionych wobec swych współmałżonków. Zdesperowani, pytają mnie: „Co mam teraz zrobić?”. Moja odpowiedź jest niezmienna: „Nie bądź osłem!”. To naprawdę żadna filozofia! Jeśli traktujesz kogoś źle, efekty tego również będą złe.

W poprzednich książkach często próbowałem dowieść,

że kluczem do udanego związku są dwa proste słowa: „Bądź miły”. Czasem jednak, by trafić do większej liczby ludzi, trzeba przekazać coś bez owijania w bawełnę. Dlatego być może na stronach tej książki dostrzeżesz odrobinę siebie. Jeśli tak, nie denerwuj się, gdyż koncepcją tej książki jest to, by dla każdego z nas stała się lustrem. Lustra są bardzo użyteczne, gdyż ukazują nam prawdę, jak rzeczywiście wyglądamy. Jeżeli wyglądamy paskudnie, lustro nam to pokaże, a wtedy będziemy mogli coś z tym uczynić.

Ponieważ nikt nie jest doskonały, spójrz uważnie w lustro i dokonaj koniecznych zmian. Wykaż też więcej zrozumienia dla innych ludzi, wiedząc, że każdy z nas potrzebuje tego samego od innych, gdy zmaga się z własnymi przejawami osłowatości. Spróbujmy być nieco mniej uparci, nie tak bardzo leniwi, mniej aroganccy, nie tak głupi, nie tak przemądrzali, mniej egoistyczni, mniej skąpi i dużo mniej krytyczni. Krótko mówiąc…

Nie bądźmy osłami!

Wstęp

Rozdział 1. Nie bądź Upartym Osłem
Rozdział 2. Nie bądź Leniwym Osłem
Rozdział 3. Nie bądź Despotycznym Osłem
Rozdział 4. Nie bądź Głupim Osłem
Rozdział 5. Nie bądź Ironicznym Osłem
Rozdział 6. Nie bądź Podłym Osłem
Rozdział 7. Nie bądź Chytrym Osłem
Rozdział 8. Nie bądź Marudnym Osłem
Rozdział 9. Nie bądź Narwanym Osłem
Podsumowanie

Dane książki:

Autor: Mark Gungor
Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

Książka wkrótce w sprzedaży!

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button